PMI_ÁTADÓ_FOTÓA Project Management Institute (PMI) Budapest Magyar Tagozat, a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) Projektmenedzsment Szakosztálya és a Magyar Projektmenedzsment Szövetség (PMSZ) támogatásával került meghirdetésre „Az év projektmenedzsment szakdolgozata, diplomamunkája” című pályázat.

A pályázaton mindkét különdíjat a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar hallgatói nyerték el.

Körmendi Gábor MBA mesterszakos hallgató „Folyamatjavítási projektek menedzsmentje” című és Németh Anna Logisztikai menedzsment és Vezetés és szervezés mesterszakos hallgatóÉrintettek elégedettségének vizsgálata egy útfelújítási projekt példáján” című diplomadolgozatát jutalmazta különdíjjal a szakmai zsűri. Mindkét hallgató témavezetője Dr. Szabó Lajos egyetemi docens.

A díjakat 2014. szeptember 17-én Szalai Imre, a PMI Budapest Magyar Tagozat elnöke, Dr. Prónay Gábor, a HTE Projektmenedzsment Szakosztályának elnöke és Czibók Zoltán, a PMSZ etikai bizottságának tagja adta át.

Az értékelés szempontjai:

1. A kitűzött téma ambíciója, komplexitása, újszerűsége – 20%

• a.) projektmenedzsment tartalom mélysége vagy újszerűsége
  • b.) a megvalósítás nehézségi szintje

2. A projektmenedzsment szakmaiság – 35%

• a.) a kidolgozás szakmaisága, alapossága
  • b.) szakmai helyessége
  • c.) szakirodalom ismerete, értése, feldolgozottsága
  • d.) szakirodalom aktualitása, korrekt hivatkozása

3. A munka színvonala – 25%

• a.) új eredmények, elemek, megközelítés
  • b.) a kitűzött célok magvalósítási foka, minősége
  • c.) a felépítés logikussága, újszerűsége
  • d.) az eredmények bemutatásának világossága (mi a saját eredmény)
  • e.) gyakorlati alkalmazhatóság
  • f.) az egyéni kutatási munka színvonala

4. A munka formai megfelelése – 10%

5. A pályázó személye – 10% (személyes beszélgetés esetén használjuk)

• a.) projektmenedzsment háttér (képzés, részvétel projektekben)
  • b.) szakirány mennyire PM irányultságú
  • c.) referencia (egyetemi vélemény, osztályzat)

A hallgatóknak és témavezetőjüknek ezúton is gratulálunk, további sok sikert kívánunk!