Diákoknak Archives - Oldal 328 a 328-ből - Pannon Egyetem - GTK
mobile menu icon
mobile menu icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
switch icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
PE icon

Mesterszak (pót)felvételi

diák 056A Gazdaságtudományi Kar mesterszakjai kapcsán az alábbi felvételi időpontokat hirdeti meg:

Közgazdasági elemző mesterszak pótfelvételi: 2009. augusztus 25. kedd, 10.00 A204-es terem,

Logisztikai menedzsment mesterszak felvételi: 2009. augusztus 25. kedd, 10.00 A122-es terem,

Számvitel mesterszak pótfelvételi: 2009. augusztus 25. kedd, 9.00 A8-as terem,

Vezetés és szervezés mesterszak pótfelvételi: 2009. augusztus 26., szerda 10.00 A204-es terem.

Kérjük a fent megjelölt szakokra jelentkezőket, hogy a megadott időpontban és helyszínen szóbeli elbeszélgetés céljából megjelenni szíveskedjenek!

A GTK közösségi oldala – fejlesztés alatt!

Forrás: www.bizzia.com

Forrás: www.bizzia.com

A Gazdaságtudományi Kar idén tavasszal nagy fába vágta a fejszéjét: újításba, megújulásba. Eddig is fontosnak tartottuk a Karon a közösségépítést, gondoljunk csak a Szenior Szervezet – elsősorban, de nem kizárólagosan – elsősöket összeérlelő mulatságaira és rendezvényeire, aztán az A épület alagsorában található babzsák-részlegre, vagy a Tanár is ember… sorozatra. Elkezdtük kiépíteni az iwiw, majd a Facebook GTK-s klubot, s megújult a Kar honlapja is, ígyhát eljött az ideje, hogy magasabb közösségi szintre lépjünk. Ezért hoztuk létre a már működő klub-oldalak mellett a kari blogot – ahová akár a Te írásodat is várjuk; részletekről beszéljünk e-mailben -, a kari eseményeket bemutató FlickR fotótárat, a rövid és gyors üzeneteket tartalmazó Twitter-felületet. Innentől Kedves Olvasó, Nálad a labda, hogy velünk tartasz-e. Kis türelmedet azért szeretnénk kérni, hiszen az oldalt a napokban teszteljük, javítjuk.

 

Felértékelődő logisztika

Veszprém – Az országban az elsők között logisztikai menedzsment mesterszakot indít ősztől a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara.

kovacszNaplokepA Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara öt felsőfokú szakképzést, hét alapszakot és három mesterszakot kínál a hallgatóknak. A közgazdasági elemző, számvitel, a vezetés és szervezés mesterszakok után logisztikai menedzsment szakot hirdet.

– A Bologna-folyamat indulásakor a kar stratégiai tervei között kiemelten szerepelt, hogy a képzés teljes vertikumát kínálja – mondta dr. Jancsik András tanszékvezető egyetemi docens, a kar dékánja.  – Célunk az volt, hogy mindegyik alapszakhoz legyen továbblépési lehetőség mesterszakon.

A Magyar Akkreditációs Bizottság három új mesterszak indítását támogatja, most a hiányt pótló logisztikai menedzsment, februárban pedig a másik két mesterszakot, a műszaki menedzser és Master of Business Administration mesterszakot indítjuk. Fontos a vállalatok visszajelzése, igazodunk a piac igényeihez. A kar közgazdasági elemző angol nyelvű mesterszak indítására is készül.

Logisztikai képzés korábban nem volt a karon, csupán a műszaki menedzser-képzés részeként szerepelt. A logisztikai oktatás a 90-es évek közepén indult, ezzel párhuzamosan kezdődtek a kutatások is, magyar, német, amerikai partnerekkel.

A projektek közül érdemes megemlíteni a NOVALOG-projektet, a kutatók a logisztikai munkakörök tervezésével, a kompetenciákkal, oktatási innovációkkal foglalkoztak. A Leonardo projekt után a Marco Polo II projekt következett, intermodális szállítások területén, nemrég pedig Nagykanizsa város önkormányzata kérte fel együttműködésre a veszprémi oktatókat, kutatókat. Az M7-es autópálya kiépülésével a város helyzete megváltozott, kérdés, hogyan lehetne logisztikai központtá tenni Nagykanizsát.

