Látogatás a Logisztikai CsoportnálAz alábbiakban Barkaszi Norbert és Szabó Gábor logisztika menedzsment mester szakos hallgatók élménybeszámolója olvasható a 2016. decemberi Pató Gáborné Dr. Szűcs Beáta tanárnő által vezetett szakmai látogatásról.

„A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának Logisztikai menedzsment mesterszakos hallgatói, anyaggazdálkodás óra keretében megismerhették és meglátogatták a Pannon Egyetem raktárát. Megnézték milyen folyamatok zajlanak jelenleg e téren, melyek bemutatásában Pesti Zsolt raktárvezető volt segítségükre – szakmai támogatását ezúton is hálás szívvel köszönjük.

Jelentős fejlesztések vannak megvalósulóban a Pannon Egyetem raktárában, ugyanis a jelenlegi raktározási rendszert átalakítják. A logisztikában megfigyelhető, hogy a költségek csökkentése érdekében a raktári készleteket felváltja az információ. Azt szeretnék elérni az egyetemen, hogy a jelenleg raktárkészletekben lekötött tőkét felszabadítsák, ehhez a beszerzési rendszert is meg kell reformálni. Keretszerződések kötésével abban állapodtak meg a beszállítókkal, hogy az Egyetemen belül (Veszprémet és Keszthelyt is beleértve) felmerült igényt két vagy három napon belül kielégíti a partner, így nem kell az intézménynek raktárkészleteket fenntartania. A fizetést pedig hónap végén gyűjtőszámlával fogják rendezni. A raktári nyilvántartó rendszer is megújul, mivel 3 másik egyetemmel közösen kidolgozott keretek között bevezetésre kerül az SAP integrált irányítási rendszer.

Látogatás a Logisztikai CsoportnálAz egyetem jelenleg számos kisebb-nagyobb raktárépülettel rendelkezik. A legfontosabb raktárak a karbantartó és a beérkező áruraktár, amelyek napi használatban vannak. A legérdekesebb raktár, a vegyszerek és gázok tárolására szolgáló raktár, amely úgy lett kialakítva, hogy ha bármilyen robbanás történik, az épület vastag falai fölfelé vezetik a robbanás erejét, így csökkentve a károk mértékét. Az üveg raktár a következő érdekesség az alagsorban (ez kevésbé ismert, mivel az itt tárolt anyagok már 90%-ban nem használhatók laboratóriumban).

A hallgatók sokat tanulnak a különböző logisztikai folyamatokról, és ezek a szakmai látogatások segítik, hogy realizálódhassék bennük, hogy például az egyetemen belül is megtalálhatóak ezek a folyamatok. Ez a „kirándulás” remek alkalom volt nézőpontjuk bővítésére.”