„2020. március 6-án „Vendéglátás menedzsment” és „Szállodai menedzsment” tantárgyak keretében ellátogattunk Fehérvárcsurgóra a Károlyi-kastélyba, ahol 4. alkalommal került megrendezésre a Károlyi Gasztro Akadémia. A 40 fős csoportot Hajmásy Gyöngyi tanárnő és Horváth Zoltán tanár úr kísérte.

10 órára érkeztünk meg autóbusszal a kastélyhoz, ahol már a kastélypark lenyűgözött minket. Amikor beléptünk a főbejáraton, egyből kedves fogadtatásban volt részünk, és megkezdhettük a felfedezést.

A földszinten egy esküvői asztalteríték kiállítást tekinthettünk meg, ahol minden asztal más és más színben, díszben és terítékfajtában pompázott. Láthattunk az asztalon még ültetőkártyákat is, illetve egy menükártyát is megtekinthettünk. Az egyik terem falán ízléses tálalású ételfotókat is kiállítottak, továbbá lehetőségünk volt egy asztalnyi finom süteménybe is belekóstolni.

Ezt követően a kastély sales managereként dolgozó Bajkai-Szépvölgyi Petra körbevezetett minket, és rengeteg érdekes információt hallhattunk tőle, a szobákon kívül pedig bepillantást nyertünk a kulisszák mögé is.

A szobatípusokból megtekintettünk egy superior szobát és egy lakosztályt, bepillanthattunk a takarítószertárba és az ágynemű raktárba is. Az étkezőt is megtekintettük, majd tartottunk egy kis szünetet a sétában, és megpihentünk a kastély saját felszentelt kápolnájában. Itt leginkább az esküvőkről hallhattunk információkat, illetve a kastély tulajdonosi múltjáról és a tulajdonos grófnőről is szó esett.
A kápolna után az emeletet vettük célba, ahol tárgyalótermeken kívül a könyvtárat is megtekintettük. Megtudtuk, hogy kisebb konferenciákat is rendeztek, sőt már filmet, videoklippet is forgattak itt.

Miután az idegenvezetésünk véget ért, csoportunk felkereste a pincében helyet kapott Gasztro Akadémiát, ahol mindenki szabadon látogathatta meg a kedvére való étel- és italstandokat, melyeknél szívélyesen fogadták az érdeklődőket, megválaszolták a kérdéseket, és nagy szeretettel adtak kóstolókat is.

Pár szaktársammal a szürkemarha kolbászokat kóstolgattuk, mindeközben az árus rengeteg információt adott a termékekről, és a többi standhoz hasonlóan vásárlásra is volt lehetőség.

A standokon kívül megtekinthettünk még főzőbemutatókat, ahol egyik séf követte a másikat, és kommentár kíséretében finomabbnál finomabb ételeket készítettek el a szemünk láttára.

Miután mindent jól körbekóstoltunk, éppen vége lett az egyik főzőbemutatónak, ezért leültünk, hogy megnézzük a soron következőt. A szakács fürjmellet és combot sütött bulgurral és édes zöldborsóval, közben pedig rengeteg hasznos tanácsot, személyes tapasztalatot is hallhattunk, és hogy az élmény teljes legyen, az elkészült és gyönyörűen tálalt ételt sorban lefotóztuk, majd meg is kóstoltuk.

Végül a csoport tele élményekkel utazott vissza Veszprémbe.”

A beszámolót készítette: Kosztolányi Rebeka Lea, harmadéves turizmus-vendéglátás alapszakos hallgató

A program a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által támogatott „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása a PE Gazdaságtudományi Karán” című projekthez (NTP-HHTDK-19-0018) kapcsolódóan valósul meg.

logo