Oktatóknak Archives - Oldal 92 a 262-ből - Pannon Egyetem - GTK
mobile menu icon
mobile menu icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
switch icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
PE icon

A 2020/2021. tanév időbeosztása

Tanév időbeosztása

Tanév időbeosztásaA tanév (I. félév) kezdete: 2020. szeptember 4. (péntek)

Duális képzés: időtartama – a Duális Képzési Tanács ajánlása szerint – a tanév során összesen 22 hét (regisztrációs hetek, szorgalmi időszak pénteki napjai, vizsgaidőszakok, őszi-tavaszi-téli-nyári szünet). A jogszabály által előírt 4 hét szabadság a céggel egyeztetett módon vehető ki, tanórai kötelezettségek
kivételével.

Regisztrációs időszak: 2020. szeptember 7-11. (hétfő-péntek)

1. féléves hallgatók első duális napja: 2020. szeptember 18.

Tanévnyitók: járványügyi helyzetre való tekintettel elmaradnak

Szorgalmi időszak: 2020. szeptember 14. (levelező tagozaton szeptember 5.) – december 18. (péntek)

Törvényes munkaszüneti nap: 2020. október 23. (péntek)

Őszi szünet: 2020. október 30. (péntek) – november 2. (hétfő)

Rendezvények:

  • UNESCO felsőoktatási sportnap – 2020. szeptember 24. (csütörtök) 14 órától oktatási szünet
  • ITDK – 2020. november 25. (szerda) oktatási szünet
  • Magyar Tudomány Napja  – 2020. november 3. (kedd) oktatási szünet

Vizsgaidőszak: 2020. december 19. (szombat) – 2021. január 29. (péntek)

Törvényes munkaszüneti nap: 2020. december 24-26. (csütörtök- péntek)

Záróvizsga időszak: 2020. december 21. (hétfő) – 2021. január 29. (péntek)

Téli szünet: 2020. december 24. (csütörtök) – január 3. (vasárnap)

Diplomaátadók: járványügyi helyzetre való tekintettel pontos információ a félév folyamán

I. félév vége: 2021. január 31. (vasárnap)


Tanév időbeosztásaII. félév kezdete: 2021. február 8. (hétfő)

Regisztrációs időszak: 2021. február 8-12. (hétfő – péntek)

Szorgalmi időszak: 2021. február 15. (hétfő) – május 21. (péntek)

Törvényes munkaszüneti nap:

  • 2021. március 15. (hétfő)
  • 2021. április 2. (nagypéntek)
  • 2021. április 5. (hétfő) Húsvét
  • 2021. május 1. (szombat)

Tavaszi szünet: 2021. április 1. (csütörtök) – április 7. (szerda)

Rendezvények:

  • VEN 2021. április 26. – május 1. (járványügyi helyzetre való tekintettel pontos információ a félév folyamán)

Vizsgaidőszak: 2021. május 22. (szombat) – június 30. (szerda)

Törvényes munkaszüneti nap: 2021. május 24. (hétfő) Pünkösd

Záróvizsga időszak: 2021. június 8. (kedd) – június 30. (szerda)

Diplomaátadók: járványügyi helyzetre való tekintettel pontos információ a félév folyamán

Tanév (II. félév vége): 2021. június 30.

A tanév időbeosztása pdf formátumban megtekinthető és letölthető itt. >>>

Tourism as a Driver or Barrier for Quality of Life – Tourism Conference 2020

The 2020 international tourism conference organized by the University of Pannonia seeks to discuss actual challenges regarding quality of life, by bringing together leading academics, tourism researchers and industry experts to provide an interdisciplinary platform to exchange ideas, share practices and research results on all aspects of sustainable tourism and quality of life. The official language of the conference is English.

More information available here >>>

Hallgatóink a Shark Tank of Wellness nemzetközi verseny döntőjében

A Pannon Egyetem csapata „Sleeping Beauty Sleep Mask” ötletével nevezett 2020 tavaszán a versenyre. Döntős csapatként ötletüket a 2020 novemberében Floridában megrendezésre kerülő Global Wellness Summit-on személyesen adhatják elő, amikor is kiderül a verseny végső eredménye.

