2024. november 20-án került megrendezésre az Intézményi Tudományos Diákköri Konferencia. A Közgazdaságtudományi Szekció tagozataiban az alábbi eredmények születtek:

1. HELYEZETTEK

Barabás Bianka: Szabályozó kártyák, mint döntéstámogató eszközök üzleti folyamatok esetében (Témavezetők: Dr. Kosztyán Zsolt Tibor és Dr. Hegedűs Csaba)

 Czinege Petra: Multinacionális vállalatok a generációk tükrében: Tehetségmenedzsment és a generációk kapcsolata a multinacionális vállalatoknál (Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András)

Gruber Míra: A BalatonBor mint együttműködési modell: klaszteresedés a Balaton régióban (Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András)

Hantos József: A Végső Hitelnyújtó Szerepe a 2008-as Globális Gazdasági Válság Idején (Témavezető: Dr. Nagy Andrea Magda)

Monda Viktória: A vállalati ESG fogyasztói megközelítése – Fogyasztói magatartásmodellek, elvárások és érzékelések az ESG értékek mentén (Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András)

Ossik Mónika: A hazai zero waste közösség vizsgálata (Témavezető: Dr. Bosnyák-Simon Nikolett)

Süle Anna Adrienn: Az ESG törvény hatása a magyar vállalatokra – Vizsgálat az ESG tanácsadók szemszögéből (Témavezető: Dr. Bosnyák-Simon Nikolett)

Tóth Bernadett: A magyar főváros klímastratégiájának fejlődési lehetőségei –Budapest, Oslo, Stockholm és Koppenhága klímastratégiáinak összehasonlító elemzése (Témavezető: Dr. Konka Boglárka)

Virág Martina Éva: Vállalati vezetők és alkalmazottak között létrejövő kommunikáció vizsgálata (Témavezető: Dr. Fekete-Berzsenyi Hajnalka)

 Zámbó Jázmin Eszter: Munkaorientáció és karrier utak: A női és férfi szállodaigazgatók percepciói (Témavezető: Dr. Gyurácz-Németh Petra)

2. HELYEZETTEK

Bakos Noémi: Vállalati fenntarthatóság – Avagy hogyan válhat az ökoinnováció által valóban felelőssé és fenntarthatóvá egy termelő vállalat? (Témavezető: Dr. Bosnyák-Simon Nikolett)

Carvalho D’Alva Elvira: Trading in Regions, Losing the World? How RTAs Contribute to Fragmented Globalization? – Case Study of the EU And ACP countries (Témavezető: Dr. Konka Boglárka)

Cser Patrik: Hazai gazdasági társaságok helyzete a generációváltás kapcsán (Témavezető: Dr. Bosnyák-Simon Nikolett)

Izmendi Regina: A társadalmi felelősségvállalás (CSR), a fenntarthatóság és az ESG jelenlétének, illetve hatásainak vizsgálata a nagyvállalatok, valamint a kis-és közepes vállalkozások vonatkozásában (Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András)

Nagy Sára Patrícia: Fuvarozó vállalkozások társadalmi felelősségvállalásának összehasonlító elemzése az ESG árnyékában (Témavezetők: Dr. Dániel Zoltán András és Dr. Kozma Dorottya Edina)

 Nagy Zsófia Dorina: A vállalkozói ismeretek oktatása a férfiak és nők eltérő nemi identitásának szemszögében a későbbi vállalkozásindítás tükrében (Témavezető: Dr Dániel Zoltán András)

Nyíri Lívia Márta: Biztonságban vannak a pénzügyeink? Fókuszban az emberi tényezők szerepe a digitális pénzügyek biztonságában, különös tekintettel a lakosságra (Témavezető: Almásné Kincse Hajnalka)

Rózsás Bertalan Ferenc: A Magyarországi Sneaker Kereskedelem Piacelemzése és Különböző Generációk Sneakervásárlási Szokásai (Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András)

 Schvanner László: A vasúti ágazat kettős felhasználású alkalmazásának lehetőségei Magyarországon (Témavezető: Dr. Kovács Zoltán)

 Tóth Petra: A startup vállalkozások jellemző számviteli kérdései (Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András)

3. HELYEZETTEK

Mirankó Kíra: A tudásmenedzsment építőkövei a digitális korban: a Pannon Egyetem közgazdász hallgatói szemszögéből (Témavezető: Lekszikov Kitti)

Simon Dorina: A szállodai dolgozók attitűd és adaptációs készség vizsgálata az új szállodai technológiákkal szemben (Témavezető: Dr. Gyurácz-Németh Petra)

Szakács Rebeka: A társadalmi felelősségvállalás sötét oldala (Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András)

Gratulálunk az előadóknak és a témavezetőknek. Sok sikert az április végi OTDK-n Miskolcon és Csíkszeredán. Találkozunk a tavaszi TDK-n, 2025. május 4-én.