Jelentkezőknek Archives - Oldal 30 a 74-ből - Pannon Egyetem - GTK
mobile menu icon
mobile menu icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
switch icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
PE icon

„Párizs megér egy misét”

Öt nagyszerű hónapotelmenybeszamolo_parizs1 volt lehetőségem eltölteni Párizsban a 2012/13. tavaszi félévében az Erasmus keretei között. Egyértelműen kijelenthetem, hogy életem egyik legmeghatározóbb és legnagyszerűbb élménye marad.

Beszámolóm kezdeteként néhány szó Párizsról: Valószínűleg a Világ egyik leggyönyörűbb városába volt szerencsém ellátogatni, mely minden nap újabbnál újabb arcát mutatta meg nekem. Elfogyhatatlan számú látványosság jellemzi a várost, a legismertebbektől, mint az Eiffel torony, Notre Dame, Louvre múzeum, a kevésbé ismertebbekig, (ugyanakkor nem kevésbé lélegzetelállítóak) mint a Sacré Coeur, vagy a Luxemburg  kert.

Hangulatát tekintve elképesztően pezsgő, folyamatosan nyüzsgő városról beszélünk, melyben az év minden egyes napjára esik valamilyen rendezvény, így mindenki megtalálhatja a magának való szórakozási és kulturális lehetőségeket. Ez leginkább köszönhető az Európán belül egyedülállóan színes népességbeli jellemzőinek. Nagy létszámban találhatóak afrikai származású és ázsiai állampolgárok, de nem elhanyagolható az arab és közép-kelet európai lakosok lélekszáma sem. Ennek a változatosságnak köszönhető a városban található kulturális sokszínűség, melynek köszönhetően a francia kultúrán kívül betekintést nyerhetünk más nemzetek, népcsoportok életébe is.

A franciákkal kapcsolatban csak pozitív emlékeim vannak. Az előítéletekkel ellentétben nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, bármilyen problémám volt, szinte azonnal meg tudtam oldani.

Az egyetemem létszámát tekintve egy igen kis létszámú iskolának számít, de azt tudni kell, hogy a francia felsőoktatási struktúra merőben különbözik az általunk megszokottól. Ennek köszönhetően összesen öten voltunk Erasmus hallgatók. Hollandiából, Lengyelországból, Spanyolországból, Olaszországból és Oroszországból voltak osztálytársaim. Így még inkább rá voltunk kényszerülve a francia diákokkal való kapcsolatépítésre. Szerencsére ők is vevők voltak rá, így igen sok francia barátra tettünk szert. Mivel ilyen kevesen voltunk ”nemzetköziek” így az interneten kimondottan külföldieknek szervezett különböző programokon vettünk részt, hogy még több Erasmus hallgatóval találkozzunk. Például ennek köszönhető, hogy találkoztam szír, dél-koreai, román, palesztin, és kanadai fiatalokkal is. Bátran mondhatom, hogy ebben a fél évben több hosszú távú barátságra is szert tettem.

Oktatás szempontjából is nagyon hasznosnak bizonyult ez a fél év, mivel egy teljesen más szisztémájú oktatási struktúrában vehettem részt. Menedzsment-marketing mester szakon voltam kint és olyan tantárgyakat volt lehetőségem tanulni melyek itthon nem felelmenybeszamolo_parizs2tétlenül találhatóak meg. Emellett nagyon szimpatikus volt, hogy rengeteget kellett beszélnünk, prezentálnunk és csoportban dolgoznunk minden órán, így az angol nyelvtudásom is rengeteget fejlődött a hónapok során.

A nyelv ugyanakkor érdekes pont az én ”kalandomban”, mert egyáltalán nem beszéltem franciául a kiutazásom előtt és sajnos az egyetem sem biztosított francia nyelvoktatást. Bár azt mondhatom, hogy ez semmiféle hátrányt nem okozott, mert Párizsban az emberek nagy része
– főleg a fiatalok- beszélnek angolul, így bármilyen szituációban meg tudtam magam értetni. Ennek köszönhetően az angol nyelvtudásom rengeteget fejlődött, de sajnos franciául nem sikerült megtanulnom.