Szeretettel gratulálunk a csapattagoknak: Bakay Richárd, Horváth Fruzsina és Csatlós Balázs, valamint felkészítő tanáruknak, Sulyok Juditnak!

 

A verseny hivatalos oldaláért kattints ide >>>

Fiatalokkal a fenntarthatóságért – ITM poszterpályázat

„Fiatalokkal a fenntarthatóságért” címmel az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kreatív poszter pályázatot hirdet a Fiatalok Világnapja alkalmából.

A pályázat célja, hogy a  fiataloknak is alkalmuk legyen elmondani, hogy mi mindent tesznek a társadalomért, a környezetünkért, a fenntarthatóságért, a gazdaságért.

Pályázati feltételek:

A pályázatra középiskolások és egyetemisták pályaműveinek beérkezését várják. A pályázaton egy pályázó több pályamunkával is részt vehet.
A meghirdetett pályázatra olyan poszterek beérkezését várják, amelyek bemutatják azt, hogy a fiatalok mit tesznek a fenntarthatóságért, hogyan óvják a környezetünket, hogyan építik a környezettudatos gondolkodást a mindennapjaikba.Fontos célkitűzés, hogy az alkotások kreatív és innovatív formában mutassák be, hogy lehet fenntarthatóan élni, mindannyian tehetünk egy tisztább és fenntarthatóbb jövőért.

Pályázati kategóriák:

– középiskolások
– egyetemisták

Beküldési határidő: 2020.09.30.

Bővebb információ és a jelentkezési lap elérhető itt >>>

KŐFESZT 2020 – jelentkezz VEB 2023 EKF önkéntesnek

A KŐFESZT rendezvénysorozata szinte a Káli-medence összes településére kiterjed irodalmi műsorral, koncertekkel, kiállításokkal, kerekasztal-beszélgetésekkel. Látható lesz majd Lázár Csaba, a Csík zenekar, Szarka Tamás (Ghymes), a Ladánybene27, a Fonó zenekar, az Erdőfű zenekar és a Magos zenekar is. Gólyalábosok, utcai komédiások, bábosok jelennek meg minden településen, a kővágóörsi zenei Hyde-park pedig egész nap szórakoztat.

A rendezvényen a Pannon Egyetem GTK a Veszprém-Balaton 2023 Zrt-vel közösen a „Körforgásos gazdaság – Fenntartható fesztiválok projekt” keretében felmérést végez. Ha te is szeretnéd segíteni az ezzel kapcsolatos munkát, jelentkezz önkéntesnek a következő linken >>>

 

A rendezvény időpontja: 2020.08.27-29.

Helyszín: Káli-medence

Részletes programinformáció itt >>>

(Kép1: https://www.kofeszt.hu/)

(Kép2: https://veszprembalaton2023.hu/)

Ami lehetséges Svájcból, az lehetséges Magyarországról is – Interjú öregdiákunkkal, Simon Kornéllal

Ez alkalommal Simon Kornéllal beszélgettem, aki különösen elkötelezett a turizmus iránt és már a középiskola óta tudatosan alakítja a szakmai életútját. Nem is szaporítom a szót, azt, hogy külföldről hazatérve, de a korábbi munkaadójától nem elszakadva hogyan alapított saját vállalkozást Magyarországon, illetve hogyan lehetséges összeegyeztetni a versenyszerű sportot a szakmai karrierrel, mesélje el Ő.

– Ön a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karán szerezte a diplomáját. Milyen szakon végzett, mit tanult pontosan?

– Több, mint tíz évvel ezelőtt, 2007-ben végeztem közgazdászként Idegenforgalmi és szálloda szakon, szakiránynak pedig a programtervezést választottam.

– Kérem, mondjon néhány szót magáról. Mivel foglalkozik jelenleg, mit emelne ki a jelenlegi munkájával/munkahelyével kapcsolatban?

