Szerezz alapvető szakmai ismereteket minőségfejlesztési szakirányú továbbképzésünkön, amelyek alkalmassá tesznek a minőségügy területén való tájékozódásra; a vállalati minőségügyi problémák megoldására; a vállalkozás minőségügyi rendszerének létrehozására, fejlesztésére és a működés felügyeletére; a minőségügyi innováció hatékony alkalmazásával a vállalat versenyképességének növelésére. Jelentkezz 2024. február 6-ig!

Üzleti adattudomány alapszak a Pannon Egyetemen

Miért a Pannon Egyetem minőségfejlesztési szakirányú továbbképzését válaszd?

A vállalatok sikerességének egyik alapja a minőségügyi innovációk hatékony megvalósítása. A minőségügyi ismeretek dzsungelében nehéz a tájékozódás. A képzés során a hallgatók elsajátítják mindazokat az alapvető ismereteket, amelyek alkalmassá teszik őket a minőségügy területén való tájékozódásra, a vállalati minőségügyi problémák megoldására, továbbá a minőségügyi innováció hatékony alkalmazásával a vállalat versenyképességének növelésére.

A Gazdaságtudományi Kar már több évtizedes tapasztalatot szerzett a minőségügyi szakirányú továbbképzés területén. A minőségfejlesztési szakirányú továbbképzésen a jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkező egyetemi kollégák mellett elismert minőségügyi szakemberek szerepelnek a kurzusok oktatói között.

A minőségfejlesztési szakirányú továbbképzés hallgatóinak rendszerszemléletet adunk, amely segíti őket abban, hogy a minőségügyi követelményekben könnyebben tájékozódjanak, a rendelkezésükre álló információkat, ismereteket rendszerezzék. Megtanulják a minőségfejlesztésben használható eszközök napi használatát. Képzésünk maximálisan hallgatóközpontú, az alacsony csoportlétszámnak köszönhetően, interaktív tanóráinkon minden hallgató lehetőséget kap az érvényesülésre. A kötelező elméleti ismeretek mellett, rugalmasan alkalmazkodva a hallgatói igényekhez, testreszabott esetpéldákkal biztosítjuk a képzés gyakorlatorientáltságát. Az egy éves képzés lezárásaként a diplomadolgozatban a hallgatók egy konkrét, minőségfejlesztéssel kapcsolatos problémát oldanak meg. A képzés további nagy előnye, hogy minden felsőfokú végzettséggel rendelkező szakember jelentkezhet.

Dr. Csizmadia Tibor, szakfelelős

Kezdés: 2024. február.

Jelentkezési időszak: 2023. október 1. – 2024. február 6.

A minőségfejlesztési képzés célja felsőfokú végzettségű szakemberek kiegészítő szakképzése, melynek során széleskörű jártasságra tesznek szert

  • a gyártás és szolgáltatás minőségszabályozása,
  • vállalati minőségmenedzsment rendszerek létrehozása, működtetése és fejlesztése,
  • az IT alapú támogatottság területén.

Így képesek lesznek a vállalat, a vállalkozás minőségügyi rendszerének létrehozására, fejlesztésére és a működés felügyeletére a vállalatvezetés és a minőségügyi szakember szemszögéből. A minőségügyi kérdésekben képesek kommunikálni a minőségügyi szakértőkkel és a vállalat minden dolgozójával.

Felvételre jelentkezhet minden felsőfokú végzettséggel rendelkező szakember.

Felvételi vizsga nincs.

Jelentkezni a jelentkezési lap kitöltésével lehet, amely letölthető itt.

A jelentkezési lapokat e-mailben vagy postai úton kérjük leadni.

E-mail cím: molnar.andrea@gtk.uni-pannon.hu

Postacím: Pannon Egyetem, Menedzsment Intézet, Csabáné Molnár Andrea, 8200 Veszprém, Egyetem u. 10.

A képzés ideje 2 félév.

A Pannon Egyetem oktatói mellett, elismert minőségügyi szakemberek a kurzusok oktatói.

A képzésben való részvétel önköltséges.
A részvételi díj egy félévre 250.000 Ft.

A képzés levelező formában indul.
Az oktatási napok többségében szombati napokon 9:00-tól, egyes esetekben péntekenként délután 14:30-tól vannak.

1. félév: Rendszerelmélet és folyamatszabályozás; Társadalmi, gazdasági ismeretek; Vállalati minőségmenedzsment rendszerek; Vállalatvezetés; Termelés (gyártás és szolgáltatás) menedzsment; Minőség és minőségügy; Megfelelőség megállapítás és tanúsítás; Szakszeminárium.