Összességében azt mondhatom, hogy rengeteget profitáltam ebből a kirándulásból és örökre a szívembe zárom Párizst és Franciaországot és nagyon remélem, hogy nem ez volt az utolsó kalandom ebben a városban.

Hazuga Richard

Karunk hallgatója 2. helyezést ért el a Negotiation Moot – Európai Uniós szimulációs versenyen

1383829_541990389209099_558417918_n (1)Karunk hallgatója, Major Sarolta részt vett a Negotiation Moot – Európai Uniós szimulációs versenyen, amelyen csapata a rendkívül szép második helyezést érte el. Saroltának ezúton is gratulálunk, további tanulmányaihoz és tudományos tevékenységéhez sok sikert kívánunk.

Az alábbiakban Sarolta beszámolója olvasható a versenyről.

„A Negotiation Moot – Európai Uniós szimulációs verseny központi témája az Európai Unió 2014-2020-as időszakra vonatkozó MFF – többéves pénzügyi megállapodása volt. Ez azt jelenti, hogy minden ország esetében vannak prioritást élvező területek, például Anglia nettó befizető tagállam, tehát ő a főösszeg csökkentését kívánja elérni, Magyarország pedig a kohéziós politika, vidékfejlesztés és a közös agrárpolitika növelését. A versenyen kaptunk egy táblázatot, ami az országok súlyait tartalmazta politikákra lebontva, ez alapján kerültek végül kiszámításra az összpontszámok. Ez mindenkinek csak a saját országára vonatkozóan volt elérhető, tehát a többiek számára titkosak voltak.

Minden csapattagot 2-3 fős csapatokba sorsoltak, s minden csapat kapott egy országot. Az én csapatom Magyarországot kapta, aminek nagyon örültünk, hiszen hitelesebben tudtuk képviselni saját hazánkat, valamint a források is sokkal jobban elérhetőek voltak.

A verseny október 25-26-án került megrendezésre, de jelentős előkészületeket is igényelt, ugyanis minden csapatnak meg kellett írni egy tárgyalási pozíciót, amiben közölte, hogy milyen tárgyalási stratégiát kíván alkalmazni a verseny alatt. Illetve ki kellett tölteni egy pozíció papírt is, ahol kérdésekre kellett válaszolni az országunkkal és az Európai Unióval kapcsolatban.

546928_541990489209089_670531304_nMaga a verseny két napból állt, pénteken volt a tanácsi nap, szombaton pedig a parlamenti nap. A tanácsi napon mindenki a saját országa képviselőjeként volt jelen a tárgyalóteremben. Mivel idén a litván elnökség kapta meg a soros elnöki címet, ezért a játék során is ők képviselték az elnökséget. Ők nyitották meg az ülést, majd minden ország elmondta, hogy az országa mire kíván figyelmet fordítani a tárgyalások során. Ezt követően a Bizottság közzétette az MFF-ben található területekre szánt összegeket. Ezek után informális tárgyalások következtek, ahol „fű alatt” kellett szövetkezni a tagállamokkal. Mi a Visegrád 2.0 koalíciót alapítottuk meg Romániával, Lengyelországgal és Szlovákiával. A délután folyamán, miután mindenki koalícióra lépett, az elnökség prezentálta a tagállamok által javasolt összegeket a politikákra vonatkozóan, és elkezdődtek a viták a tagállamok között. Végül csak másodszorra sikerült megállapodásra jutni, tehát a tárgyalási napnak este fél 10-re lett vége. Magyarország az ötödik helyet szerezte meg, amit 16 tagállamból mi nagyon jó helyezésnek ítéltünk.