– Jelenleg a saját vállalkozásomon keresztül egy svájci székhelyű cég, a Reconline AG partnereként szállodáknak nyújtunk technikai hátteret ahhoz, hogy a GDS (Global Distribution Systems) rendszerekben foglalhatók legyenek. Ez egy eléggé összetett feladat, amihez némi technikai háttér is társul, ám épp ez adja a vonzerejét és a szépségét, szinte minden nap tud az ember valami újat tanulni.

– Miért választotta ezt a pályát?

– Mindig is érdekelt az utazás és a turizmus, már a középiskolai éveim alatt is erre készültem, később pedig az egyetemi évek alatt is arra törekedtem, hogy a lehető legtöbb szállodai tapasztalatot szerezzem. Ez utólag helyes döntésnek bizonyult, hiszen a mintegy tíz éves szállodai tapasztalatot hasznosan tudom kamatoztatni a napi munkavégzés során is.

– Úgy tudom, Önnek nagy szerepe volt abban, hogy a Reconline-nak hazánkban is legyen „leányvállalata”. Hogyan sikerült ezt elérnie, milyen stratégiát alkalmazott a vezetőség meggyőzéséhez?

– A svájci székhelyű céghez 2011-ben kerültem, a hazatérés gondolata pedig öt évvel később vált aktuálissá. Abban, hogy ez végül megvalósulhatott, nagy szerepe volt a rendelkezésre álló modern technológiának, amely lehetővé tette azt, hogy a szükséges munkát Magyarországról is változatlan színvonalon lehessen elvégezni. Ez önmagában természetesen nem volt elég, szükség volt még az évek során a kollégákkal és a vezetőséggel kialakított jó kapcsolatra is. Az ötletet nyíltan közöltem a vezetőséggel, akik szerencsére nyitottak voltak és támogattak, így végül megvalósíthattam a tervemet.

– Hogyan emlékszik vissza a hallgatóként töltött évekre? Melyek voltak a legemlékezetesebb pillanatok? Mi az első, ami eszébe jut az egyetemről?

– Hogy mi jut eszembe elsőként? Talán egy szóbeli vizsgám az A/1 előadóban az, ami egyből eszembe jut. Ez alapvetően egy írásbeli vizsga lett volna, azonban egy csonttörés miatt az írókezemet nem tudtam használni. Mialatt a többiek a válaszokat írták, én a tanári asztal mellett feleltem a tanár úr kérdéseire. Szerencsére sikeres vizsga volt. Emellett természetesen a DC és a VEN, amelyek szintén felejthetetlen élmények, nem egy hallgatóval mai napig tartó barátság alakult ki ezeknek is köszönhetően.

– Mi az, amit leginkább szeretett a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karában, mit adott Önnek az egyetem?

– Elsőrorban a turizmus specifikus tárgyak vonzottak, ezek színvonala és a változatosság nagyon pozitív összképet ad. Tetszik, hogy a kar mindig igyekezett és igyekszik ma is naprakész tananyaggal szolgálni a hallgatók számára.

– A diploma megszerzését követően hogyan jutott el oda, ahol most a karrierjében tart? Egyenes és sima volt az út, vagy kanyargós és rögös, esetleg ezek kombinációja?

– Ahogyan korábban említettem, már az egyetemi évek alatt elkezdtem szállodai tapasztalatot gyűjteni és ez talán némi előnyt biztosított számomra a későbbiekben. A külföldi munkavállaláshoz azonban elengedhetelten volt a megfelelő nyelvtudás, ez nagyban növelte az esélyeimet és jelentősen hozzájárult a későbbi sikereimhez is.

– Ön miért ajánlaná egy pályaválasztás előtt álló fiatalnak a PE-GTK-t?

– Úgy vélem, hogy több szempontból is érdemes a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karát választani. Az oktatók elhivatottak, a termek jól felszereltek, a tananyag pedig érdekes és naprakész. A turizmus a gazdaság egy nagyon színes területe, hiszen a mindennapi munkavégzés, vagy akár az utazás során számos kultúrával lehet megismerkedni.

