A Varázslatos Magyarország egy fiatal természetfotós kezdeményezés a magyar természetfotózás, valamint nemzeti parkjaink bemutatására, népszerűsítésére. 2010 óta rendkívüli pályázati lehetőségeket kínál természetfotósainak. A világszintű fotóanyagot már számos helyen kiállították, többek között a Magyar Természettudományi Múzeumban és Erdélyben, a Székelyudvarhelyi Művelődési Házban. A pályázaton indult fotókban a varazslatosmagyarorszag.hu honlapon is gyönyörködhetünk.

Az alkotásokon keresztül a nagyközönség is rengeteg hasznos információra tehet szert nemzeti parkjainkról és azok természeti szépségeiről, növény- és állatvilágáról, valamint a nemzeti parkok által őrzött kulturális örökségről.

A fotókiállítás 2015. május 5-től június 30-ig látható a Turizmus Intézeti Tanszék Folyosógalériáján (Pannon Egyetem, Veszprém, Egyetem u 10. A épület, I. emelet). A kiállítás megtekintéséhez kellemes időtöltést és feltöltődést kívánunk, mellyel reméljük, sikerül kedvet ébreszteni a Balaton-felvidéki Nemzeti Park meglátogatására is!