Fő kutatási területek

• Az emberi munkavégzés megbízhatósága, ember a szervezetben, szervezet-átalakítás, változtatás következményei, változásmenedzsment a gyakorlatban, szervezetfejlesztés megvalósításának következményei.
  • Szervezeti kiválóság kritériumainak kidolgozása.
  • Szervezeti kultúra, interkulturális menedzsment. A hollandiai székhelyű Trompenaars Intézettel közös nemzeti kultúra vizsgálatok.
  • A Darmstadti Egyetem Közgazdaságtudományi Kar Vezetési Tanszékével közös kutatások: SMILE – Successful Mapping of Intercultural Leadership Excellence – címmel, melynek célja a kultúrák közötti átjárás kapcsolatrendszerének biztosítása, a menedzsment rendszerek magyarországi kiépítésének és működtetésének feltárása.
  • Nemzetközi emberi erőforrás menedzsment címmel ugyancsak a Darmstadt-i Egyetemmel közös kutatás keretében a nemzetközi tevékenységet folytató vállalatok emberi erőforrás gazdálkodási rendszerét vizsgáljuk.

Kutatóműhelyek