– A logisztika az elmúlt időszakban folyamatosan felértékelődik, az álláspályázatok is ezt mutatják – ismertette dr. Kovács Zoltán egyetemi tanár, a logisztikai menedzsment mesterszak szakvezetője.  – Amióta az ország belépett az unióba, a logisztikának, szállításnak komoly szerepe van, Magyarország jelentős tranzitország. Érdekes, hogy például Boszniából is érdeklődnek irántunk, hogyan lehetne Boszniában hasznosítani azoknak az uniós projekteknek az eredményét, melyek a hazai logisztika fejlesztését célozzák.

A logisztikára sokféle területen szükség van, iparban, kereskedelemben. A mesterszakra jelentkező hallgatók olyan tantárgyakat hallgatnak, mint anyaggazdálkodás, termelés- és szolgáltatási menedzsment, stratégiai menedzsment, mennyiségi módszerek, logisztikai információrendszerek, később beszerzés, termelés, számviteli irányba specializálódhatnak. A végzősök okleveles logisztikai menedzser diplomát szereznek, kereskedelmi, szállító/fuvarozó/szállítmányozó és termelő cégeknél tudnak elhelyezkedni.

Forrás: Napló – Balla Emőke

http://www.naplo-online.hu/kultura_es_oktatas/20090723_felertekelodo_logisztika

GTK-stand az Utcazene Fesztiválon

uzene2Amíg Karunk tavaly az Irie Maffia koncertjét támogatta, addig idén már standdal és játékkal is jelen van a 10. Veszprémi Utcazene Fesztiválon. A játékon egy fotóval már Sziget-napijegyet is lehetett nyerni, de szurikátás táskák, bögrék, tollak és Kalandpark-belépők is a gazdájukra vártak.

A GTK standot a Kossuth utca alján találhatták meg a Fesztivál-látogatók a rendezvény teljes ideje alatt naponta 16.30-22.30 között és bár az utolsó napon a vihar nem segítette a GTK-s Utcazenés lufik terjesztését, az utolsó nap is 250 lufit vittek magukkal a velünk játszók.

A játék során készített fotók elérhetők a GTK FlickR oldalán.

Diplomaátadó a Karon

Diplomaátadó 2009.

Diplomaátadó 2009.

Kétszázhetvenen vették át a diplomájukat Karunk Diplomaátadó Ünnepségén. Az ünnepségen PhD-doktorokat is avattak, a doktori esküt Danczecz Gabriella, Fehér Judit és Kiss Károly Miklós tette le. Birkner Zoltán a nagykanizsai kampusz igazgatója az oktatási és kulturális miniszter által a pedagógusnap alkalmából adományozott Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett kitüntetést vehetett át. Melles Árpád, a Balluf Kft. ügyvezető igazgatója pedig címzetes egyetemi docensi címet kapott a Kar képzési programjaihoz nyújtott támogatásának elismeréséért. A díjazottaknak és új diplomásainkanak gratulálunk!

Müncheni együttműködés

Karunk képviselői a Müncheni Főiskola Turizmus tanszékén mutatkoztak be a Magyar Turizmus Zrt. müncheni képviseletének szervezésében megrendezett Magyar Napon.

A rendezvény apropóját a veszprémi Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának és a Müncheni Főiskola Turisztikai Tanszékének immáron több évre visszatekintő együttműködése adta, melynek többek között tanulmányi csereprogramok is részét képezik. Ennek keretében számos veszprémi egyetemi hallgató kapott már lehetőséget arra, hogy Münchenben folytassa tanulmányait, és fordítva. A két intézmény a jövőben még szorosabbra szeretné fűzni kapcsolatait, s ennek egyik fontos eleme, hogy a veszprémi egyetem még több német diákot láthasson vendégül. A megrendezésre került magyar nap elsődleges célja az volt, hogy a müncheni hallgatók részletes információkat kapjanak Magyarországról és az ottani tanulmányi lehetőségekről. A jövő turisztikai szakemberei az MT Zrt. prezentációja mellett a tavaszi Balaton konferencián is részt vett  ADAC szakemberétől, a Németországban magyar prémium termékeket értékesítő rosenheimi Kulinarische Ungarnreisen képviselőjétől, a Pannon Egyetem professzoraitól és Münchenben tanuló diákjaitól, valamint az ITDH müncheni vezetőjétől kaptak részletes információkat Magyarországról. (MT Zrt. Németország)

