Oktatóknak Archives - Oldal 242 a 262-ből - Pannon Egyetem - GTK
mobile menu icon
mobile menu icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
switch icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
PE icon

I. Gazdasági és Menedzsment Szakmai Konferencia

plakatSzakkollégiumként kötelességünknek érezzük, hogy a nagyérdemű előtt megmutathassuk kiválóságaink szakmai munkáit. Ennek  első nagy lépése az általunk megszervezett konferencia lesz, melyet 2010. március 24-26-ára tervezünk és szervezünk.

Szeretnénk, ha az első egy igazi, emlékezetes szakmai beszámoló lenne, ahol nemcsak saját Szakkollégistáink, egyetemünk hallgatói, hanem más egyetemek, főiskolák gazdasági- és vezetéstudományi hallgatók is részt vennének rajta.

A rendezvényen a jelentkezett hallgatók bemutathatják, hogy mivel is töltötték éves kutatói munkájukat. Mind írásos, mind pedig kommunikációs készségeiket felkért bírálok pontozzák és értékelik majd. A hallgatók által tartott előadások felkért szakmai bizottság előtt hangzanak el. A következő években szeretnénk egyre nagyobb körben meghirdetett rendezvénnyé válni.

Várunk minden kedves érdeklődőt sok szeretettel:
Németh Anikó

Diplomaátadó ünnepség

da

A Gazdaságtudományi Kar diplomaátadó ünnepsége 2011. február 2-án (szerda) 15 órakor kerül megrendezésre.

Az ünnepségen talár viselete kötelező, amelynek kölcsönzési díja (1.800,- Ft), valamint a meghívók (2 db ingyen, további 300,- Ft/db) január 10. és január 28. között befizethetőek a GTK Titkárságán (nyitva tartás: h-p: 8-16 óráig, pénteken 8-13 óráig).

Erasmusosok logisztikát tanulnak

Dr. Kovács Zoltán Tanár úr ismét megajándékozott minket egy videóval, melyet a 2010-2011. tanév 1. félévében Karunkon tanuló Erasmus-os és „hazai” hallgatók szimulációs játékban való részvételéről forgatott. A szituációs játék végén a Tanár úr összegzése és a játékból levonható tanulságok is hallhatók, valamint az utolsó két percben a legóval és tollakkal szimulált logisztikai feladatok is megtalálhatóak.

3. helyen a GTK oktatói a MarkMyProfessor-on!

suli

 

Az ország felsőoktatási intézményeiben oktató tanárokat értékelő oldalon, a MarkMyProfessor.com oldalán Karunk 3. helyet szerzett. 136 oktatónk, összesen 349 értékelésével jelenleg 4,39 átlagot értünk el (1-5, iskolai osztályzatoknak megfelelő skálán). Az eredmény azért is különösen fontos számunkra, mert a többi iskolától eltérően igen kimagasló számban értékeltek hallgatóink minket. Az értékelés anoním, így hallgatóink teljes mértékben őszintén tudnak nyilatkozni az oktatókról. Jelenleg az oktatói TOP 10-es ranglistán Dr. Jancsik András a 7., de a többi oktatónk is szép értékelést kapott már.

Év végi számadás…

ANew Year Lights 2010z év fordulóján mindenki számot vet az elmúlt év (2010. jan. 1-dec. 20.) történéseiről, eseményeiről, így tesszük mi is, néhány statisztika segítségével:

legtöbb interakciót kiváltó bejegyzések a GTK Facebook–oldalán: Lipdub videó (dec. 8.), PE térképe (szept. 3.), Fényfestés képei (szept. 27.), Információ a szaknyelv, illetve a gazdaságtan alapjai tárgyakról (szept. 1.), Vastag Csaba bejutott az X-Faktor legjobb 12 énekese közé (okt. 11.)

