Megkérdeztünk jelenlegi és végzett hallgatókat, hogy mi a véleményük a Gazdaságtudományi Karról, hogy érezték/érzik magukat Veszprémben, ajánlanák-e másnak is a Pannon Egyetemet. Lássuk, hogy mit válaszoltak!

Veszprémben jártam középiskolába, és ugyan akkoriban párszor elgondolkoztam rajta, hogy érettségi után elhagyom a várost, végül nem így lett. S milyen jó, hogy nem így lett! Úgy gondolom, ez egy megfelelő hely, s közeg arra, hogy az ember megalapozza a jövőjét. Beszélhetünk ezalatt a családias, vidéki város hangulatáról, az oktatás jelenleg is piacképes színvonaláról, vagy a hallgatói életről, de ami szerintem az egyik legfontosabb: az oktatók segítőkészek, együttműködőek, felnőtt emberként viszonyulnak a hallgatókhoz, és egy probléma felmerülésekor a mindkét fél számára előnyös megoldásokat keresik. Ezt akár hívhatnánk az üzleti életben egy jól működő partneri kapcsolatnak is, ami egy sikeres jövő biztos alapja.

A Gazdaságtudományi Kar számos lehetőséget és programot kínál, amellyel lehetőséget nyújt számunkra, hogy jobban megismerhessük az üzleti világot és fejleszthessük készségeinket. A Harsányi János Szakkollégium tagjaként hasznos előadásokon vehetek részt, szakembereket és vállalati vezetőket ismerhetek meg. Ezen felül az egyetem számos olyan programot is kínál, amely abban segít, hogy megismerhessük szaktársainkat, oktatóinkat és közvetlenebb kapcsolatot teremtsen meg, mint például a különböző szakestek, ahol a tanárok és a diákok együtt, csapatmunkaként oldják meg a különböző szórakoztató feladatokat. Örülök, hogy a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karát választottam, és már nem csak résztvevőként veszek részt a programokon, hanem a szervezésbe is besegítek.

A Gazdaságtudományi Karon minden oktató – akikkel eddig volt szerencsém találkozni – segítőkész és úgy érzem, hogy egyenlő félként tekintenek rám, ránk, hallgatókra egy-egy beszélgetés alkalmával, ezért pedig sokkal emberközelibbnek tartom az oktatást, mint sok más szakon, karon, egyetemen.

A tanterv a műszaki menedzser szakon nagyon változatos: tanulunk gazdasági alapismereteket, menedzsmentet, számvitelt és logisztikát is, de emellett több műszaki témájú tárggyal is találkozhatunk a képzés során. Sokan pedig emiatt szeretik – vagy pont nem szeretik annyira – a szakot, hiszen az előbb leírtak miatt több tudományágba is beleshetünk az egyetemen eltöltött éveink alatt, mint más, a karon tanuló diákok. Én kifejezetten szeretem, hogy sokféle témáról hallhatok, tanulhatok egy-egy félév során, hiszen valójában rengeteg dolog érdekel, valamint így sosem unalmas vagy egyhangú a képzés.

Az egyetemen rengeteg lehetőség várja a hallgatókat a tanuláson kívül és a tanulás mellett is: részt vehetünk különféle kulturális programokon, más nemzetiségű és más nyelvet beszélő hallgatókkal beszélgethetünk gyakorolva az idegen nyelvet, jól megszervezett és érdekes tanulmányi versenyeken próbálhatjuk ki magunkat, sportolhatunk kedvünk szerint és ezen kívül még számtalan módon tölthetjük el produktívan a szabadidőnket, ami számomra szintén nagyon fontos.

Úgy gondolom hogy a Pannon Egyetem többet tud nyújtani, mint sok más egyetem, hiszen a “kis” létszámunknak köszönhetően lehetőségünk van az oktatókkal mélyebb kapcsolatot teremteni az órák alkalmával, vagy akár azokon kívül is. Emellett pedig muszáj megemlítenem a várost is, ahol az egyetemünk található, hiszen Veszprém gyönyörű hely, valamint a Bakony és a Balaton is nagyon közel van hozzánk, így a hétvégéket ki-ki a maga ízlése szerint eltöltheti kirándulással és túrázással, vagy napozással és fürdőzéssel is.

