Üzleti Szimulációs Verseny a Thuri György GimnáziumbanA Gazdaságtudományi Kar 2017. február 2-án ismét megszervezte nagy sikerű Üzleti Szimulációs Versenyét, mégpedig a Thuri György Gimnázium felkérésére, ezúttal Várpalotán, kizárólag a gimnázium diákjainak részvételével.

A versenyen 10 csapat, közel 30 diák mérte össze tudását a vállalatvezetés terén. A feladat egyszerűnek hangzik, de valójában nincs könnyű dolguk a „játékban” részt vevő csapatoknak, hiszen véghez kell vinniük a rájuk bízott vállalat nyereséges működtetését a rendelkezésre álló pénzügyi és tárgyi erőforrásokkal, úgy, hogy közben tekintettel kell lenniük versenytársaik lépéseire és a környezeti változásokra. A csapatokat alkotó tagok, az időszakokon átívelő játék folyamán valódi vállalatvezetőként kell, hogy fellépjenek, hiszen döntéseik érintik a termelés, kutatás-fejlesztés, piacreklámozás, szállítmányozás és árképzés területét.

Az online üzleti szimulációs játék során felmerülő nehézségek megoldásában Dr. Kovács Zoltán dékán úr  nyújtott segítséget a diákoknak, akik rendkívül ügyesen bírkóztak meg a vállalatvezetés cseppet sem könnyű kihívásaival.Üzleti Szimulációs Verseny a Thuri György Gimnáziumban

A verseny „A” és „B” csoportban zajlott. Az „A” csoportban holtverseny alakult ki a Pencz Dóra, Lozsi Anna, Kutasi Nikolett és Szalai Fanni által vezetett vállalat és a Keresztény Ákos és Sebestyén Áron által vezetett vállalat között, így két első helyezés született. A „B” csoport legsikeresebben működő vállalata a Vázsonyi Dániel által vezetett cég lett.

Az első helyezetteknek ezúton is gratulálunk, de valójában mindenki nyertes, hiszen minden résztvevő hasznos ismeretekkel gazdagodott a vállalatvezetés területén, s talán évek múlva sok sikeres cégvezető kerül ki a várpalotai Thuri György Gimnázium diákjai közül.

Az iskolának köszönjük a meghívást, Radnai István tanár úrnak pedig a lelkes szervezést.