A kiállítást a Veszprém 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt támogatja. A Think Freedom programsorozat megvalósításában együttműködött Veszprém Város Önkormányzata, a budapesti Amerikai Nagykövetség, a magyarországi Amerikai Kuckók, valamint budapesti, veszprémi, pécsi, szegedi, debreceni és zirci középiskolák.

A kiállítás a Design Hét Veszprém 2019 programsorozat része.

A Think Freedom egy több művészeti ágat átfogó közösségi művészeti installáció, amely a szabadság üzenetét közvetíti Magyarország szívéből a világ felé. A szobrászat, installáció, fotográfia, előadás, fény, hang, film, irodalom és új kommunikációs technológiák elemeit ötvözve, a művészet egyetemes ereje által köti össze a fiatalokat szerte a világon. Az elismert New York-i szobrász Edina Seleskovic fiatalokkal együttműködve alkotja meg ezt a mesterművet, lehetőséget adva a látványos kiállítást befogadó településeknek arra, hogy a művészeti alkotás által globális szinten összekapcsolódjanak.
A Think Freedom installáció világszerte ezt a kérdést teszi fel a fiataloknak: Mit jelent számodra a Szabadság? A fiatal generációk és a szélesebb publikum véleményét és gondolkodásmódját is megvizsgálva az installáció fórumként szolgál új párbeszédek elindítására és 21. századi életünk számos aspektusának megvitatására. A magyarországi Think Freedom projekt a rendszerváltozás 30. évfordulójának történelmi kontextusában beszél a szabadságról. A több ezer szoborból álló kiállítás több mint 30 városba fog eljutni világszerte, célul kitűzve a szabadság mai és jövőbeni eszméjének egyesítését új ötletekkel és a kortárs művészettel, valamint annak igazolását, hogy a házigazda városok nyitottak a kulturális innovációra. Veszprém városa 2019 májusában adott otthont a több száz szoborból álló, 6 magyar város szabadságról alkotott gondolatait bemutató multidiszciplináris szabadtéri kiállításnak a Szabadság téren.
Edina Seleskovic idén októberben a projekt folytatásaként a Think Freedom turnéról készült fotókból állított össze kiállítási anyagot, amely különkiadású fényképeket ötvöz a Think Freedom projekt egyes állomásain megszólaltatott fiatalok üzeneteivel és benyomásaival. A képek nem csak a Think Freedom kiállítást ábrázolják, hanem mindazokat az üzeneteket, benyomásokat és esztétikai érzelmeket is, amelyeket a kiállítás magával hordoz az egyes városokba.
(Fotó: U.S. Embassy Budapest, Németh Attila)