VK_Torokorszag_2015_04_15Ismét megrendezésre kerül a Világjáró Klub – Fényképes élménybeszámoló a Központi Kollégium földszinti tanulójában (8200 Veszprém, Egyetem u. 12.). 2015. április 15-én, szerdán 19:00 órától “Törökország – a Napkelet földje” címmel Simon Piroska, a Kaposvári Egyetem Művészeti Karának egyetemi docense tart előadást.

Piroska egy esztendeig oktatott főállásban a Sitki Kocman Mugla Egyetemen, s eközben beutazta egész Anatóliát. Az Ázsia és Európa határán fekvő félsziget civilizációs öröksége páratlan kincseket rejt, melyek felkutatására talán egy élet is kevés lenne. Piroska művelődéstörténészként elsősorban a görög-római emlékekről mesél majd nekünk, de szó lesz kulturális különbségekről, ünnepekről, szokásokról és természetesen gasztronómiai finomságokról is.

Mindenkit sok szeretettel, limonádéval és török édességgel várunk!
Hogy még otthonosabban érezd magad, hozd el kedvenc bögrédet is!

Kalandorok ne kíméljenek!

Tarts velünk a Facebookon is: https://www.facebook.com/VilagjaroGTK