A nap végén kisorsolták a következő nap csapatbeosztását, valamint a kapott frakció három fontos politikáját. Itt az Európai Unióban lévő pártokba osztottak minket, két csapattársammal a Zöld pártot képviseltük. A parlamenti nap során megválasztották a Parlament elnökét, valamint a frakcióvezetők és a pártok képviselői megtartották beszédeiket. Ezen a napon a vita alapját az előző napon, a Tanácsban elért megállapodás számai képezték. Itt a cél az, hogy a Parlament elfogadja a közösségi projektek listáját, amelyekre a frakciók pótlólagos támogatást kívánnak kialkudni. A frakciók szavazati alapján megválasztják a jelentéstevőt, aki az Európai Parlament álláspontját egy jelentésben rögzíti. Ezt a jelentéstervezetet a plenáris ülésen közzéteszik. Ez a szavazatok alapján kerül elfogadásra. Természetesen ez elsőre nem történt meg, így új jelentést kellett készíteni. Amíg a költségvetési bizottsági koordinátorok összeülnek, addig a frakciók szövetkezhetnek egymással. Végül amikor a jelentés elfogadásra került, csapatunk második helyezést ért el.

A verseny igazán komoly kihívás volt, és sok felkészültséget igényelt, de ugyanakkor nagyon hasznos volt, ugyanis kiváló alkalmat jelentett a kapcsolatépítésre, rengeteget tanultunk az EU működéséről, és nagyon élveztük az egészet. Olyan volt, mintha mi is képviselők lennénk.”

Hallgatói beszámoló a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányságnál tett látogatásról

rendőrség

1. kép: Rendőrségi előadásokon…

2013. október 1-én a logisztikai menedzsment, a vezetés és szervezés, mesterszakos, valamint gazdálkodási és menedzsment, alkalmazott közgazdaságtan, villamosmérnöki, műszaki menedzser alapképzési szakos hallgatók Pató Gáborné Dr. Szűcs Beáta tanárnő vezetésével, szakmai tanulmányi látogatáson vettek részt a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányságon.

A következőkben Hegedűs Éva, Simon Adrienn és Vajda Renáta hallgatók élménybeszámolóját közöljük.

„Az októberi hónap izgalmasan kezdődött a Gazdaságtudományi Kar hallgatói számára. Mi, a kiválasztott szerencsések ugyanis az „Ellátási lánc menedzsment”, valamint az „Anyaggazdálkodás” kurzusok keretein belül ezúttal olyan helyre látogattunk Pató Gáborné Dr. Szűcs Beáta tanárnő vezetésével, ahová a hétköznapi ember magától nem túl gyakran, és akkor sem szívesen teszi be a lábát. A Gazdaságtudományi Karon már hagyománynak tekinthető szakmai kirándulások idei első állomása a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság volt.

Látogatásunk három részből tevődött össze. Hallhattunk hasznos előadásokat a rendőrség működésével kapcsolatban, betekintést nyerhettünk a rendőrség egyes területeire, végül pedig kérdéseinkre is választ kaphattunk.

A szakmai előadások témáját a szervezők igyekeztek a két kurzus tematikája köré szervezni. Ezek során megtudhattuk, hogy a rendőrség külső vállalat szolgáltatását nem veszi igénybe, hiszen 4 osztálya látja el a különböző feladatokat, egy közgazdasági, egy igazgatási, egy műszaki, valamint egy informatikai osztály. Betekintést nyerhettünk abba, hogy a rendőrségnél a beszerzési folyamatokban a Közbeszerzési és a Beszerzési Szabályzat az irányadó, mely szerint 100 ezer forint feletti beszerzésnél 3 ajánlat bekérése szükséges, ezen határ alatt viszont a rendőrség döntheti el, hogy milyen szempontokat vesz figyelembe. Állandó beszállítók nincsenek, így határozott idejű szerződéseket kötnek, amelyek általában 2 évre szólnak. A partnerek többsége helyi vállalkozás. A rendőrség anyaggazdálkodásáról megtudhattuk, hogy a jelentősebb kiadással bíró eszközök (gépjárművek), anyagok, illetve a fegyverek, lőszerek beszerzését a Központi Gazdasági Ellátó Igazgatóság biztosítja térítésmentesen. A csekélyebb árú eszközök költségei a megye költségvetésében jelennek meg, annak ellenére, hogy a központ szerzi be. Ezeken kívül olyan titkokba is beavattak bennünket, mint például, miben különbözik egymástól egy rendőrautó és egy átlagos személyautó, illetve, hogy mit is keres a rendőrség tulajdonában két Harley Davidson motor.

rend2

2. kép: A hallgatók rész vettek a megyei Közterületi Támogató alosztály önvédelmi foglalkozásán.

