„A Vállalatok Hete idén immáron negyedik alkalommal került megrendezésre, március 18-22. között a Gazdaságtudományi Karon. Szeretném összefoglalni a számotokra, hogy mely rendezvényekre volt alkalmam ellátogatni, és miért tartom fontosnak, hogy aktívan részt vegyünk ezeken a programokon.

Hogyan lehetsz sikeres az álláskeresésben? – címmel került megrendezésre az első tréning, ahol az álláskeresés fázisairól beszélgettünk Biermann Margit tanárnővel. Hamar rájöttünk, hogy e folyamat több összetevőből áll, mint azt elsőre gondolnánk. A cél kitűzésétől a munkába állásig több feladattal is meg kell birkózunk, amelyek közül az önéletrajz és a motivációs levél megírása csupán egyetlen lépcsőfok. Az álláshirdetések közül meg kell találnunk a számunkra megfelelőt, és az állásinterjún is jól kell szerepelnünk ahhoz, hogy alkalmazzanak minket. Minden egyes lépés megtétele során fontos, hogy tisztában legyünk saját képességeinkkel, és mindvégig hitelesek legyünk.

Kedden a Molnár&Bányai cégcsoport előadásában a generációk együttműködéséről/együttéléséről hallgathattunk meg egy előadást. Mint tudjuk, elöregedő társadalomban élünk, ez pedig azt jelenti, hogy sok munkahelyen akár három nemzedék is kénytelen lehet együtt dolgozni. Először egy ismertetőt hallhattunk a generációkról, majd pár jelenetet tekinthettünk meg A kezdő című filmből – amelyet egyébként mindenkinek ajánlok egy könnyű mozizáshoz, hiszen rengeteg sarkalatos pontra világít rá a témával kapcsolatban. Fő gondolatként azt szeretném kiemelni, hogy a generációk közötti kooperációhoz mindkét félnek nyitottnak, türelmesnek, elfogadónak és tiszteletteljesnek kell lennie, hiszen e folyamat csak akkor működhet, ha mindkét fél hajlandóságot mutat a partnerségre.

A legtöbb program a hét közepén, szerdán került megrendezésre – ezen a napon az A épület adott otthont a szakmai gyakorlati börzének, ahol a hallgatóság első kézből tájékozódhatott a vállalatok által nyújtott gyakorlati lehetőségekről. A délelőtt folyamán megtartott bemutatkozások során betekintést nyerhettünk többek között a Molnár&Bányai cégcsoport, a PractiSolution és a Valeo tevékenységi körébe is.

Mátyás Mónika, Neked is lehet start-upod! – című előadásán a vállalkozásindításhoz kapcsolódóan az ötletről, mint első lépésről beszélgettünk. A prezentáció során kiélhettük kreativitásunkat saját megvalósítandó elképzeléseink leírása által; megtudhattuk, hogy milyen módszerekkel juthatunk ötletekhez; milyen a jó ötlet, valamint, hogy a fejünkben megfogalmazandó rengeteg gondolat közül végső soron melyiket válasszuk megvalósításra.

A rendezvények közül a legérdekesebbnek a PractiSolution által szervezett kompetenciamérést tartom, amely program két turnusban, mintegy 30 érdeklődő hallgató képességeit, személyiségét mérte. A rendszer maga EU-releváns, automatizált, digitalizált, objektív és élményalapú vizsgálatot tesz lehetővé, amely mintegy 26 úgynevezett transzverzális kulcskompetenciát képes kiértékelni. A feladatok érdekesek voltak, habár nem kis figyelmet igényeltek, és szerintem már mindenki tűkön ülve várja, hogy megkapja az eredményt.

Véleményem szerint, a Vállalatok Hete, és a hozzá hasonló rendezvények remek lehetőséget nyújtanak a személyiségünk fejlesztésére, érdekes témákba nyerhetünk betekintést általuk és nem utolsó sorban olyan kapcsolatokat építhetünk ki az előadások alkalmával, amelyek a későbbiekben még fontos szerepet játszhatnak a jövőnk felépítésében.

Bíztatok hát mindenkit, hogy éljetek ezekkel a lehetőségekkel!

Írta: Gyulai Edina, műszaki menedzser alapszakos hallgató

A cikk az Egyetemünk újság 3. számában jelenik meg.