Véget ért első Nemzetközi Hetünk a Turizmus Tanszéken, mely szeptember 23. és 30. között került megrendezésre.

Nagyon sok érdekesebbnél érdekesebb programon vehettetek részt a rendezvény során, reméljük mindenki megtalálta a számára megfelelő eseményt. A hagyományos egyetemi kurzusokon felül többek között Malajziából, Portugáliából, Török-, Lengyel-, Lett-, és Németországból érkezett külföldi tanárok különleges előadásait hallgathattátok meg. Megtudhattátok például, hogy milyen lehet egy mocsártúra Lettországban, hogy Palanga megér egy utat, és hogy hol éjszakázhattok Concorde alakú szállodában. Megismerhettétek azon partnerintézményeink oktatóit is, ahová az Erasmus program keretén belül eljuthattok. Részt vehettetek a Világjáró Klub speciális estjein, ahol betekintést nyerhettetek először Törökország, majd Malajzia és Japán kultúrájába, hagyományaiba és gasztronómiájába is. Sikeres volt a hétvégén megrendezett „Central Europe and Tourism Competitiveness” című nemzetközi konferencia is, melyen a turizmus versenyképességét járták körül a 8 országból érkező résztvevők.

Köszönet mindenkinek, aki hozzájárult e remek Nemzetközi Hét megszervezéséhez és lebonyolításához, és természetesen köszönet illeti az előadókat is remek előadásaikért! A Nemzetközi Hétről az EgyetemTV által készített összefoglaló alább tekinthető meg.