A Magyar Tudományos Akadémia, Veszprémi Területi Bizottsága, Gazdaság-, Jog – és Társadalomtudomány Szakbizottságának, Logisztikai Munkabizottsága; – Dr. habil. Garczi Imre, az MTE VEAB Gazdaság-, Jog és Társadalomtudományi Szakbizottság elnökének felhívására; – a Tudomány napja alkalmából 2020. november 27-én, „Ellátási láncok kihívásai a COVID-19 pandémia idején” címmel szervezett virtuális konferenciát. A konferenciát Prof. Dr. Turcsányi Károly Professzor Úr az MTA, Logisztikai Osztályközi Állandó Bizottság elnöke nyitotta meg, amelyet, 10 kiváló szakmai előadás követett. A konferenciát Pató Gáborné Dr. habil. Szűcs Beáta, a Pannon Egyetem egyetemi docense, az MTA, VEAB Logisztikai Munkabizottságának elnöke vezette le.

A konferencián képviseltette magát a Budapesti Corvinus Egyetem, a Debreceni Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem, Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Pannon Egyetem.

Az előadások elérhetők és visszanézhetők az MTA VEAB YouTube csatornáján >>>

A konferencián az alábbi előadások hangzottak el:

Dr. habil. Vörösmarty Gyöngyi: Covid 19 következményei a beszerzésben, (Egyetemi docens, Budapesti Corvinus Egyetem, Gazdálkodástudományi Kar, Logisztika és Ellátási Lánc Menedzsment Tanszék)

Dr. habil. Horváth Attila: Kockázatok és lehetőségek a pandémia idején a logisztikában, (Egyetemi docens, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar)

Dr. habil. Felföldi János: Élelmiszer ellátási láncok és tapasztalatok a pandémia fényében  (Egyetemi docens, Debreceni Egyetem, Gazdaságtudományi Kar, Alkalmazott Informatika és Logisztika Intézet, Logisztika Menedzsment nem önálló Tanszék)

Dr. Szabó László: Az automatizálás kérdése a COVID-19 járvány tükrében (főiskolai docens, Budapesti Gazdasági Egyetem Gazdaságinformatika Tanszék)

Dr. Hegedűs Henrik: Változik a munka világa és benne a munkavállaló, mindez a KoronaHr kutatás tükrében. alcím: „Élet – munka egyensúly (HSZOSZ főtitkára, az MHTT alelnöke, NKE, HDI oktatója)

Sípos Csanád: Kockázatok és lehetőségek a pandémia idején a logisztikában. (Mesteroktató, Debreceni Egyetem, Műszaki Kar, Ipari folyamatmenedzsment Intézet, Műszaki Menedzsment és Vállalkozási Tanszék)

Éles Barna: E-learning oktatás a pandémia idején (Mesteroktató, Pannon Egyetem, Gazdaságtudományi Kar, Ellátási Lánc Menedzsment Intézeti Tanszék)

Dr. Wirth Ernő: Patológiás munkatárs Covid idején,  (Iskolapszichológus, VSZC / Veszprémi Szakképzési Centrum / Táncsics Mihály Technikum)

Herczeg Márk: Bizonytalanság az autóiparban, avagy a COVID-19 nehézségei és meglepetései. (Ph.D hallgató, Pannon Egyetem, Gazdaságtudományi Kar, Ellátási Lánc Menedzsment Intézeti Tanszék)

Kovács Klaudia – Dominek Ákos – Pató Gáborné Dr. habil. Szűcs Beáta: Covid és Ipar 4.0 együttes hatása a HR-re (Emberi erőforrások alapszakos hallgató, Pannon Egyetem, Gazdaságtudományi Kar Ph.D. Hallgató, Óbudai Egyetem, Biztonságtudományi Doktori Iskola, Egyetemi docens, Pannon Egyetem, Gazdaságtudományi Kar, Ellátási Lánc Menedzsment Intézeti Tanszék)