2. félév: Minőség állami szintű szabályozási rendszere; Vállalati belső auditor; Információs technológiák a minőségügyben; Gyártás minőségszabályozás; Szolgáltatások minőségfejlesztése; Vállalati minőségmenedzsment rendszerek hatékonysága; Szakdolgozat

A tanterv elérhető itt. >>>

Az oklevél megnevezése függ az előképzettség szakterületétől (mérnök, közgazdász, egyéb) és szintjétől (alap, illetve főiskolai vagy mester, illetve egyetemi)

Ennek megfelelően a megszerezhető végzettségek:

  • Minőségfejlesztési szakmérnök
  • Mester szintű minőségfejlesztési szakmérnök
  • Minőségfejlesztési szakközgazdász
  • Mester szintű minőségfejlesztési szakközgazdász
  • Minőségfejlesztési szakmenedzser
  • Mester szintű minőségfejlesztési szakmenedzser
  1. A kar a Felsőoktatási Minőségi Díj 2008. évi díjazottja.
  2. A kar az AACSB International – The Association to Advance Collegiate Schools of Business tagja.
  3. A kar Közép-Európában elsőként érdemelte ki az elismerő IPSERA Egyetemi Kiválósági Központ (Academic Centre of Excellence) címet.

Egy jövőbe mutató, piaci igényeket jól kielégítő képzés. Az oktatók hozzáállása, segítőkészsége kimagasló. Az elvárások reálisak, a feladatok gyakorlatiasak. Egy jó önfejlesztési, előrehaladási lehetőség.

Gáldonyi Tamás Patrik

18 éve dolgozom minőségügyben mutinacionális termelő vállalatnál. Ez idő alatt nagyon sok kihívással találkoztam. A Minőségfejlesztési képzés kiválóan rendszerbe foglalta és kiegészítette eddigi ismereteimet a minőségügyről. Azoknak is ajánlom a képzést, akiknek ez a terület új, hiszen a széleskörű tudással és nagy tapasztalattal rendelkező oktatóktól, a gyakorlatban is jól használható tudást kapnak a hallgatók!

Kepe Miklós, minőségügyi vezető

A minőségfejlesztési posztgraduális képzést azért választottam, mert projektmenedzserként több minőségbiztosítási projektben veszek részt, és szerettem volna jobban belefolyni a projektek minőségüggyel kapcsolatos szakmai feladataiba is. A képzés során átfogó képet kaptam többek között a vállalati minőségügyi problémák, valamint a termékek és folyamatok minőségfejlesztéssel kapcsolatos megoldásairól. A Pannon Egyetemen eltöltött egy év alatt rengeteg szakmai és emberi tapasztalattal, élménnyel gazdagodtam, amihez hozzájárult az egyetem támogató hozzáállása a színvonalas oktatás megvalósításához. A fentieken túl igazán hálás vagyok a csoporttársaimért, akikkel érzésem szerint az első pillanattól kezdve megtaláltuk a közös hangot és az egy év alatt egymást támogatva, biztatva, jókedvűen haladtunk. Élveztem olyan közegben tanulni, informálódni, ahol hasonló érdeklődésű, értékrendű, nagyszerű társakkal tölthettem el a tanulóidőt.

Tóth Ágnes, projektmenedzser

Én úgy kezdtem bele a minőségfejlesztési posztgraduális képzésbe, hogy már közel 10 éve minőségügyi mérnökként, vezetőként dolgozom az egyik legnagyobb multi cégnél. Alapban az volt a célom, hogy szerezzek egy diplomát ahhoz, amit már hosszú évek óta csinálok a gyakorlatban, de amiért másoknak is ajánlani tudnám az a következő:

  • a különböző tantárgyak együttes tanulása segített egészében, a minőségügy részei közötti összefüggéseket átlátni és megérteni;
  • nagyon jó előadásokban volt részem, az oktatók gyakorlatiasan adták le az anyagot, amivel további segítséget kaptam a munkaköröm feladatainak ellátásához;
  • a Pannon Egyetem minden feltételt biztosított ahhoz, hogy színvonalas képzésben legyen részem;
  • a szaktársaimban, kivétel nélkül, nagyon jó embereket ismertem meg, ezáltal nemcsak az órákon, hanem a köztes időben is jól éreztem magam;
  • és végül, de nem utolsó sorban, büszke vagyok a Pannon Egyetemen szerzett diplomámra.

Most is jó érzés töltött el, miközben ezeket a sorokat írtam, mert közben visszaemlékeztem sok szép dologra, amik történtek velem az egy éves időszak alatt Veszprémben.

Varga Zoltán, minőségfejlesztési szakirányú továbbképzésen végzett szakember

További információ a Minőségfejlesztési szakirányú továbbképzésről

Csabáné Molnár Andrea
továbbképzés koordinátora

Szervezési és Vezetési Intézeti Tanszék

Cím: 8200 Veszprém, Egyetem u. 10., A épület, 1. em., A/118 iroda
E-mail: molnar.andrea@gtk.uni-pannon.hu
Telefon: +36 88 624 – 186