A Nemzetközi gazdaságtani és integráció- gazdaságtani tudományos műhely kutatási területei között kiemelt jelentőséggel bírnak az Európai Unió gazdasági növekedése régi és az új tagországokban; az integráció gazdaságtana; az innováció és kutatás fejlesztés, a strukturális reformok, versenyképesség, valamint a nemzetközi kereskedelem, világgazdaságtan, a nemzetközi pénzügyek, a nemzetközi gazdasági kapcsolatok és intézmények témakörök.
Tanszékünk munkatársainak kutatómunkája kiegészül az innováció és kutatás-fejlesztés kérdéseivel, a körforgásos gazdaság, klímaváltozás és a fenntartható fejlődés társadalmi és gazdasági dimenzióival és a globális kihívások és az azokra adott gazdasági válaszok térbeni megjelenésének és terjedésének elemzésével is.
Az éghajlatváltozást okozó tényezők és azok természeti, gazdasági rendszerekre és a társadalomra gyakorolt hatásainak tanulmányozása mellett a technológiai, gazdasági és társadalmi adaptáció területén is végzünk kutatás-fejlesztési tevékenységet.
Célunk emellett az egyetemi hallgatók környezettudatosságának fejlesztése, valamint a fenntartható fejlődés gondolatának terjesztése a különböző korosztályok széles körében, különböző rendezvényeken.