– legtöbb látogató honlapunkon: július 24. (Utcazene Fesztivál – 1083 fő), szeptember 1. (tanévkezdés – 903 fő), július 26. (Utcazene Fesztivál – 901 fő), február 9. (felvételi időszak – 835 fő), február 1. (felvételi időszak – 811 fő)

– legtöbb látogatót vonzó honlaptartalmak: Képzéseink (25.535 oldalmegtekintés), GTK-Blog (22.882), Tanszékek oldal (14.156), GTK-Wiki (13.722), Alapszakok oldal (13.721)

– leglátogatottabb tanszéki oldalak: Szervezési és Vezetési tanszék (10.558 oldalmegtekintés), Közgazdaságtan tanszék (7.607), Turizmus tanszék (6.318), Alkalmazott gazdaságtan tanszék (5.688), Számvitel tanszék (5.289)

– legkeresettebb oktatók Google-n keresztül: 1. Böcskei Elvira, 2. Constatinovits Milán, 3. Pénzes Erzsébet, 4. Dancsecz Gabriella, 5. Ángyán Tamás

– legnézettebb Youtube-videóink: 1. Hrutka Robi az Utcazene Fesztivál GTK Színpadán (401 megtekintés), 2-3. Kovács Tanár úr VEN videói, 4. Szamba az Utcazene Fesztivál GTK-Színpadán, 5. John Parkerson (USA) látogatása Karunkon.

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Vidám Új Esztendőt kívánunk Mindenkinek!

„Körbenézel, s látsz egy arcot
amin némán gond pihen.
Reményt adhatsz pár mosollyal,
hogy a holnap más legyen.

Jut még bárkinek
a tiszta fényből egy cseppnyi láng.
Jókedv könny helyett
Ha másod nincs is,
ezt add tovább!

Hóban ébred majd az ünnep,
minden percben nevet ránk.
Tud-e bármi szebbet adni,
mint a békés nagyvilág?”

Hallgatónk az év X-faktora!

vcsTöbb százan érkeztek az egyetemi aulába – ahonnan az RTL Klub stábja Szujó Zoltán vezetésével többször élőben jelentkezett – hogy részese legyenek annak az örömnek, amit az X-Faktor tehetségkutató műsor utolsónak kiejtett neve okozott. A helyszínen lévőket MC DC szórakoztatta, de találkozhattak Vastag Csaba édesanyjának osztályával is, akiknek határozott véleményük volt arról, miért a veszprémi döntősnek kell megnyernie a versenyt.

– Matek tagozatos iskola lévén logikát is tanulunk. Arra jutottunk a döntő előtt, hogy Nikolas szépen énekel, Norbi showman, Csaba pedig e kettő együtt, így igazából benne van meg az x-faktor – árulta el érdeklődésünkre Port Márta, a Kossuth Lajos Általános Iskola 4/a osztályfőnöke. – Az egész osztály a műsor lázában ég már hetek óta, Márta nénitől mindig megkövetelik, meséljen fiáról, ami már lassan a tanulás rovására megy – mondja nevetve az osztályfőnök. Elárulta, Csaba gyakori vendég az iskolában, számos rendezvényükön fellépet már.

A végső döntés kihirdetésekor állva várták a rajongók, hogy elhangozzon, ki az X-Faktor 2010-ben. Vastag Csaba nevét hallva egy emberként üvöltött fel mindenki, de közülük az édesapa volt a legboldogabb, akinek első szava a köszöneté volt, amiért ilyen sokan kiálltak fia mellett és szavaztak. – A kedvenc ételükkel várjuk haza a gyerekeket, ami a túrós csusza pörkölttel, de előtte nyúlhúsból készült húslevest rakunk eléjük – árulja el a családi titkot Vastag Sándor. A fiatalok nem élvezhetik sokáig az otthon melegét, számos fellépés, feladat vár rájuk. – Az egész család életét megváltoztatta ez a megmérettetés, de itthon mindig biztos támaszra találnak, bárhova viszi is őket a sors – mondja az édesapa.

rajongok

Forrás: vehir.hu

Havi egymillió forint egy éven át, egy értékes karóra, egy személygépkocsi és egy hét Thaiföldön, ez mind az X-Faktor győztesének jutalma, de ennél sokkal többet tudhat magáénak. Simon Cowell, a műsor atyja már tervezi a nemzetközi szuperdöntőt, ahol a különböző X-Faktor győztesei csaphatnak egymásnak, így elképzelhető, hogy Vastag Csaba Las Vegasban alapozhatja meg nemzetközi karrierét. (Forrás: vehir.hu)

Szeretettel gratulálunk Műmen-es hallgatónknak! Csak így tovább Csabi!

