A Pannon Egyetem kutatói is részt vesznek, abban – a Humán Szakemberek Országos Szövetsége, az Országos Humánmenedzsment Egyesület és a Magyar Hadtudományi Társaság által kezdeményezett – az országos HR kutatásban, amely arra keresi a választ, hogy a Koronavírus válság milyen kihívások és válaszok elé állítják a HR szakmát és a különböző szervezeteket.
Különleges időket élünk, egy nagyon dinamikusan változó világban, ahol nagyon sok múlik a jó gyakorlatok megismerésén alapuló proaktivitáson, a szervezetek éberségén és agilitásán. Amíg év elején, még a munkaerőhiány okozta a legnagyobb kihívást; addig mára a koronavírus válság hatására, a munkanélküliség elleni küzdelem került a középpontba. Ezek a kihívások, hatással vannak a munkavállalókra, a munkáltatókra és a szervezetekre is, ezért nagyon fontos, hogy a jelenleg is tomboló koronavírus járvány hatásai felmérésre és megismerésre kerüljenek; fókuszba helyezve a szervezetek legfőbb értékét képviselő erőforrását, az embert. A kutatásban többek között arra keresik a választ a kutatók, hogy milyen intézkedések jellemezték, jellemzik a vizsgált vállalatok válságkezelését HR vonatkozásban, hogyan alakulnak át a HR feladatai, funkciói, hogyan változik az ösztönzés, a munkaerő megtartás, teljesítményértékelés, képzési rendszer, valamint milyen kompetencia igények erősödtek fel és mely kompetenciák kerülnek háttérbe, esetleg válnak szükségtelenné.

A kutatásban részt vesz három szakmai civil szervezet (HSZOSZ, OHE és MHTT), tizenhárom egyetem (BGE, DE, ELTE, SZE, ME, METU, NKE, PTE, SE, SZTE, SZIE, PE, és UJS, Szlovákia), hét területi gazdasági kamara (BOKIK, BKIK, CsMKIK, HBMKIK, JNSzKIK, PBKIK és SKIK), egy önkormányzat (Miskolc), egy elhelyezkedést segítő vállalkozás (Frissdiplomás) és egy kutatási program (Leader`s Habits Kutatói Hálózat) is.

A Pannon Egyetemet, a GTK egyetemi docense Pató Gáborné Szűcs Beáta Tanárnő vezetésével Bencsik Andrea Professzor Asszony, valamint Kovács Klaudia emberi erőforrás alapszakos hallgató és Herczeg Márk Ph.D hallgató képviselik ebben a kutatásba.
A kutatás eredményéről első körben kutatási jelentés keretében számolnak be a kutatók, amelyben Veszprém megyének sajátosságait bemutató tanulmány összeállítása is a tervek szerint helyt kap.
Az eredményekről és a kutatás további részleteiről a Pannon Egyetem, GTK egyetemi docensénél Pató Gáborné Szűcs Beáta Tanárnőnél lehet érdeklődni: szucs.beata@gtk.uni-pannon.hu