rozs_lovZenei Csemegék a Pannon Egyetemen

Gáspár Gergely – dob

Közreműködik: Lackfi János, költő

Belépő: diák 1000 Ft / felnőtt 1500 Ft

Bővebb információ Lovasiék koncertjéről:

Lovasi és a Véletlen – Lovasi András énekli Lackfi János verseit Heidl György megzenésítésében

Különleges találkozások eredménye az a Hangzó Helikon sorozatban megjelent album, amelyen Lovasi András énekli Heidl György zeneszerző (eszmetörténész, egyetemi oktató) Lackfi János verseire írt dalait. A kortárs költő és két nemzedéktársa „füstös-merengős, itt-ott egészen amerikai ízű, helyenként jazzel bolondított” produkciót hozott létre (Pesti Műsor), amely a mai középgeneráció keserű- irónikus, de nem reményvesztett világszemléletében fogant. A koncertműsor a lemezhez képest újdonságokkal is szolgál, hiszen a „Lovasi és a Véletlen” valódi „szupergroup”. Lovasi András most „csak” énekel, Heidl György akusztikus és elektronikus gitáron játszik, a zongoránál az After Crying-alapító, ma már főként akusztikus zenét komponáló és előadó Vedres Csaba ül, gitáron közreműködik az egyébként virtuóz hegedűsként ismert Szabó Attila, a Csík Zenekar egyik prímása, az alapokat Drapos Gergely basszusgitáros (Péterfy Bori & Love Band) és Gáspár Gergely dobos biztosítja. A műsor kiegészül Lovasi András, Vedres Csaba dalaival, valamint Heidl Györgynek lemezen még nem hallható szerzeményeivel.

Minden érdeklődőt szeretettel vár a Közművelődési Titkárság!