felvitáj

2010. december 15-én jelenik meg a 2011. szeptemberében induló képzéseket tartalmazó Felvételi tájékoztató (az ún. „kék könyv”). A jelentkezési határidő 2011. február 15. alap- és mesterképzések esetében is. A ponthatárok megállapítására júliusban kerül sor, a tanulmányokat pedig szeptemberben lehet megkezdeni. A ponthatárokat az adott évben jelentkező hallgatók tanulmányi eredményei alapján központilag, a minisztériumon keresztül határozzák meg.

A tavaszi felvételit követően – augusztus elején – pótfelvételi eljárásra is sor kerülhet, amelynek során azok jelentkezhetnek, akik jelentkeztek az általános eljárás során, de nem vették fel őket, vagy nem adtak be jelentkezést egyetlen felsőoktatási intézmény által meghirdetett, szeptemberben indított képzésre sem. Akiket a pótfelvételi során felvesznek, szintén szeptemberben kezdhetik meg tanulmányaikat. A pótfelvételiben csupán egyetlen helyre lehet majd jelentkezni.