– Ha információim helyesek, az alumni szervezet révén jelenleg is kötődik a Gazdaságtudományi Karhoz. Hogyan találkozott az alumni programmal és milyen tapasztalatokat szerzett eddig azzal kapcsolatban?

– Igen, és nagy örömmel tölt el, hogy meghívást kaptam a szervezetbe. Sok jót hallottam róla, azonban eddig sajnos egyéb elfoglaltságaim miatt nem tudtam részt venni az alumni által szervezett programokon, de remélem, hogy ez a jövőben változni fog. Az biztos, hogy minden tőlem telhetőt megteszek majd annak érdekében, hogy a lehető legtöbb alkalmon jelen lehessek.

– Sokat beszéltünk már a munkáról, az élet azonban nem csak abból áll. Önnek van valamilyen hobbija? Hogyan egyeztethető az össze a szakmai előmenetellel?

– Versenyszerűen kézilabdáztam több, mint 20 évig és ebből a szempontból szerencsésnek mondhatom magam, hiszen minden munkahelyemen rugalmasan és támogatóan álltak hozzá a sportpályafutásomhoz. Jelenleg a hegyi sportok (túrázás, síelés) irányába indultam el, ezek azonban már szigorúan csak hobbi szinten értendők.

– Az egyetemi oklevél megszerzése fontos pontja lehet a sikeres szakmai életpályának, a munka világa az egyetemi tantermekből azonban ijesztőnek tűnhet. Mit tanácsolna a jelenlegi, végzés előtt álló hallgatóknak a jövőre nézve?

– Legyenek mindig nyitottak az új dolgokra, és ne feledjék el, hogy a tanulás nem áll meg az oklevél megszerzésével. Igyekezzenek olyan munkát találni, amiben napi szinten örömüket lelik, hiszen ez hosszú távon minden téren meghozza majd a gyümölcsét.

Az interjút készítette: Strack Flórián


Ha a Pannon GTK Alumni szervezetről bővebb információt szeretnél, látogass el honlapunkra! Kattints!>>>

A Pannon Egyetem neve garancia a minőségre – Interjú Szántó Balázzsal

A 2020-as tanév tavaszi félévében indult Kutatási és innovációs szakmenedzser/szakközgazdász szakirányú továbbképzés egyik résztvevője, Szántó Balázs a következőképpen emlékszik vissza az oktatás első napjára:

„Utólag nagyon megmosolyogtató, hogy az innovációs képzés első tanórájára egy A/4-es formátumú, franciakockás jegyzetfüzettel és az elmaradhatatlan, kék színű golyóstollal ültem be. Már az első alkalommal nyilvánvalóvá vált, hogy ez teljesen felesleges, hiszen itt a szemléletformáláson, illetve a kapott ismeretek gyakorlati alkalmazásán lesz a hangsúly.”

Az alább olvasható interjúban a képzéssel kapcsolatos tapasztalatairól kérdeztem.

– Miért ezt a képzést választottad? Amikor belevágtál ebbe a szakba, mi volt a célod a képzés elvégzésével és a képesítés megszerzésével?

– A 2020-as esztendő főbb mérföldköveinek év eleji tervezésekor fontosnak találtam, hogy egy új szakterületet ismerjek meg, hiszen a folyamatos fejlődés és ismeretszerzés napjainkban szinte már alapkövetelmény. Tehát a cél adott volt: újra be kell ülni az iskolapadba. Már csak a helyes irányt kellett megtalálnom.

Ekkor botlottam bele a Pannon Egyetem felhívásába a Kutatási és innovációs szakmenedzser szakirányú továbbképzéssel kapcsolatban. Azon nyomban megelevenedtek az egyetemhez kötődő, immáron nagyjából másfél évtizedes, de a mai napig jó szívvel őrzött emlékeim, eszembe jutott, hogy milyen is volt hallgatónak lenni a Pannonon.

A tantárgyi kínálatot áttekintve pedig már biztos voltam benne, hogy nekem itt a helyem! A munkám során ráadásul az utóbbi időben egyre nagyobb hangsúly került a folyamatos innovációra, a munkafolyamataink megújítására és a projektszemléletű gondolkodásra, így azzal a jogos várakozással vágtam bele a továbbképzésbe, hogy a tanultakat akár azonnal aprópénzre is válthatom.