Fel sem merült bennem, hogy másik egyetemet válasszak. Veszprém a fogadott szülővárosom lett, és ebben főként az egyetem és a város szépsége játszott szerepet. Számomra a legnagyobb pozitívum, hogy kis létszámú csoportokban hallgathatjuk az előadásokat, és emiatt közvetlen napi kapcsolatot alakíthatunk ki az oktatókkal. A kar által kínált nyelvtanulási lehetőségek, külföldi ösztöndíjak, tehetségmenedzsment szervezetek, és a nagyszerű légkör nagyban hozzájárul ahhoz, hogy hasznosan és eredményesen tudjuk eltölteni az egyetemi éveinket.

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karán rengeteg lehetőségem volt a fejlődésre. Az Esettanulmányi Versenyen gyakorolhattam a csapatmunkát, fejleszthettem a komplex látásmódomat, illetve üzletembereket ismertem meg és még prezentálhattam is előttük. A Harsányi János Szakkollégiumban kutattam, érdekes és izgalmas előadásokon vettem részt, részese lehettem egy jó csapatnak, illetve felkészülhettem a TDK-ra. Demonstrátorként beleláthattam az egyetem működésébe, szakest szervezőként pedig még több kapcsolatot alakítottam ki. Mindez hozzájárult ahhoz, hogy teljes értékű egyetemi polgárnak mondhassam magamat és büszkén emlékezhessek vissza az itt eltöltött évekre.

A Gazdaságtudományi Kar kiváló lehetőségeket kínál a hallgatók számára. Ösztöndíjprogramokkal lehetőségem nyílik külföldre utazni, új nyelveket tanulni, kapcsolatot építeni. Rengeteg sportágban kipróbálhatom magam, érdekes előadásokat hallgathatok meg, színes programokon vehetek részt, akár szervezőként is. Úgy gondolom, hogy a Karon fennálló közvetlen tanár-diák kapcsolat a hallgatók szociális és szakmai fejlődésének egyik fontos részét képezi.

A Pannon Egyetem nagyon jó választás volt számomra, nem bántam meg a döntésemet. Többet kaptam, mint amit előzetesen vártam. Barátságos környezet, segítőkész, támogató tanárok, érthető, jól szervezett tanórák, és ami számomra turizmus-vendéglátás szakos hallgatóként nagyon fontos, a külföldi szakmai gyakorlat, ami az egyetemi oktatók támogatása nélkül nem jöhetett volna létre. Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Az egyetemen eltöltött éveink rendkívül meghatározó szakaszát képviselik életünknek. Éppen ezért tartom személy szerint nagyon fontosnak, hogy melyik egyetemen kapjuk meg azokat az ismereteket és tapasztalatokat, amelyek megfelelően felkészítenek minket a nagybetűs életre, nem csak szakmailag, de emberileg is. A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara az egyik legjobb választás ilyen téren.

Gyakran hozom fel saját példámat, amivel most is élni szeretnék, hogy amikor elkezdtem első alapszakos félévemet, úgy álltam hozzá az egyetemi képzéshez, hogy minél előbb, minél kevesebb energia ráfordítással szerezzem meg a végzettséget igazoló papírokat, és vessem bele magamat a munka világába.

Ezt az elhatározásomat szerencsére nem sokáig tudtam tartani, a viszonylag kis méretnek köszönhető családias légkör, a rendkívül gyorsan kialakult baráti és „bajtársi” kapcsolatok, a jelentős gyakorlattal és elismeréssel rendelkező oktatók közvetlensége, a számtalan izgalmasabbnál izgalmasabb szakmai lehetőség és a Gazdaságtudományi Kar gondoskodó, tanító “szelleme” keresztül húzták számításaimat.

Egyre több kötelező kurzusokon kívüli eseményen vettem részt, esettanulmányi versenyek, kutatótáborok, konferenciák, előadások. Ezek során nem csak szakmai és gyakorlati ismeretekre tettem szert, hanem örök életre szóló ismeretségeket és emlékeket szereztem.

Gyakran mondják, hogy a lehetőségek azért vannak, hogy kihasználjuk őket. A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara annyi lehetőséggel szolgál és szolgált, hogy képtelenség az összeset kihasználni. Én sem tudtam élni az összes lehetőséggel, részben ezért, és mert a fent említett “szellem” nem enged olyan könnyen, maradtam és tanulok jelenleg is mesterszakon.

