2022 augusztusában egyetemi hallgatók és középiskolás diákok érkeztek szerte az országból és a határon túlról, hogy részt vegyenek a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának GreenLike Nyári Egyetemén, melynek középpontjában a körforgásos gazdaság és a startup-alapítás állt.

A tíz napos tábor a 2019-1.3.1-KK-2019-00015 azonosító számú “Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntartható kompetencia központ létrehozása a Pannon Egyetemen” c. projekt keretében, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával valósult meg 2022. augusztus 21-30. között.

A diákok a nyári egyetem első szakaszában csapatépítő, illetve körforgásos gazdaságról és vállalkozásindításról szóló tréningeken vettek részt, majd az intenzív pitch tréningen már a záró prezentációra történő felkészülésre koncentráltak.

A nyári egyetem során augusztus 23-án diákjaink GreenLike prezentációs versenyen vettek részt, ahol innovatív körforgásos vállalati jó gyakorlatokat mutattak be. Az előadásokban többek között azt vizsgálták, hogyan járulnak hozzá az egyes körforgásos gazdaságban élen járó vállalatok a biológiai körhöz, technológiai körhöz vagy az energiaáramok körkörössé tételéhez.

A CoffeeLovers csapat az ehető élelmiszer csomagolásokra és ehető poharakra mutatott be már működő megoldásokat, a GreenEarth csapat pedig a komposztálható éthordón is túlmutató közösségi dobozrendszert mutatta be.

A nyertes prezentációban az éttermi élelmiszer-hulladékok keletkezésének megelőzéséért küzdő Munch példáján keresztül mutatták be a biológiai anyagáramok fontosságát, a csapat tagjai Zsolnai Márton, Csapógya Zoltán, Király István és Perecz Tamás voltak, akiknek ezúton is gratulálunk!

A verseny a 2019-1.3.1-KK-2019-00015 azonosító számú, „Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntartható kompetencia központ létrehozása a Pannon Egyetemen” című pályázati projekt keretében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával valósult meg.