– Milyen elvárásaid voltak a képzéssel kapcsolatban?

– Az elvárásaim egyfelől szörnyen egyszerűek voltak, hiszen hiánypótló, új ismeretek elsajátítását tűztem ki célomként, ugyanakkor legalább annyira önzőek is, mivel az ismeretszerzés minden percét élvezni szerettem volna.

Tudtam, hogy közgazdászként a képzés során az érdeklődési körömmel összhangban lévő ismerteket lesz alkalmam elsajátítani, amely komoly motivációt és elköteleződést jelentett számomra, ugyanakkor mindezt szerettem volna egy nagyszerű élményként megélni.

– A képzés felénél tartasz. Eddig megfelelt az elvárásaidnak?

– Igen, határozottan igen. Be kell vallanom, hogy komoly aggodalommal töltött el az, hogyan lesz egy-egy képzési nap kora délelőttől egészen estig érdekes – a tanáraink mégis elérték, hogy végig lekössék a figyelmünket. A mögöttünk álló első félév minden oktatójára és vendégelőadójára a legnagyobb elismeréssel gondolok, véleményem szerint kivétel nélkül nagyszerű előadásokat tartottak, illetve rendkívül építő és élvezetes feladatokkal láttak el bennünket, hallgatókat.

Ugyanakkor meg kell említeni, hogy a Covid-19 következtében jelentkező vészhelyzet némi ijedtségre adott okot, hiszen egyik napról a másikra megszűntek a személyes kontaktusok és természetesen időre volt szükség az online térben történő oktatásra való áttéréshez. Azonban ennek is hatalmas előnye mutatkozott és tulajdonképpen komoly innovációt hozott mindenki számára. A távoktatás új kapcsolattartási, illetve problémamegoldási technikákat, valamint a szaktársakkal online térben történő kapcsolatépítés lehetőségét nyitotta ki előttünk.

– Milyen ismeretekre tettél szert a képzés során?

– Utólag nagyon megmosolyogtató, hogy az innovációs képzés első tanórájára egy A/4-es formátumú, franciakockás jegyzetfüzettel és az elmaradhatatlan, kék színű golyóstollal ültem be. Már az első alkalommal nyilvánvalóvá vált, hogy ez teljesen felesleges, hiszen itt a szemléletformáláson, illetve a kapott ismeretek gyakorlati alkalmazásán lesz a hangsúly.

A tanulmányok készítésének technikájától kezdve; a projektek megtervezésén és a pályázatok készítéséhez szükséges szemléletmód elsajátításán át; több speciális célszoftver használatának, illetve tudományos igényességű módszertanok megismeréséig számos kompetenciára tehettünk szert; sőt, lehetőségünk nyílt rácsodálkozni a legújabb, illetve várható tudományos és technológiai trendekre is.

– Mit gondolsz, mely tantárgyak voltak a leghasznosabbak számodra?

– Úgy gondolom, hogy gyakorlati szempontból a maga módján mindegyik tantárgy a javamra vált – mégis, kettő momentumot szeretnék kiemelni.

Az utóbbi hónapokban lehetőségem nyílt egy, a munkaterületemen jelentkező problémakör megoldására; emellett pedig a pályázatok összeállítására fókuszáló szemlélet is a hasznomra volt. Azóta két pályázatot is volt alkalmam megírni, az egyik azóta nyertes lett, a másik pedig reményeink szerint hasonlóan sikeresen fog teljesíteni.

– Véleményed szerint mi a képzés erőssége?

– Szerintem a képzés erőssége annak szakmai tartalmában és a tudást átadók, azaz az oktatók személyében rejlik.

– Miért ajánlod a képzést és a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karát másoknak?