Örülök, hogy annak idején a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karát választottam és büszke vagyok rá, hogy én is felkészült, helytálló Pannon Egyetemi Polgárként fogok kilépni a munka nagybetűs világába.

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karán töltött éveim során rengeteg lehetőségem volt fejlődni. A gyakorlatból merített órákon mély és egyben sokrétű tudásra tettem szert, amelyet sikerrel tudtam alkalmazni az esettanulmányi versenyeken, országos szakmai versenyeken és különösen a gyakornoki időm alatt. Oktatóim mindvégig támogatták és segítették fejlődésem, törődtek velem. A tudással és tapasztalattal, amit itt Veszprémben kaptam bátran léphetek a munka világába. Oktatóim mindvégig támogattak és segítették fejlődésem.

Őszintén szólva, amikor végzős koromban azon kellett gondolkodnom, hogy hol tanulok majd tovább, bennem először fel sem merült Veszprém, pedig 35 km-re van tőlünk…talán pont ezért nem. De az az élmény amikor eljöttem ide nyílt napra és a “saját bőrömön” tapasztaltam meg, hogy milyen itt lenni, mindent megváltoztatott. Valahogy úgy éreztem, hogy én ide tartozom.

Más egy kép vagy épp mások véleménye alapján azt mondani, hogy márpedig én ide fogok járni. De ugyanakkor más belépni egy városba, egy épületbe, mert abban az élményben benne vagyunk mi is. Nagyon sok múlik azon, hogy milyen az első benyomás, hogy akitől kérdezünk valamit, az hogy válaszol, tényleg ránk figyel-e, mert döntő fontosságú lehet. Úgy gondolom, hogy a mi egyetemünk ebben kiemelkedő. Amellett, hogy kitűnő eredményeket, képzéseket, oktatókat tud felmutatni, hatással van! Aki ide egyszer belép, az többet nem akar majd haza menni. Én már csak tudom, mert átéltem. Mára néha már jobban otthon érzem magam itt, mint amikor haza megyek. Itt vagyok minimum heti 5 napot, itt tanulok, itt vannak a barátaim és itt képzelem el a jövőmet is.

Kereskedelem és marketing szakosként 14-en vagyunk. De a nagyvárosi egyetemekkel szemben, nálunk a gyakorlatok is kis csoportokban vannak megtartva, így az oktatók könnyebben tudnak mindenkire figyelni, többségük a nevünket is tudja. Pedig összességében nem vagyunk kevesen. Szerintem ugyanazt megtanulhatjuk itt is, mint bármelyik másik egyetemnek ugyanezen a szakán, de van amit máshol nem adhatnak meg. Ez a családias légkör, az érzés, hogy nem csak egy Neptun kód vagy a hatalmas rendszerben. Ráadásul az órákon kívül 100 féle lehetőség van arra, hogy mindenki megtalálja az érdeklődéséhez illő külön programot.

Az elmúlt néhány év csak megerősítette azt, hogy korábban jó döntést hoztam, jól választottam. Nagyon jól éreztem magam itt, az oktatók mindig segítőkészek, kedvesek voltak. Rengeteg lehetőséget biztosított számunkra az egyetem, mind szakmai gyakorlatok, mind szabadidős tevékenységek terén. Remélem, hogy még a turizmus mesterszakot is sikerül majd itt folytatnom.

A Gazdaságtudományi Kar számos lehetőséget nyújt hallgatói számára. A szakkollégium és a TDK a szakmai fejlődés lehetőségét biztosítják, míg a BusinessLab vagy az Esettanulmányi versenyek segítik a hallgatókat az igazi üzleti szféra kihívásainak megismertetésével. A tehetséggondozó programok alapozzák meg az oktatókkal való közös kutatások végzését, illetve a mesterszak utáni tudományos fokozat megszerzését is. Emellett a Karon megrendezésre kerülő konferenciák a későbbi munkakapcsolatok kialakítását is elősegíthetik.

2001 óta élek Veszprémben, a hangulatos programokkal és gyönyörű látnivalókkal büszkélkedő, Királynék városában. Itt végeztem el az iskolát és a gimnáziumot is, így az sem volt kérdés, hova fogok egyetemre járni. Döntésemet csak megerősítette az, hogy részt vettem a Pannon Egyetem nyílt napjain és ismerősöktől is csak jót hallottam. Ezt a választást az alapszak befejezésével sem bántam meg… Sőt!

