Tímár László Tanulmányi Emlékverseny és Esettanulmányi Megoldó Verseny2018. február 24-26. között került megrendezésre a XVII. Tímár László Tanulmányi Emlékverseny és Esettanulmányi Megoldó Verseny.

Meglepetésként érte a versenyen induló 16 csapatot, hogy az ESET idén valós cégek adás-vételével foglalkozott. Mind a veszprémi, mind a meghívott vendégcsapatok egyetértettek abban, hogy tanulmányaik szintézisére volt szükség az eset megoldásához, lévén ilyen tantárgy egyikük tantervében sem szerepelt. Szapár András, a cégetveszek.hu tulajdonosa, kínálatából 8 cég megvásárlási lehetőségét kínálta fel a versenyző csapatoknak, amelyből hetet választottak. A rendelkezésre álló 24 óra alatt nem csupán ki kellett választani, melyik cég megvásárlásába fognának bele, hanem ki is kellett dolgozniuk, hogy a befektetői társaságtól milyen üzleti koncepció megvalósítására, milyen módon nyerjék meg a szükséges támogatást. A koncepció kidolgozásához támaszkodhattak egy értékelő keretrendszerre, valamint üzleti tervük rövid leírását eljuttatták a potenciális befektetőkhöz, akik ez alapján egy üzleti ebédre invitálták a versenyző csapatokat. A hagyományosnak tekinthető, vetítéses prezentáció helyett egy üzleti ebéd keretében volt lehetőségük a versenyzőknek elképzeléseik bemutatására, a befektetői csoport képviselőinek (lényegében a zsűri tagjainak) pedig kérdéseik feltételére. A versenyzők megoldásaikat a Budapest Bank, a Generali Biztosító Zrt., a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt., az ISO 9000 Fórum, a MagiCom Kft., az SAP, a Tata Consultancy Services és a Pannon Egyetem partner oktatási intézményeinek képviselőiből összeállított szakmai zsűri előtt mutatták be.

Tímár László Tanulmányi Emlékverseny és Esettanulmányi Megoldó VersenyAz oktatás csúcsa a gyakorlati környezet modellezése
Az oktatás csúcsát jelentik, és a valódi elitképzés eleme az esettanulmányokon keresztül történő oktatás, mivel 24 óra alatt legalább fél évnyi tudást lehet szerezni. A modellező módszert például a vezető amerikai egyetemeken is régóta alkalmazzák, ahol az elméleti és a gyakorlati oktatás szorosan összekapcsolódik. „A PE-GTK-n immár 17. éve alkalmazzuk ezt a tanítási metodikát, amely során nemcsak gyakorlati tapasztalatot lehet szerezni, hanem szerencsés esetben a hallgatókra „lecsapnak” a szponzor vállalatok.” – magyarázza Dr. Kovács Zoltán, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja. „A Gazdaságtudományi Kar hosszú évek óta kiemelten kezeli a tehetségmenedzsment témakörét, ezért nagyon fontosnak tartjuk azt, hogy a hallgatóink egyetemi éveik alatt konkrét gyakorlati esetekkel, céges problémákkal és azok megoldási módszereivel ismerkedjenek meg, ezáltal olyan tapasztalatokra tegyenek szert, amelyek a későbbiekben versenyelőnyt jelentenek számukra a munkaerőpiacon.”

Tímár László Tanulmányi Emlékverseny és Esettanulmányi Megoldó VersenyMindenki nyertes
Hallgatóként a gyakorlati tapasztalat megszerzése, munkáltatói szempontból pedig az a valódi kincs, hogy a verseny zsűritagjaként a hallgatók által prezentált megoldásokat hasznosíthatják. „Oktatóként pedig egyfajta pillanatképet kaphatunk arról, hol tartanak felkészültségükben a diákok és milyen képességek fejlesztésére van még szükségük.” – véli Dr. Csizmadia Tibor egyetemi docens, a Tímár László Alapítvány kuratóriumának elnöke, a PE-GTK nemzetközi és hazai akkreditációs tevékenységért felelős kari megbízottja.

Az idei versenyre túljelentkezés volt, mivel technikailag maximálisan 16 együttes indulhatott. A csapatok a Pannon Egyetem veszprémi és nagykanizsai kampuszáról, a Miskolci Egyetem, a Debreceni Egyetem, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem és a révkomáromi Selye János Egyetem hallgatóiból álltak össze.

Végül a két körös bemutató ciklus után veszprémi társaság, a Pannon Advice nyert, Feke Tímea, Horváth Evelin, Maár Tamás és Völgyi Péter személyében. A meghívottak közül pedig a kolozsvári Synergy csapat – Griz Gerda Zsuzsanna, Molnár Eszter, Kozma Nora és Virágh Tihamér – szerepelt a legjobban.

A nyerteseknek és minden résztvevőnek ezúton is gratulálunk!