Elmélyednél a pénzügyek világában? Mérlegképes könyvelőként, független könyvvizsgálóként, adószakértőként, adótanácsadóként, befektetési tanácsadóként vagy kontrollerként dolgoznál a jövőben? Válaszd a pénzügy és számvitel alapképzési szakot!
(A részletes információért kattints a nyilakra!)
- szeretnéd megtanulni egy vállalat vagy intézmény pénzügyi tevékenységének – adózás, társadalombiztosítás, számlák könyvelése, kimutatások készítése – szabályait, és elsajátítani az ehhez szükséges szoftverek használatát;
- szeretnél a tanulmányaid első félévétől kezdve nemzetközi képviselettel rendelkező – pénzügyi és könyvelési, bérszámfejtési, adótanácsadási, valamint vállalati bizalmi szolgáltatásokat nyújtó – vállalkozás által vezetett szakkollégiumban részt venni, és magas szintű gyakorlati tudásra szert tenni;
- részt akarsz venni egy cég (intézmény) gazdasági döntéseinek meghozatalában, és úgy érzed, hogy a felelős döntések alapja a gazdasági folyamatok megismerése és elemzése;
- szeretnél járatos lenni a nemzetgazdasági szintű pénzügyi kérdésekben;
- érdekelnek a nemzetközi pénzpiacok alakulásának törvényszerűségei és a nemzetközi pénzügyi műveletek;
- tudni szeretnéd, hogyan határozzák meg a vállalkozás sikeres működését a pénzügyi lehetőségek és korlátok, hogyan lehet ezeket kihasználni;
- szeretnél később szakértővé illetve tanácsadóvá válni (mint független könyvvizsgáló, adószakértő és -tanácsadó, befektetési tanácsadó, kontroller);
- a megbízható informatikai jártasságot és az idegen nyelvű kommunikáció képességét egy pénzügyi-számviteli szakember elengedhetetlen vonásainak tartod.
A pénzügyi menedzsment, illetve a számviteli tevékenység alapvető és nélkülözhetetlen vállalati funkcióknak minősülnek, ezért is az egyik legnépszerűbb szak a pénzügy és számvitel.
Elsősorban nagyobb, külföldi tulajdonú cégek szívják fel a pályakezdőket, de keresnek fiatal szakembereket
- vállalkozásoknál,
- szakminisztériumoknál,
- önkormányzatoknál,
- hitel- és pénzintézeteknél,
- állami szervezeteknél (NAV, ÁSZ, MÁK),
- könyvelő és könyvvizsgáló cégeknél,
- tanácsadó és vagyonértékelő cégeknél.
A szerzett ismeretek ezen túl alkalmassá teszik diplomásainkat saját vállalkozások indítására és sikeres működtetésére, illetve egyéni vállalkozói tevékenység folytatására is (pl. könyvelőként, pénzügyi tanácsadóként stb.).
Kettőt kell választani: gazdasági ismeretek vagy egy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) vagy informatika vagy matematika vagy történelem vagy földrajz vagy egy szakmai előkészítő tárgy vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy.
A szakokon választható szakmai előkészítő vizsgatárgyak: informatikai alapismeretek, kereskedelmi és marketing alapismeretek, közgazdasági alapismeretek (üzleti gazdaságtan vagy elméleti gazdaságtan), ügyviteli alapismeretek, vendéglátás-idegenforgalom alapismeretek.
A szakokon választható ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyak: informatika ismeretek, informatikai ismeretek, kereskedelem ismeretek, kereskedelmi ismeretek, közgazdaság ismeretek, közgazdasági ismeretek, turisztika ismeretek, turisztikai ismeretek, ügyvitel ismeretek, vendéglátóipar ismeretek, vendéglátóipari ismeretek.
Részletes szabályok és többletpontszámítás a www.felvi.hu oldalon elérhető Felsőoktatási felvételi tájékoztató szerint.
Milyen a pénzügy és számvitel alapszak? Kinek ajánljuk? Milyen tárgyakat tanulhatsz? Hol tudsz elhelyezkedni ezzel a diplomával? Nézd meg a videót vagy hallgasd meg a podcastot, és választ kapsz a kérdésekre!
Pénzügy és számvitel alapszak – További információ
Pannon Egyetem – Számvitel és Pénzügy Intézeti Tanszék
Cím: 8200 Veszprém, Egyetem u. 10.
E-mail: feher.helga@gtk.uni-pannon.hu
Telefon: (88) 624-000/6260
Iván Katalin
marketing referens
Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar – Kommunikációs és Nemzetközi Központ
Cím: 8200 Veszprém, Egyetem u. 10., A épület 2. em., 224. iroda
E-mail: felveteli@gtk.uni-pannon.hu
Telefon: (88) 624-000/6411-es mellék