A Gazdaságtudományi Kar minőségi felsőoktatást biztosít gazdasági, üzleti és közgazdasági területen, amelyet 2008-ban Felsőoktatási Minőségi Díjjal ismertek el.

A Gazdaságtudományi Kar 2014. január 1-től az üzleti képzés területén egyik legelismertebb nemzetközi akkreditációs szervezet, az AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) tagja.

Karunkon a szakok és képzések széles választékát kínáljuk, lefedvén ezzel a gazdasági, közgazdasági és üzleti tudományok legtöbb részterületét. Bármelyik szak mellett döntenek a hozzánk jelentkezők, későbbi választható tárgyaik révén betekintést nyerhetnek más szakmai területekbe is.

Képzésünk saját, minősített oktatói állományunkra, továbbá az üzleti és a makrogazdasági szférából érkező, gyakorlati tapasztalataikat bemutató szakemberekre épül.

A gazdálkodási alapszakok programját nagymértékben összehangoltuk, így jól láthatók a programok közti hasonlóságok és különbségek. Az első két félév tanterve minden gazdálkodási alapszakon közös, ezzel biztosítjuk a szakok közötti átjárhatóság lehetőségét.

Kiemelten kezeljük az idegen nyelvű képzést: célunk, hogy hallgatóink a későbbi sikeres munkavégzéshez megfelelő nyelvtudással rendelkezzenek. Ennek érdekében szaknyelvi képzést szervezünk, tantárgyaink egy részét idegen nyelven oktatjuk külföldi, anyanyelvi oktatók közreműködésével ingyenesen, valamint elősegítjük hallgatóink kijutását külföldi oktatási intézményekbe.

Hangsúlyos szerepet szánunk a tehetségmenedzsmentnek is. Amennyiben diákjaink többet szeretnének teljesíteni a kötelezően előírtaknál, támogatásunkra mindig számíthatnak. Törekvéseiket különböző eszközökkel támogatjuk: tudományos diákköri konferencia szervezése, tanszéki kutatásokba való bevonás, Esettanulmányi Klub szervezése, Harsányi János Szakkollégium működtetése, bekapcsolódás a Business Lab programba, a Magyar Közgazdasági Társaság Veszprém Megyei Szervezet Ifjúsági Bizottságának támogatása.

Változatos lehetőségeket biztosítunk az egyes szakokon kötelező szakmai gyakorlat lebonyolítására is.

8200 Veszprém, Egyetem u. 10.
www.gtk.uni-pannon.hu