A túránk második részeként bepillanthattunk néhány irodába, ahol látogatásunk idején is élesben folyt a munka. Az irányító központba is beléphettünk, ahová a segélyhívások érkeznek be és innen történnek meg a további intézkedések. Ottjártunkkor a bűnözők éppen ebédidejüket töltötték, a hallottak alapján ugyanis itt késő délután pezsdül fel az élet, hiszen 17 óra után érkezik a legtöbb segélyhívás, amelyek száma évente 1400-1600. Azt azonban megdöbbenéssel hallottuk, hogy a bejövő hívásoknak csupán átlagosan 25%-a bizonyul valós bejelentésnek. Megleshettük a rendőrség úgynevezett „szagbankját” is, ahol a bűnügyi helyszínekről gyűjtött szagmintákat tárolják. Találkoztunk ezen kívül négylábú rendőrökkel is, akik beszerzése Dunakesziből történik. Szaglásuk, képzettségük egyedülálló, melyet a folyamatos továbbképzésekkel tartanak szinten és fejlesztenek. Gyakorlatokon kivétel nélkül megtalálják az elrejtett tárgyakat és teljesítik a gazdájuk kérését, a szituációkat parancs nélkül felismerik és végzik a feladatukat. Legérdekesebb volt számunkra, hogy megtudhattuk, a legkevesebb bűnözést jegyzett megyék rangsorában Veszprém megye a 4. helyen áll, illetve, hogy szemtanúi lehettünk a rendőrség bemutatójának, amelyen szemléltették, milyen módszerekkel, fogásokkal bírják rá a bűnözőket, hogy adják meg magukat.

Végül a feltett kérdéseinkre kaphattunk válaszokat az illetékesektől. Kiderült, hogy Veszprém megyében derítik fel arányaiban a legtöbb bűncselekményt országos szinten, hogy hogyan figyeli a Nagy Testvér GPS segítségével, merre is járnak a rendőrkollégák járőrözés közben, illetve, hogy milyen szabályai vannak egy telefonos lehallgatásnak. Megtudtuk azt is, hogy hogyan és milyen céllal történik a traffipaxozás, mi az eljárás magyarul nem beszélők kihallgatása során, valamint azt is elárulták, hogy Veszprém utcáit és lakóit nem csak gépkocsis, hanem kerékpáros rendőrök is védik. A hallgatók körében legnagyobb kíváncsiságot kiváltó kérdéskör a lőfegyverek és a gépjárművek típusai és jellemzői voltak. Úgy érezzük, hogy a fegyverekről teljesen kimerítő válaszokat kaptunk. Azt is tudjuk, hogy milyen típusú fegyverekkel járják az utcákat a rend őrei, hány évig használnak egy fegyvert, amelyet csak és kizárólag közvetlenül a gyártótól szereznek be, illetve hogy éves szinten ellenőrzés alá vonják azokat, akárcsak a járműveket.

rebd3

3. kép: Hallgatók az ügyeleti helyiségben.

Összességében a látogatásunk úgy véljük, mindenki számára hasznos és tanúságos volt, hiszen olyan információkkal és élményekkel lettünk gazdagabbak, melyekről sokunknak még csak elképzelése sem volt korábban. A program végén ezúttal még mindenki szabadon távozhatott, remélve, hogy a jövőben is csak szakmai látogatás céljából fogjuk élvezni a rendőrség vendégszeretetét. Ki tudja, jövőre talán a bűnjelraktárakba is betekintést nyerhetünk.”

Köszönjük fogadó partnerünknek a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányságon Dr. Töreki Sándor r. dandártábornok, r. főtanácsos Úrnak, hogy lehetőséget biztosított hallgatóink gyakorlati ismereteinek bővítésére, valamint Dömöki Zsolt rendőr alezredes, Halász Péter gazdasági igazgatóhelyettes, és Dr. Mikó Attila r. százados Uraknak, hogy kiváló szakmai előadásaikkal bepillantást engedtek a rendőrség életébe.