Sikeres on-line marketing kurzus

CC 2.0 by Tony the Misfit

CC 2.0 by Tony the Misfit

A tegnapi napon (december 14-én) sikerrel zárult az amerikai University of Massachusetts Bostonnal együttműködésben elindított on-line marketing kurzus Karunkon. A ’ két piac- két egyetem’ néven meghirdetett kurzus amerikai, magyar, illetve Erasmus hallgatói közösen dolgoztak a félév során, hogy egy-egy amerikai vagy épp magyar terméket népszerűsítsenek az ellentétes nemzetiségű piacon. A kurzus zárásaként egy összevont prezentációra került sor, ahol egy videokonferencia keretei között a bostoni, illetve veszprémi vizsgabizottság előtt egy időben adtak számot tudásukról a diákok.
Gratulálunk a teljesítményekhez, és reméljük, hogy a vizsgára készített marketing terveket hamarosan a valóságban is megvalósulni láthatjuk!

Ökoturizmussal az erdők védelmében?

Heincz László

Fotó: Heincz László

Kinek mi jut eszébe a Börzsönyről? Van, akinek a vadregényes erdők, van, akinek a meredek hegyoldalak, a Nagy-Hideg hegyi sípálya, a turistaházak, van, akinek a félnapos gyaloglás után megérdemelt kilátás a Csóványosról, vagy aki éppen topográfia zárthelyit írt, annak az, hogy hova kellene berajzolni Magyarország vaktérképén, és hogy vulkáni hegység. Persze van, akinek semmi nem jut eszébe róla. A Börzsönyt sok elvetemült túrázó azért kedveli, mert ez a legvadabb terület az országban, ha lehet így fogalmazni. Mivel meredekek és hosszúak a lejtői (emelkedői), kőfolyások és köves gerincek tarkítják, extrém a domborzata, ember nem nagyon telepedett meg a hegység belsejében. És mivel ez az egyetlen olyan hegységünk, amelyben nincs település és mindig is nehezen járható volt, ennek megfelelően ez őrizhette meg legjobban a természetes képét.

Fotó: Heincz László

Fotó: Heincz László

Az Börzsöny egyik fontos erőforrásai az erdők, az ebből származó gazdasági haszon miatt ha letelepedésre nem is, de fakitermelés céljából régóta használják a területét. Aki már túrázott tavasz elején, ősz végén vagy télen, az gyakran találkozhatott az erdők hihetetlen csendjét megzavaró berregéssel, hol a motorfűrész, hol a fát szállító trélerek miatt. Aki már túrázott mondjuk Márianosztráról fel a Magosfa felé, az dagonyázhatott a fát szállító teherautók által gyalogosan járhatatlanná tett utakon, és a sártól húszkilósra dagadt bakancsát emelgetve szidta a fakitermelőket, adott esetben ugrált is félre a kamionok elől. Tiszta kisvakond a városban érzés.

A fentiek nem azt jelentik, hogy csatlakozzunk „az erdő arra való, hogy sétáljunk benne, és nehogy kivágjunk egy fát is” demagóg mozgalomhoz, hanem azt, hogy a Börzsöny vadregényes és érintetlen imázsa egyszerűen hiteltelenné válik ezek miatt a nagy járművek miatt. Tudom én nagyon jól, hogy szükség van a kitermelt fára, mert szeretjük, ha tető van a fejünk felett, szeretünk papírra írni, szeretjük a szép fabútorokat és a fából készült használati tárgyakat, a parkettát. Sőt, a közeli, fával működő villamos energiát termelő erőműből származó árammal megy az a lámpa, amely most a laptopot megvilágítja, és a konnektorba dugom a töltőt, ha lemerül az akksi. Ennek ellenére mégis azt mondom, hogy van határa a fakitermelésnek, valahogy nem érzem a hangzatos „természetközeli” gazdálkodást a területen. Nagyüzemben irtanak le egy-egy erdőrészt, és nem csak szépen fokozatosan, kisebb járművekkel, kisebb tételekkel, ritkább időközökben. Hiába érvelnek azzal a helyi erdészetek, hogy jóval kevesebb fát termelnek most, mint régebben, a helyiek szerint azért termelnek kevesebbet, mert fogy a fa, az erdők eltűnnek. Ezt nem tudom megmondani, kinek van igaza.

