2024. március 21-22. között Miskolcon került megrendezésre a Susánszky János Esettanulmány Megoldó Emlékverseny. A feladatmegoldásra 5 csapat jelentkezett, a Pannon Egyetemet a PionEars csapat képviselte, melynek tagjai Bokor Barbara (Műszaki menedzser MSc), Jarjabka Éva (Vezetés és szervezés MSc), Süle Anna (Vezetés és szervezés MSc) és Szultos Boglárka (Vezetés és szervezés MSc) voltak.

A verseny első napján 10 óra állt rendelkezésre az esettanulmány megoldására, melynek fókuszában a Hell Energy Magyarország Kft. értékalapú, fenntartható vezetése állt. A csapatnak a megoldás közben lehetősége volt beszélgetni a vállalattól érkező HR szakemberrel, majd a második napon a csapatok prezentációinak bemutatása következett a szakmai zsűri előtt.

A nagyon szoros versenyben a csapat a 3. helyet szerezte meg.

A XXV. Országos Esettanulmány Verseny (OEV) felhívása értelmében 2024. március 10-ig volt lehetőség elküldeni az első, online fordulóra kiírt esettanulmány megoldását. A feladat a Graboplast Zrt. értékesítési stratégiájához kapcsolódott, a csapatnak egy 15 percben előadható prezentációt, illetve egy 1 oldalas vezetői összefoglalót kellett elkészíteni, melyet szakmai zsűri bírált el. Az 50 beérkezett megoldás közül a zsűri kiválasztotta a legkiemelkedőbb 12-öt, mely csapatok részt vehettek a 2024. április 13-16. között, Budapesten megrendezésre kerülő OEV Döntőn.

A Pannon Egyetem képviseletében a PionEars lehetőséget kapott a döntőn való részvételre, melynek témája a Giro Zrt. jövőbeli AI stratégiája volt. A résztvevő csapatok az első napon a zsűri tagjaival beszélgethettek, majd az eset kiadását követően 33 óra állt rendelkezésre a megoldás kidolgozására. A harmadik napon került sor a prezentációk bemutatására, mely során a szervezők a 12 csapatot 4 divízióra bontották, így 4 zsűri tevékenykedett párhuzamosan. A délutáni döntőbe pedig mindössze a divíziók első helyezettjei juthattak tovább, a divíziókban további eredményt nem hirdettek a szervezők.

2024. április 25-26. között került megrendezésre a IV. Ács Antal Esettanulmány Megoldó Verseny Debrecenben. A versenyre 8 különböző egyetem, 8 csapata jelentkezett, a Pannon Egyetemet a PionEars csapat képviselte.

Az esettanulmány témája a fenntarthatóság, illetve a Vitesco Technologies Hungary Kft. toborzási és onboarding folyamatának átalakítása volt. A megoldás kidolgozására az első napon 10 óra állt rendelkezésre, valamint időközben lehetőség volt egy „Meet the boss” megbeszélés keretein belül kérdéseket feltenni a vállalat képviselőinek. A második napon a prezentációk bemutatása következett a szakmai zsűri előtt.

A PionEars csapat a 2. helyet szerezte meg.

A csapat felkészítő és kísérő tanára Szentes Balázs mesteroktató volt.

Ezúton is gratulálunk a PionEars csapat tagjainak és Szentes Balázs tanár úrnak a sikeres szereplésekhez!