Még csak kisiskolás voltam, amikor eldöntöttem, hogy én közgazdász szeretnék lenni, mert mindig is érdekelt a pénz, illetve annak mozgása a gazdaságon belül (és persze hogyan lehet sokat keresni). Már tanulmányaim elején is sok újdonsággal, szerteágazó szakmai ismerettel gazdagodtam, amiknek diplomázás után is nagy hasznát veszem.

Aktív hallgatói időszakom első éve után éreztem azt, hogy érdemes a megszerzett tudást kamatoztatni, és persze hajtott a kalandvágy is valami új megtapasztalására. A különböző rendezvényekről, ösztöndíjakról mindig időben tájékozódtam, így számos lehetőséget ki tudtam használni, többek között a különféle sportágak kipróbálására, nyelvtudásom bővítésére, elmélyítésére gondolok. Barátaimmal rengeteg versenyen részt vettünk, illetve jelentősebb helyezéseket, sikereket is elértünk. Remek érzés volt belecsöppenni egy olyan szakmai világba, ahol kiemelten értékelik a hallgató munkáját, erőfeszítéseit. Továbbá olyan konstruktív tanácsokkal látják el, amelyek nagymértékben megkönnyítik az egyéni fejlődést.

Az előzőekben leírtak bizonyítják azt a tényt, hogy a Pannon Egyetemen ténylegesen foglalkoznak a hallgatóval. Az oktatók név szerint ismerik a diákokat, rászánják az időt és az energiát a magyarázatra, ha valami nem világos óra után, vagy éppen vizsgaidőszak kellős közepén.

Tartalmas egyetemi éveimet összegezve, az alábbiakat tudom elmondani: értékes kompetenciákkal és versenyképes tudással gyarapodtam, melyek segítenek magabiztosan helytállni a napjainkra jellemző, diverzifikált gazdaságban. A már említett családias, támogató légkör pedig nem egyszer hozzájárult mind a felvetett sikerekhez, mind a nehézségeken való túllendüléshez. Nem volt kérdéses tehát, hogy mesterképzésemet is a Pannon Egyetemen teljesítsem, és mesterszakos hallgatóként is hasonlóan változatos és pozitív élményekben volt részem, mint az alapszakon.

Hogy mit is jelent számomra a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara? Számomra egy olyan lehetőséget kínál, ami a jövőbeli céljaim elérésében segít előre. Új emberekkel ismerkedhetek meg, ezen keresztül szerezhetek jó kapcsolatokat, és persze megtanulhatom, hogyan váljak ezáltal önállóvá. Ha újra felsőoktatási intézményt kellene választanom, ahol tanulni szeretnék, akkor is ezt az egyetemet választanám, mert nem csak a fizikai jelenlétemet adtam ennek az iskolának, hanem az odaadásommal a szívem egy darabját. Úgy érzem a lehető legjobb döntés volt ide jönni tanulni, mert élvezem az egyetemi létem minden egyes napját.

A Pannon Egyetemen végeztem alapszakosként is, Nemzetközi gazdálkodás szakon. Az Egyetem adta lehetőségekre már akkor felfigyeltem. Hallgatóként számos konferencián, szakmai megmérettetésen vettem részt, többek között Intézményi, valamint Országos Tudományos Diákköri Konferencián, esettanulmányi versenyeken, szimulációs versenyen, logisztika versenyen. Több hallgatói szervezet tagja voltam és vagyok, itt is széles a paletta, melyből választani lehet, ezek közül csak néhányat emelek ki: a Harsányi János Szakkollégiumot, az Erasmus Student Network-öt, a BusinessLab-et, az Esettanulmányi Klubot. A Pannon Egyetem Vezetés és szervezés mesterszakát ajánlom minden jelenlegi és potenciális vezetőnek, azoknak, akik nem akarnak “elveszni a tömegben”, akik nem csak a tananyagot, de azzal együtt gyakorlatot is el kívánják sajátítani, és azoknak, akik “otthon” akarják érezni magukat az egyetemen!

Tartozz közénk Te is!

Mesterszakos felvételi