Nyílt nap Veszprémben 2013. november 27-én

13_GTK_kiadvany_014Egyetemünk 2013. november 27-én, szerdán 10.00 órától nyílt napot tart Veszprémben, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várunk! A nyílt nap helyszíne a B épület aulája (Egyetem utca 10.).

A nyílt napon a Gazdaságtudományi Kar minden szakja külön standdal jelenik meg, ahol oktatóktól, hallgatóktól kaphatnak részletes felvilágosítást a felvételi előtt állók. Emellett a kart bemutató előadáson is részt vehetnek, valamint órarend szerinti tanóráinkba is betekinthetnek az érdeklődők.

A nyílt nap teljes időtartama alatt grafológiai tanácsadással, pályaorientációs önismereti tanácsadással, egyetemi öntevékeny csoportok bemutatkozásával várjuk az érdeklődőket a B épület aulájában.

LÁTOGATHATÓ ÓRÁK A GAZDASÁGTUDOMÁNYI KARON:

– Protokoll és etikett, 8.00-9.30, A/7 terem, oktató: Raffai Csilla

– Logisztika 2., 8.00-11.15, A/3 terem, oktató: Dr. Kovács Zoltán

– Munkahelyi és munkaerő-piaci képzés, 10.00-11.30, A/04 terem, oktató: Szentes Balázs

– Menedzsment kihívások, 13.00-tól, A/05 terem, oktató Szentes Balázs

– Turizmus földrajzi alapjai, 10.00-11.30, Egyetemi Könyvtár épülete (felső kampusz, Wartha Vince u.), oktató: Pénzes Erzsébet

A látogatható órák listája folyamatosan bővül.

A nyílt napon a Pannon Egyetem kollégiumai is bemutatkoznak többek között a Pannon Egyetem Harsányi János Szakkollégium is.

Képzéseinkről bővebb információ itt olvasható.

Találkozzunk november 27-én Veszprémben a nyílt napon!

Kövess minket a Facebookon: facebook.com/pegtk!

PMA Focus 2013 – Kulcs a mobilitás!

2013 október 17, Bécs, Ausztria

Több mint 420 résztvevő, valamint a magas színvonalú ausztriai és nemzetközi előadók tették tiszteletüket a Project Management Austria idei évi nagyszabású rendezvényén.

A gyorsan változó világban a projektmenedzserek erejükön felüli fizikai és szellemi rugalmassággal kell rendelkezniük, hogy a rájuk háruló kihívásoknak megfeleljenek és vállalataik illetve saját céljaikat elérjék. Ez a jövőben sem lesz másképp, ahogy erre a 20 előadó különböző szemszögből ki is tért. Senki nem tagadta – amit mi is belátunk-, hogy az elért siker örömmel tölti el őket a kemény munka befejeztével.

phoca_thumb_l_img_0101Achaleke Beatrix plenáris előadókén nyitotta meg az előadások sorozatát, melynek középpontjában a sokszínűség kezelése, és a kollektív másság értéke állt. Ezután a több szinten is a széles látószögű mobilitásra világított rá a többi előadóval egyetemben – testileg, lelkileg, kulturálisan, technikailag, csak hogy néhányat említsek.

phoca_thumb_l_img_0256Thomas Geierspichler – olimpiai aranyérmes paralimpikon záró előadásában jelentette ki, hogy a legfontosabb kérdés volt számára, hogy „Hogyan mozgósítsa magát, hogy másokat is motiváljon?” Erőteljes előadásában mesélt életét körülölelő személyes felelősségvállalásról, és hogy számára egyáltalán nem hátrány, hogy két gurulással hátrébb induljon.

A teljes program, az előadások és fényképeket megtekinthetők.

Megalakult a Magyar Közgazdasági Társaság Veszprém Megyei Szervezet Ifjúsági Bizottsága

P10407282013. november 12-én tartotta alakuló ülését a Magyar Közgazdasági Társaság Veszprém Megyei Szervezet Ifjúsági Bizottsága a Pannon Egyetem Felsőoktatási Minőségi Díjjal kitüntetett Gazdaságtudományi Karán. A szervezet elnökének Hargitai Dávid Mátét, alelnökének Hartdégen Zsoltot választották a tagok.