– Ez nem is lehet kérdés: egyértelműen ajánlom az egyetemet, a kart és magát a képzést is. A saját tapasztalatom alapján úgy látom, hogy a Pannon Egyetemnek és ezen belül a Gazdaságtudományi Karnak alapvetése az egyén és a hallgatók kiválóságának fejlesztése. A Kutatási és innovációs menedzser szakirányú továbbképzés kapcsán pedig úgy gondolom, hogy a megismert oktatók és előadást tartó trénerek kivétel nélkül kiváló szakemberek és tőlük tanulni igazi kiváltság és valódi élvezet a hallgatók számára. A Pannon Egyetem neve garancia a minőségre.

Az interjút készítette: Gyulai Edina


Szerezzen a kutatásfejlesztési és innovációs projektek menedzseléséhez szükséges átfogó és interdiszciplináris elméleti és módszertani ismereteket Kutatási és innovációs szakmenedzser/szakközgazdász posztgraduális képzésünkön!

További információ a képzésről itt. >>>

Bakony Ipari Kerámia Kft. – Szakmai gyakorlat lehetőség

Pénzügy és számvitel szakos hallgatók jelentkezését várja a Bakony Ipari Kerámia Kft. szakmai gyakorlat teljesítése céljából.

Miért jelentkezz?

– Kellemes légkörben fiatalos és összetartó csapat várja az érdeklődőket!
– Munkád során jövőbemutató módszerekkel és témákkal ismerkedhetsz meg!
– Magas szintű szakmai támogatást kaphatsz!

Jelentkezni a hr@bakonycer.hu e-mailen vagy telefonon érdeklődni a +36 70 522 4300 telefonszámon lehet!

(Hirdetés feltöltve: 2020.07.30.)

Mindig is itthon képzeltem a jövőmet – Interjú öregdiákunkkal, Kanyár Edinával

A következő interjúalanyunk, Kanyár Edina szíve már az egyetem elkezdésekor Budapestre húzott – mégis Veszprémben maradt. Az egyetemi évek alatt sok, még ma is tartó barátságot épített ki és úgy gondolja, hogy a Pannon Egyetem értékes diplomát adott a kezébe. Mindig is tudta, hogy itthon szeretne elhelyezkedni, a válság viszont rákényszerítette arra, hogy külföldön próbáljon szerencsét. Hazaérkezve értékesítéssel kezdett foglalkozni, és végül felkerült Budapestre is, ahol a mindennapok során olyan nagy nevekkel dolgozhat együtt, mint például Alföldi Róbert, Nánási Pál és még sokan mások.

– Hogy kerültél az egyetemünkre? Milyen szakot végeztél a Pannonon?

– Annak idején minden vágyam volt Budapesten járni főiskolára. Vonzott a nyüzsgés és a rengeteg lehetőség, a fővárosi élettel járó költségeket viszont nem tudtam volna fedezni, így maradtam Veszprémben, a szülővárosomban. 2007-ben kezdtem a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának Turizmus-vendéglátás alapszakán és ennyi év távlatában sem bántam meg, hogy végül itt maradtam.
A kötelezően teljesítendő szakmai gyakorlatot a budapesti Boscolo New York Palace szállodájában töltöttem rendezvényszervezőként, így végül mégis felkerültem a fővárosba. Az egyetemi éveim alatt viszont nem fektettem akkora hangsúlyt a nyelvtanulásra, így amikor elhatároztam, hogy maradni szeretnék, sajnos nem vettek fel.

– A diploma után hol dolgoztál? Mesélj kicsit a karrierutadról!

– Diplomaszerzés után mintegy 130 álláshirdetésre adtam be a jelentkezésemet, amiből csak 2 interjúra hívtak be, és a válságnak köszönhetően egy OKJ-s pénzügyi bizonyítvánnyal a kezemben sem találtam munkát.

Végső elkeseredésemben külföldön próbáltam szerencsét. Három napon belül itt kellett hagyom Veszprémet, a szülői és baráti közeg biztonságát, hogy egyedül vágjak neki az ismeretlennek. Egy síparadicsom négycsillagos hoteljében dolgoztam felszolgálóként. Kiválóan megtanultam angolul és németül is, sokat tanultam az emberi kapcsolatokról, a küzdelmekről és kihasználva a környezet lehetőségeit profin megtanultam snowboardozni is. Ez egy nagyon nehéz, kihívásokkal teli időszak volt a számomra, hiszen életemben először egyedül kellett helytállnom egy idegen országban, nem túl jó nyelvtudással, ezt a tapasztalatot mégsem cserélném el semmi pénzért.