Ezt a helyzetet elégelték meg most a Börzsöny környékén lakók, és összefogva megalakítottak egy olyan szövetséget, amely a Börzsöny ökoturisztikai mintaterületté való nyilvánítását tűzte ki célul. Olyan területté, ahol megvalósul – többek között – a természetközeli erdőgazdálkodás, ahol valóban „öko” helyen érezhetik magukat a turisták. Legyen a Börzsöny – vagy legalább egy része – az ökoturizmusé, a tiszta és érintetlen természetre vágyóké. Vagyis az ökoturizmust használnák fel eszközként a Börzsöny erdeinek úgymond megmentésére. Ha ugyanis ökoturisztikai mintaterületté nyilvánítanák a területet, akkor az ökoturizmus alapelveinek megfelelően kíméletes gazdálkodás folyhatna csak. Ennek ugyan még nincsenek meg a jogi alapjai, de az ökoturisztikai mintaterületté nyilvánítással feltehetően erősödne a védelmi vonal, a gazdasági meg gyengülne. A terület kezelését átvehetnék a nemzeti parkok (jelen esetben a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság) és ők felügyelnék az erdőgazdálkodást is. Csakhogy itt felmerül egy újabb kérdés: van-e a nemzetipark-igazgatóságoknak apparátusuk, forrásuk és affinitásuk arra, hogy az erdőket kezeljék? Jelenleg nincs. Ehhez tehát anyagi és humán erőforrásra van szükségük (amit nem hiszek, hogy államilag bővítenék), vagy pedig kiadják kezelésre az erdőket az illetékes erdőgazdaságoknak. És akkor maradtunk ott, ahol voltunk. Van egy felügyelő szervezet (nemzetipark-igazgatóság) és van egy termelést végző szervezet, amelyet nagyon nehéz kontrollálni.

Két hete csütörtökön rendeztek egy fórumot Nagybörzsönyben, ahol a térség civil szervezetei és az ügyet támogatók gyűltek össze, odalátogatott a turizmusért felelős szakállamtitkár-helyettes is. Az ő látogatását jó jelnek vették a rendezők, hiszen az ott elhangzottak alapján ha megtörténik az intézkedés kezdeményezése, akkor akár nyert ügyük is lehet. Valamikor. Addig dagonyázzunk fel Nagybörzsönyből a kék jelzésen a Nagy-Hideg hegyre, visszafelé meg inkább a sárgán, mert az fent megy a hegygerincen, ahová nem mennek be a fát szállító trélerekkel.

Forrás: National Geographic

Forrás: National Geographic

A végén legyen a poén: épp megírtam ezt a posztot, amikor kezembe került a National Geographic legújabb száma, annak is valahol az elején ott egy hirdetés (ld. szkennelve), amely arról szól, hogy az Ipoly Erdő Zrt., vagyis pont az a cég, aki a Börzsöny erdeiben fát termel, komplex ökoturisztikai fejlesztésre nyert forrást az ÚMFT keretében. Az egészben az a szép, hogy az Ipoly Erdő valóban nagyszerű ökoturisztikai bemutatóhelyekkel bír már most is, például ők nyerték a Gyadai tanösvénnyel „Az év ökoturisztikai bemutatóhelye 2010” díjat tanösvény kategóriában, teljesen jogosan, megelőzve minden nemzeti parki tanösvényt is. Kiváló környezeti nevelési, természetvédelmi, erdészeti oktatói és élményelemekkel rendelkezik a tanösvény. A készülő Katalinpusztai bemutatóhelyet is nagyon gondosan tervezték meg, nem csak a természetvédelmi alapelvek érvényesülnek, hanem figyelembe veszik azt is, hogy a látogatók élményre vágynak, interpretációból és látogatóbarátságból megelőzve sok hazai nemzetipark-igazgatósági fejlesztést. A profitjuk egy részét tehát a közönségkapcsolatok ápolására és környezeti nevelésre fordítják. Most erre mit mondjunk, hol az igazság?

Ja, és a Börzsönyben van hiúz. De ez már egy másik történet, egy sokkal szebb :).

A legsportosabb Kar…

November 8-án kezdődött a Pannon Egyetem legnagyobb szabadidősport rendezvénye, melyet immár hetedik alkalommal rendeztek meg. A népszerű eseményen 20 sportágban közel 650 hallgató bizonyíthatta rátermettségét, s idén is Karunk nyerte el a „Legsportosabb Kar” megtisztelő címet.

Archívum

powered by wordpress - made by us
Vissza az oldal tetejére.