Hogyan épül a Penny logisztikai központja?„2017. április 25-én egyedülálló tanulmányi kiránduláson vettünk részt, mivel épülő logisztikai központban még soha nem jártak egyetemisták. A Penny Market épülő logisztikai központjába a mesterszakos hallgatókból álló csoportunkat Pató Gáborné Dr. Szűcs Beáta tanárnő vezette Ellátási lánc esettanulmányok óra keretén belül, Nagy Norbert logisztikai igazgató Úr és Mile Gabriella Shopper Marketing Team Leader Úrhölgy támogatásában és szervezésében. A generálkivitelező Kész Építő Zrt. építőmérnöke fogadott minket.

Az építési terület sajátossága, hogy balesetveszélyes a közlekedés, így védőfelszerelést kellett viselnünk. A nagy szél felkavarta a homokot, így gyakran látni is nehéz volt, de a múlt heti havazás is nagy széllel járt – számolt be róla Mónika, a vezetőnk – így a daruknak is le kellett állni. 28 ezer négyzetméter területen épülnek a raktárak, az elemeket éjszaka szállítják ide speciális járművek speciális engedéllyel rendelkező sofőrökkel, azok nagy terjedelme miatt (többek között 12 méteres szendvicspanelekről van szó). Az építkezés milliárdos nagyságrendű költségvetésű beruházás. Jelentős figyelmet a -24 fokos raktár kap a szigetelés szempontjából, ugyanis ez akadályozza meg, hogy a talajból feljövő pára odafagyjon az oszlopokra, vagy felpúposítsa a padlót. Emellett a kamionok dokkolóit is láttuk a hagyományos raktárnál, a beton is speciális anyag itt, hogy elbírja a jelentős terhelést. A különböző kupolákra is kitért a vezetőnk, valamint a csokoládéraktárra, ahol 10 fokos az előírt hőmérséklet, továbbá egy úgynevezett sokkoló is van, ahol hirtelen hűtést végeznek, -40 fok körüli hőmérsékleten.

A hivatalos átadást augusztus végére tervezik, jelenleg csúszásra nem utal jel. A szeptemberi szemeszterben szeretnénk visszalátogatni a központba és működés közben is szeretnénk tapasztalatokat gyűjteni.”

A beszámolót Szabó Gábor logisztikai menedzsment mesterszakos hallgató készítette.

A kiránduláson készült fotók megtekinthetők itt. >>>