Mivel mindenképp itthon szerettem volna elhelyezkedni, hat hónap után hazaköltöztem. Egy nap aztán megakadt a szemem a Pannon Lapok Társasága által meghirdetett rendezvényszervező asszisztensi álláshirdetésen. Az interjú során kiderült, hogy ezt a pozíciót mégsem indítják, viszont volt egy értékesítői állás a Maraton Lapcsoportnál, amit felajánlottak nekem. Fogalmam sem volt, mit takar ez a titulus, de akkor már bármit elvállaltam volna csak, hogy dolgozhassak.

A következő időszakban rengeteg munkám volt, sokat dolgoztam és hamar komoly sikereket értem el. Megtanultam magas beosztású emberekkel tárgyalni, megismertem az üzleti szférát, beleláttam a média és újságnyomtatás világába, a rendezvényszervezésbe és a marketingbe is; sőt, még egy saját kiadványt (Csúcskézi magazin) is létrehoztunk a veszprémi kézilabdaszurkolóknak.

A vezetőim is felfigyeltek a sikereimre és tudták, hogy elveszítenek, ha nem találnak számomra valami nagyobb kihívást, így cégen belül felajánlották a Budapesti Médiaképviselet Key Account Manager pozícióját – és ismét Budapestre kerültem. Pár évvel később beolvadtunk a Mediaworks hatalmas média birodalmába, ahol a Világgazdaság konferenciáinak teljes értékesítési üzletágát rám bízták.

– Mivel foglalkozol jelenleg?

– Már 6 éve dolgoztam a média világában, amikor egy fejvadász cég megkeresett. Már az interjú alkalmával teljesen magával ragadott a Forbes életérzés: a profizmus, a fiatalos lendület és az a presztízs, amit képviseltek, így nem tudtam nemet mondani.

Jelenleg is Key Account Managereként dolgozom és a kiadvány B2B értékesítéséért, illetve a Mester Akadémia online kurzusainak eladásáért vagyok felelős. A munkám során olyan nagy nevekkel működünk együtt, mint Alföldi Róbert, D. Tóth Kriszta, Nánási Pál, Kiss Ádám, Caramel, Gere Andrea és Sauska Krisztián.

Szeptemberben jövünk az új szakmai kurzusunkkal, amelynek Magyarország egyik legsikeresebb, nemzetközileg is elismert üzletembere lesz a mestere. Hihetetlenül izgalmasnak találom ezt a feladatot, hiszen nem minden nap láthat bele az ember egy ilyen inspiráló termék születésébe.

– Miért találod érdekesnek a munkádat?

– Az emberekkel való folyamatos kommunikációt és a sokszínűséget emelném ki a munkámból, hiszen nálunk nincs két egyforma nap. Érdekfeszítő nagynevű cégek vezetőivel tárgyalni és megoldást kínálni a problémáikra a profi termékeink segítségével.

Természetesen vannak a szakmának nehézségei is. Minden ügyfelünkért meg kell küzdenünk, és sokszor nehéz kielégíteni a különböző igényeket, hiszen ez keményen a versenyszféra.

Szerintem nem árulok el titkot azzal, hogy rengeteg stresszel jár a feladatkörünk, amiben sok buktató és még több kudarc van. Az ideális ügyfél nem létezik, az eredményeinkben pedig sokszor akár hosszú hetek, hónapok, sőt akár évek munkája ölt testet.

Egy biztos: felemelő egy olyan profi csapat tagja lenni, akik olyan színvonalas termékeket hoznak létre, mint a Forbes magazin, a forbes.hu, az Espresso hírlevél, vagy a Forbes események és könyvek, na meg persze a Mester Akadémia online kurzusok!

– Milyen szál fűz Téged az Alumni programhoz? Szerinted miért érdemes tagnak lenni?