Mik a szervezet céljai?

A szervezet alapvető célja, hogy mind tagjait, mind a Pannon Egyetem hallgatóit bevonja a Pannon Egyetem aktív szellemi közéletébe, ezáltal hozzájáruljon szakmai tudásuk és a közgazdász életben nélkülözhetetlen készségeik, ismereteik gyarapításához, látókörük szélesítéséhez.

A szervezet kiemelt célja a közgazdász szakma belső kapcsolatrendszerének bővítésében történő szerepvállalás országos és nemzetközi szinten egyaránt, továbbá a fiatalok bevonása a közgazdász társadalom szakmai és társadalmi életébe, konstruktív együttműködés létesítése és fenntartása más gazdasági felsőoktatási intézmények MKT ifjúsági szervezeteivel, illetve a Pannon Egyetem más diákszervezeteivel. Emellett célkitűzései között szerepel a szervezet tagjainak, a Pannon Egyetem hallgatóinak segítése a munkaerőpiacon való elhelyezkedésben, szakmai tapasztalatszerzésben.

Hogyan kívánja megvalósítani a célkitűzéseket?

Az Ifjúsági Bizottság a felsorolt célok megvalósítását magas színvonalú szakmai rendezvények, előadások, workshopok, tréningek szervezésével kívánja elérni. A programok előkészítése, lebonyolítása során a tagok lehetőséget kapnak gyakorlati szervezési ismeretanyag elsajátítására, rendezvényszervezésben és a szervezet más tevékenységeiben való részvételre.

Milyen előnyökkel jár a tagság?

A szervezeti tagság számos előnnyel jár a csatlakozott hallgatók számára, akik a gyakorlati tapasztalatok szerzése mellett lehetőséget kapnak arra, hogy kapcsolatba kerüljenek vállalatok vezetőivel, a szakma jeles képviselőivel. A szervezet fő küldetésének tekinti, hogy hidat képezzen a vállalatok és a hallgatók között.

Minden tag részesülhet a szervezet által nyújtott kedvezményekben, továbbá minden tagot megillet az MKT budapesti titkársága által kiállított mágneskártya, valamint a tagkártya felmutatásával járó kedvezmények.

Kik lehetnek tagok?

A MKT Veszprém Megyei Szervezet Ifjúsági Bizottságának tagja lehet a Pannon Egyetem bármely hallgatója, vagy bármely középiskola tanulója, amennyiben az Alapszabályban foglaltakat elfogadják, és az éves tagsági díjat (amely hallgatók számára évi 2.000 Ft) megfizetik. Az MKT Veszprém Megyei Szervezet Ifjúsági Bizottságának tagja egyben a Magyar Közgazdasági Társaság tagja is. A szervezetbe való belépés, illetve kilépés önkéntes. A tagság évente a tagdíj befizetésével újul meg.

Hogyan lehet jelentkezni a szervezetbe?

A szervezetbe egy jelentkezési lap kitöltésével lehetséges jelentkezni. A jelentkezési lap átvehető a Pannon Egyetem „A” épületének első emeletén található 102-es irodában.

További információkért keresd fel a szervezet Facebook oldalát: facebook.com/MKTIBPannon

Diáktudósok és mestereik köszöntése a Magyar Tudományos Akadémián

November 18-án ünnepélyes záróüléssel véget ér a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia

A Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében november 18-án tartják a hazai felsőoktatási tehetséggondozás idei legnagyobb seregszemléje, a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia ünnepélyes záróülését. A rendezvényen a 2013. március 25. és április 26. között 16 felsőoktatási intézményben zajló konferenciasorozaton legeredményesebben szereplő hallgatók, mestereik és a tudományos diákköri tevékenységet támogatók vehetnek át elismeréseket Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől, Pálinkás Józseftől, a Magyar Tudományos Akadémia elnökétől és Szendrő Pétertől, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnökétől.Pro_Scientia_Aranyerem_kdzs_2

Az immár 60 éves múltra visszatekintő tudományos diákkör máig kiemelkedő jelentőségű hungarikumnak számít az európai felsőoktatásban. Az egyre nagyobb tömegeket megmozgató tehetséggondozási mozgalom a tudományos utánpótlás nevelés egyedülállóan hatékony formájává vált az elmúlt évtizedekben.