Pannon Családi Társasjáték

dscf6714Mintegy 80 veszprémi család játszott a hétvégén a Pannon Családi Társasjátékon a karunkon működő Tudás Sziget szervezésében a Gizella-Napokon.
A belvárosnyi check-point játékon kis és nagy gyerekek, családok mérhették össze tudásukat lufifújásban, tekeguritásban, ügyességi és műveltségi feladatokon, de akár kipróbálhatták magukat rekeszmászásban is. A Posta melletti Három grácia mellől halakat lehetett kifogni, de a közel három órás program végére a szökőkút gyerekek által hajtogatott színes papírhajókkal is megtelt. A rendezvény jövőre is folytatódik.

A rendezvény képgalériája itt érhető el.

Örökbefogadtuk a szurikátákat!

A szurikáták örökbefogadására meghirdetett kampánynak több, mint 600 támogatója volt a VEN-en, így nem várt nagyságrendű adomány gyűlt össze a kisállatok támogatására.

003_szurikata_forever_01A Kar oktatói, dolgozói és a Veszprémi Egyetemi Napok látogatói közös összefogásnak köszönhetően fogadtuk örökbe 2009. május 20-án délután a szurikátákat. Az örökbefogadásról szóló oklevelet az Állatkert ügyvezető igazgatója, Török László adta át, majd két hallgató kihelyezte az emléktáblát szurikáták kifutójánál.

A szurikáta-család kiválasztása a kar honlapján történt hallgatói és oktatói szavazás során került sor, így a hallgatók már az ötlet létrejöttét követően magukénak érezhették az örökbefogadás gondolatát és a későbbiek során a kiválasztott állatkát.

A szurikáták örökbefogadására meghirdetett kampánynak több mint 600 támogatója volt a Veszprémi Egyetemi Napok alatt, így a 100 és 50 Ft-ért megvásárolható szurikátás lufik, és matricák árából összesen 46.850,- Forintnyi összeg gyűlt össze, melyet az Állatkert a szurikáták élelmezésére, és kifutójának fejlesztésére fog fordítani.

Az adományokat mindenkinek köszönjük!

A szurikáták örökbefogadásáról készült fotók itt tekinthetők meg.

Felsőoktatási Minőség Díj a GTK-nak

1224227007_img_031632

Felsőoktatási Minőségi Díj

Eddig ugyanis „csupán” elismerő oklevelet adományozott a bíráló bizottság a díjazottaknak. A Díjat a kormány 2 évvel ezelőtt azzal a céllal alapította, hogy a minőségfejlesztés módszereinek alkalmazásában kiemelkedő eredményeket és folyamatos fejlődést mutató felsőoktatási intézmények és azok szervezeti egységeinek teljesítményét elismerje. A díj egyébként lehetőséget teremt hazai és nemzetközi összehasonlításokra, rangsorolásokra, a gazdaság igényeihez való minél teljesebb alkalmazkodásra, a versenyhelyzet erősítésére.

Az értékelés többszintű volt. Az önértékelésen alapuló pályázatokat először formailag ellenőrizték. Ezt követte a pályaművek tartalmi értékelése: három, egymástól független szakértő közös véleményt fogalmazott meg. Az írásos vélemények alapján született döntés arról, hogy mely pályázatok érdemesek helyszíni szemlére. Júniusban 4 felsőoktatási intézményt és 2 szervezeti egységet kerestek fel a szakemberek. A helyszíni látogatást követően fogalmazták meg az értékelők javaslataikat és terjesztették a független szakértőkből álló Felsőoktatási Minőség Díj és Minőségfejlesztési Bizottság elé. A testület javaslata alapján Hiller István oktatási és kulturális miniszter a következő döntést hozta:

Felsőoktatási minőségi díj kitüntetésben részesül: Felsőoktatási intézmény kategóriában a Miskolci Egyetem, szervezeti egység kategóriában a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara. Arany fokozatú elismerő oklevélben részesül a Kodolányi János Főiskola, ezüst fokozatú elismerő oklevélben részesül a Budapesti Corvinus Egyetem és a Budapesti Műszaki Főiskola.

Az elismeréseket a felsőoktatási intézmények tanévnyitó ünnepségein adták át. Veszprémben 2008. szeptember 11-én került sor a díjátadásra.

>>>

Archívum

powered by wordpress - made by us
Vissza az oldal tetejére.