– Az első Alumni program, amire meghívtak idén március 13-án lett volna, viszont a vírus miatt ez sajnos csak online került megrendezésre.

Dr. Gyurácz-Németh Petra, egykori tanárom invitált az Alumni csoportba és mivel az egyetemi éveim alatt nagyon szerettem az óráit, biztos voltam benne, hogy nem fogok csalódni.

Az online előadást is élveztem, így már nagyon várom, hogy minél hamarabb részt vehessek egy olyan eseményen, ahol személyesen is megismerkedhetek az Alumnival és annak tagjaival. Mindig is szívesen részt vettem hasonló eseményeken és meggyőződésem, hogy rengeteg múlik az ember kapcsolatrendszerén – az Alumnit pedig többek között remek networking lehetőségnek tartom. Emellett úgy gondolom, hogy egymástól tudunk a legtöbbet tanulni, egy ilyen közösség pedig tökéletes keretet biztosít a beszélgetésre, az informálódásra és egymás segítésére.

– Milyen élményekre emlékszel vissza a legszívesebben az egyetemi éveid kapcsán?

– Nagyon sok kedves emlék fűz az egyetemünkhöz. Annak idején tagja voltam a Szenior Szervezetnek, akikkel segítettük a gólyák beilleszkedését, gólyatábort, illetve más, izgalmas programokat szerveztünk nekik.

Az itt eltöltött évek alatt rengeteg olyan barátot szereztem, akikkel a mai napig tartjuk a kapcsolatot. Bármerre járok a világban, szinte nincs olyan hely vagy program, ahol ne lenne ott egy veszprémi vagy egy régi, Pannonos diák – mi mindenhol ott vagyunk!

A kedd esti DC-s bulik és az együtt átmulatott VEN-ek szintén örök emlékül szolgálnak, amikre természetesen mindig visszajárunk nosztalgiázni a régi szaktársakkal!

– Milyen tanáccsal szolgálnál az egyetemi hallgatók számára?

– Amikor elkezdtem az egyetemet, még nem tudtam pontosan, hogy mi is szeretnék lenni. Emiatt úgy gondolom, hogy fontos emlékeztetni a fiatalságot, hogy ne legyenek elkeseredve, ha esetleg ők is hasonló cipőben járnak! Csinálják azt, amit szeretnek, és azzal foglalkozzanak, ami valóban érdekli őket. Az ember holtig tanul és érdemes azt minél hamarabb elkezdeni, az élet pedig majd úgyis számtalan lehetőséget sodor az útjukba, amik aztán formálják az életüket.

– Miért ajánlod a Pannon Egyetemet másoknak?

– Veszprém gyönyörű és sok lehetőséget rejtő város. A Balaton közelsége, a Bakony szépsége, a kirándulóhelyek sokszínűsége, a sportolási lehetőségek, a város lüktetése és az egyetemi élet dinamikája az, ami mindenki számára vonzó lehet. Az oktatás színvonala kiváló, a tanárok szakértelme és segítőkészsége pedig kiemelkedő; a munkaerőpiacon pedig elismerik és szeretik a Pannon Egyetem által adott diplomát.

Az interjút készítette: Gyulai Edina


Ha a Pannon GTK Alumni szervezetről bővebb információt szeretnél, látogass el honlapunkra! Kattints!>>>

Ingatlanfejlesztői Kerekasztal – Ötletpályázatát felsőoktatásban tanuló hallgatók számára

Az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal  immár nyolcadik alkalommal írja ki pályázatát, melynek címe idén: „A sokszínű ingatlanfejlesztés” – Ingatlanfejlesztési tanulmány készítése a kiíró által megajánlott témakörökből, pályázat szakmai mentorokkal.

Az 1. díj:       800.000 Ft valamint utazás a müncheni Expo Realra, az egyik legjelentősebb ingatlanszakmai kiállításra.

A pályázat leadási határideje: 2020. október 31.

Bővebb információ itt >>>

A pályázati kiírás letölthető itt >>>

Archívum

powered by wordpress - made by us
Vissza az oldal tetejére.