Ezt mutatják az idei Országos Tudományos Diákköri Konferencia adatai is. A 16 szekció 494 tagozatában összesen 4615 pályamunkát mutattak be a diákok, akik közül 1482-en értek el valamilyen helyezést. A legtehetségesebb fiatalok pályamunkáit és előadásait akadémikusok, a magyar tudományos és egyetemi, valamint a gazdasági élet elismert képviselői bírálták, visszajelzést adván az elért eredményeikről, javaslatot téve a további kutatások folytatásához.

A tagozati első helyezettek pályázhattak a záróünnepségen átvehető Pro Scientia Aranyéremre, amelyet végül a teljes hallgatói életpálya figyelembevételével 45 fiatal nyert el, illetve további 2 diák kimagasló művészeti tevékenységért Pro Arte Aranyérem kitüntetésben részesült. A kiemelkedő hallgatói teljesítmények mellett a rendezvényen a legkiválóbb mesterek munkáját is elismerik a számukra alapított Mestertanár Aranyérem kitüntetés odaítélésével. Ezt az elismerést idén 52 olyan oktató, kutató veheti át, akinek elkötelezett munkája hozzájárult a tudományos diákköri tevékenység eredményességéhez, a tehetséges tudósjelöltek kiemelkedő eredményeihez.

A kitüntetettek listája itt található.

Project Management University Veszprémben

PMUni (International Network for Professional Education and Research in Process & Project Management) szervezet tagjai és általuk támogatott diákok sora minden év őszén egy Bécsen kívül eső városban tartja meg aktuális félévi találkozóját. A szakmai szervezetnek – amely már 2007 óta fennáll a Gazdaságtudományi Kar oszlopos tagja.Die diesjährige PMUni Gruppe

Tavalyi évben ezt a találkozót Hollandiában, Utrechtben tartották meg. Azt megelőzően pedig Szentpéterváron, Oroszországban. Most a mi városunk és egyetemünk adott otthont a szakmai összejövetelnek.

Minden egyes alkalommal az előadók legújabb kutatási eredményeikről számoltak be, melyeket már a projektmenedzsment területén sikerrel alkalmaztak. Ez most sem volt másképp. Azzal a különbséggel, hogy mára már fontossá vált kvantitatív kutatási területre is nagyobb hangsúly helyeződött, mint az eddigi években. Így nemcsak kvalitatív kutatási eredményeket és sikereket ismertettek, hanem a módszertani fejlesztéseket magába foglaló kvantitatív eredményeket is.

Az elhangzott előadásanyagok megtekinthetők az alábbi linken http://kmt.gtk.uni-pannon.hu/pmuni2013/

Happy Projects!

Tanulmányi kirándulás a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányságon

2013. október 1-én a logisztikai menedzsment, a vezetés és szervezés mesterszakos, valamint gazdálkodási és menedzsment, alkalmazott közgazdaságtan, villamosmérnöki, műszaki menedzser alapképzési szakos hallgatók Pató Gáborné Dr. Szűcs Beáta tanárnő vezetésével, szakmai tanulmányi látogatáson vettek részt a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányságon.

Köszönjük fogadó partnerünknek a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányságon Dr. Töreki Sándor r. dandártábornok, r. főtanácsos Úrnak, hogy lehetőséget biztosított hallgatóink gyakorlati ismereteinek bővítésére, valamint Dömöki Zsolt rendőr alezredes, Halász Péter gazdasági igazgatóhelyettes, és Dr. Mikó Attila r. százados Uraknak, hogy kiváló szakmai előadásaikkal bepillantást engedtek a rendőrség életébe.

rendőrség

1. kép: Rendőrségi előadásokon…

Forrás

rend2

2. kép: A hallgatók rész vettek a megyei Közterületi Támogató alosztály önvédelmi foglalkozásán.

Forrás

rebd3

3. kép: Hallgatók az ügyeleti helyiségben.

