2023. július 24. és augusztus 4. között ötödik alkalommal kerül sor a São Paulo Állami Egyetem (USP) Innovációs és Tudománydiplomáciai „téli egyetemi” képzésére (InnSciD 2023) a brazíliai São Pauló-ban.

A kéthetes Global Circulation of Research Data program előadásai és workshop foglalkozásai a tudomány- és innovációs diplomácia, a tudományos adatok, az innovációs ökoszisztéma, az akadémiai adatbázisok, a nyílt tudomány, az adatkezelés, valamint az adatgazdaság területére fókuszálnak. A képzés az akadémiai és a kormányzati szféra, a nemzetközi szervezetek, valamint a magánszektor képviselői számára egyaránt nyitott.

A szervezők a program résztvevői számára ebben az évben 80 ösztöndíjat biztosítanak (ezek közül negyvenet brazil állampolgároknak), amely a nyertes pályázók repülőjegy- és a szállásköltségét fedezi.

További részletek a programról és a jelentkezési feltételekről ezen a linken érhetők el, míg a regisztrációra 2023. május 31-ig ezen a google form-on keresztül van lehetőség.