Erasmus+

Tudtad, hogy a szakmai gyakorlatodat akár külföldön is végezheted Erasmus+ ösztöndíjjal?

Ez egy kiváló lehetőség, érdemes megpróbálni!

De miért végezz külföldön szakmai gyakorlatot?

Azért mert:
✔ világot látsz;
✔ nemzetközi munkatapasztalatot szerzel;
✔ fejleszted a nyelvtudásodat;
✔ fejleszted a készségeidet (kommunikációs, problémamegoldás, kreativitás, stb.);
✔ szélesíted az ismereteidet;
✔ interkulturális tapasztalatot szerzel;
✔ bővíted a kapcsolati tőkédet;
✔ önállóbb, taplraesettebb, tájékozottabb leszel.

S a felsoroltak mind hozzájárulnak ahhoz, hogy növeld a versenyelőnyödet a munkaerőpiacon. Tehát csak nyerhetsz vele!

Ne habozz, jelentkezz külföldi szakmai gyakorlatra 2017. március 20-ig!

Jelentkezz szakmai gyakorlatra Erasmus+ ösztöndíjjal!

Sok transznacionális cég, illetve nemzetközi intézmény rendelkezik évek óta futó gyakornoki programmal, amelyről folyamatosan találhatsz információt a honlapjukon. Előfordulhat az is, hogy véletlenül bukkansz rá a neten böngészve arra a cégre vagy szervezetre, amelynél szívesen dolgoznál, épp csak nincs betölthető gyakornoki pozíciójuk. Ilyenkor ahelyett, hogy elkedvetlenednél, írj nekik egy motivációs levélnek is beillő érdeklődő e-mailt, és a biztonság kedvéért csatold az önéletrajzodat! Ha megtaláltad az igazit, már csak pályáznod kell.

Három típusú Erasmus+ szakmai gyakorlat létezik:

1. A tanulmányaidba beilleszthető, tanterven belüli szakmai gyakorlat, amelyért a Pannon Egyetemen kreditet kapsz.

2. A tanulmányi területeden végzett önkéntes szakmai gyakorlat, melyért nem kapsz kreditet. Célja a szakmai tapasztalatszerzés.

3. Frissdiplomás szakmai gyakorlat, melyre a pályázatodat beadni és a támogatást elnyerni még aktív hallgatóként kell. A végzés utáni egy éven belül valósul meg a gyakorlat.

További információért olvasd el a pályázati felhívást! >>>

Bővebb felvilágosítást az egyetem Nemzetközi Mobilitási Irodájában kaphatsz. („A” épület, földszint, Oktatási Igazgatóság, 5.szoba). Az iroda elérhetőségeit itt találod.

Ne feledd, a jelentkezési határidő 2017. március 20.!