Forrás

További információk itt olvashatók.

Tehetségmenedzsment a Gazdaságtudományi Karon

P10406882013. október 30-án tartotta alakuló ülését az Esettanulmányi Klub a Gazdaságtudományi Karon. A rendezvényen több szervezet is bemutatkozott, amelynek középpontjában a közgazdaság népszerűsítése, és a tehetséges hallgatók szakmai és tudományos fejlődésének támogatása áll.

Dr. Szabó Lajos, a Gazdaságtudományi Kar dékánja nyitóbeszédében elmondta, hogy a Kar nagy hangsúlyt helyez a hallgatók tehetségmenedzsmentjére, amelynek egyik alapköve az Esettanulmányi Klub. Kiemelte annak fontosságát, hogy a hallgatók az egyetemi évek alatt a tanulmányaik mellett bekapcsolódjanak tudományos, szakmai szervezetek, klubok munkájába, konkrét gyakorlati esetekkel, céges problémákkal és azok megoldási módszereivel ismerkedjenek meg, s ezáltal olyan tapasztalatokra tegyenek szert, amelyek a későbbiekben versenyelőnyt jelentenek számukra a munkaerőpiacon.

Dr. Kosztyán Zsolt, a Harsányi János Szakkollégium képviseletében hangsúlyozta annak fontosságát, hogy a Karon működő tehetséggondozással foglalkozó szervezetek egymást erősítve működjenek, s a hallgatók kutatócsoportokat alakítva vegyenek részt a munkában, ne csak egyénileg folytassanak kutatásokat.

Gasparecz András az Esettanulmányi Klub ügyvezetője elmondta, hogy a Gazdaságtudományi Kar hallgatói évek óta részt vesznek esettanulmányi versenyeken, melyeken rendre szép eredményeket érnek el. Az országos esettanulmányi versenyen hallgatóink három alkalommal 3. helyezést értek el, a Budapesti Gazdasági Főiskola esettanulmányi versenyéről 2., a miskolci esettanulmányi versenyről 1. helyezéssel tértek haza.

Az Esettanulmányi Klub célja a hallgatók számára lehetőséget biztosítani arra, hogy közelebb kerüljenek vállalatokhoz, s konkrét esetek tanulmányozása révén, hatékony problémamegoldó módszereket ismerjenek meg, továbbá az, hogy hallgatói bázist biztosítson a versenyekhez. A Klub interaktív módon valósul meg, ugyanis online módon a Nagykanizsai Kampusz is bekapcsolódik, ezáltal is erősítve a Kar és a kampusz közötti kapcsolatot.

Sasné Dr. Grósz Annamária kari TDT elnök beszédében kitért arra, hogy az emberek többféle tehetséggel rendelkeznek, viszont a teljesítményüket a jelenlegi oktatási rendszerben csak két területen mérjük. Ezen változtathat az Esettanulmányi Klubban való részvétel: az esetek feldolgozásához sokféle ismeretre, készségre van szükség, így a hallgatóknak lehetőségük nyílik a tanórai kereteken kívül is bizonyítani rátermettségüket. A tehetséggondozás egyik fontos építőköve lesz ez a típusú tudás. A Gazdaságtudományi Karon hasonló építőkő szerepet tölt be a Harsányi János Szakkollégium és a Tudományos Diákkör, ami jelenleg az egyetlen olyan tehetséggondozási forma a felsőoktatásban, ami stratégiai és költségvetési szempontból is kiemelt szerepet tölt be. Ezen elemek együttesen kiváló alapot teremtenek a hallgatók tömegképzésből való kiemelkedésére.

Hargitai Dávid Máté beszámolt arról, hogy rövid időn belül megalakul a Magyar Közgazdasági Társaság Veszprém Megyei Ifjúsági Bizottsága, amelynek missziója a közgazdaságtan népszerűsítése, s célja, hogy hidat képezzen a hallgatók és a vállalatok között. Mindezt érdekes tematikus előadások, workshopok és egyéb szakmai programok szervezésével kívánja elérni.

Archívum

powered by wordpress - made by us
Vissza az oldal tetejére.