A konferencia „A gazdaság és az informatika új kihívásai a Covid-19 után és az Ipar 5.0 előtt” címmel 2021. november 12–13 között, Veszprémben, a Pannon Egyetemen lesz.

Az NJSZT GIKOF (Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Gazdaságinformatikai Kutatási és Oktatási Fórum) szakmai szervezet immár tizenhetedik alkalommal szervezi meg az évente nagy érdeklődéssel kísért konferenciáját. A rendezvény célja, hogy lehetőséget biztosítson a hazai és a külföldi szakembereknek, az egyetemi kutatóknak, doktoran­duszoknak, ipari szereplőknek és fejlesztőknek a témához kapcsolódó munkáik bemutatására, vélemények ütköztetésére, kutatói hálózatok építésére, az üzleti szféra és az oktatás kapcsolatának erősítésére, a hasznos eszmecserére. A 2021 évi konferencia különös hangsúlyt fektet a Covid-19 járvány gazdasági és társadalmi hatásaira, az üzleti szféra informati­kai kihívásaira, az oktatási és munkamódszerekben széleskörűen alkalmazott on-line megoldásokra.

A Programbizottság az alábbi témákban vár előadásokat:

– A Covid-19 járvány gazdasági és társadalmi hatása, informatikai kihívásai
– Az informatika üzleti értéke, hatékonyságvizsgálat, elemzési módszerek
– Az üzleti tevékenységet befolyásoló, az innovációt, versenyképességet növelő új technológiák
– Üzleti folyamatok modellezése: architektúrák, modellező nyelvek, eszközök
– Korszerű fejlesztési módszerek, nyílt forráskódú megoldások alkalmazása az üzleti területen
– Tudásalapú rendszerek, alkalmazási területek és hatékonyságuk; üzleti intelligencia
– A mesterséges intelligencia társadalmi hatásai és üzleti megoldásai
– Ipar 4.0 és Ipar 5.0 kihívások és megoldások
– Informatikai biztonság növekvő jelentősége, megoldások
– Big Data menedzsment: adattárolás, feldolgozás, adatbányászat; elemzések, idősorok vizsgálata;
Oktatás, képzés: gazdaságinformatika-szakok, szakképzés (piaci igények vs. képzés, kompetenciák változása, változáskövetés az oktatásban, oktatási módszerek és technikák változása, szakot oktató intézmények együttműködése, szakemberek mobilitása stb.)

Információk a regisztrációval, előadás-bejelentéssel kapcsolatban:

A regisztráció és az absztraktok beküldése az EasyChair rendszeren keresztül történik itt >>>
– A tervezett előadásról egy maximum 4.000 karakteres absztraktot kell benyújtani magyar vagy angol nyelven. (az előadást a konferencián az absztrakt nyelvén kell megtartani).
– Az absztraktok elfogadásáról és a szekcióba-sorolásáról a Programbizottság dönt.
Az absztrakttal szemben támasztott részletes formai követelmények a konferencia honlapján találhatóak itt >>> (önálló honlap később)

Fontosabb dátumok:

– október 15.: absztraktleadás határideje
– október 25.: szerzők értesítése
– október 15.: kedvezményes regisztráció határideje
– november 12-13.: konferencia Veszprémben

Részvételi díj, amely magában foglalja az OGIK’2021konferencián való részvétel szervezési költségeit, a péntek esti fogadás, a pénteki és szombati ebéd, a kávészünetek és a kiadvány költségeit, valamint a konferenciával kapcsolatos, jogszabályban előírt járulékokat:                Kedvezményes díj okt. 15-ig / Díj kedvezmény nélkül

– Üzleti szféra: 35000 Ft  / 40.000 Ft
– Oktatók, kutatók: 25000 Ft  / 30.000 Ft
– Hallgató / PhD hallgató / nyugdíjas: 15000 Ft*/ 20.000 Ft*

* Ezen részvételi díj igénybevételéhez a jelentkezőnek igazolnia kell hallgatói / doktorandusz/ nyugdíjas státuszát!

A rendezvény szervezői

A konferencia Programbizottságának elnöke Raffai Mária (Széchenyi István Egyetem, Győr), társelnöke és a konferencia Szervezőbizottságának elnöke Kosztyán Zsolt Tibor (Pannon Egyetem, Veszprém) kzst@gtk.uni-pannon.hu. Technikai kérdésekkel kapcsolatban Pribojszki-Németh Anikó áll rendelkezésükre a pribojszki-nemeth.aniko@gtk.uni-pannon.hu címen, vagy a +36/20/536-4498 mobilszámon.