CC-2.0-By-HarshLight

Gyakornoki felhívás egyetemistáknak.
Jelentkezz önkéntesnek!

Részletek:

Dream America… and it will happen!
Tanulmányút az Egyesült Államokba 16 éven felüli magyar állampolgár vagy jó angol nyelvtudással, és szeretnél egy felejthetetlen hetet eltölteni az Amerikai Egyesült Államokban?
Akkor ez a program pont neked való!
Nem kell mást tenned, mint néhány egyszerű feladatot elvégezni, és máris megnyerheted az amerikai álom utat, ami egy filléredbe sem fog kerülni. Sőt, még a költőpénzedet is mi fizetjük!
Részletek a www.americancorner.hu oldalon.

America Room interaktív kiállítás

Ez az interaktív kiállítás két fiatal amerikai életébe enged bepillantást nyerni, akiknek ugyanúgy álmaik, problémáik és aggodalmaik vannak, mint a többi fiatalnak a világ más tájain. Az ő szemeiken keresztül láthatunk orvosokat, tűzoltókat, egy indián olimpiai bajnokot, egy bevándorlót és egy olyan embercsoportot, akiknek a legnagyobb öröme, hogy az intellektuális nehézségekkel küzdő sportolók specifikus olimpiákon való részvételét segítsék.

A kiállítás megtekinthető: 2012. január 12. és február 9. között a megyei könyvtár nyitvatartási idejében.

Időpont: 2012. január 12-február 9.
Helyszín: Földszinti Kisgaléria
Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
Veszprém, Komakút tér 3.

TOEFL vizsgafelkészítő workshop

Tervezed, hogy TOEFL nyelvvizsgát teszel? Jó pontszámra van szükséged az amerikai felvételidhez? Esetleg egy nemzetközileg is elismert nyelvvizsgára vágysz?

Gyere el a következő csoportos tanácsadásunkra, és ismerkedj meg ezzel a nyelvvizsgával, szerezz információt és tippeket a minél sikeresebb vizsgához, és teszteld a nyelvtudásod 1-1 vizsgafeladaton keresztül.

A workshopon való részvétel feltétele az előzetes e-mailes regisztráció: veszprem@americancorner.hu. A részvételi létszám max. 12 fő.

Időpont: 2012. január 20. 15.00
Helyszín: Nagy László Terem
Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
Veszprém, Komakút tér 3.

Steverson Gyűjtemény Könyv Klub (Steverson Collection Book Club)
Minden kedden 16:30-18.00-ig az Amerikai Kuckóban.

Szeretsz olvasni? Érdekelnek az angol nyelvű könyvek? Csatlakozz az egyedülálló Steverson Gyűjtemény könyvklubjához, és ismerkedj meg új
könyvekkel és új barátokkal! A részvétel ingyenes és mindenki számára nyitott, a program nyelve angol. Nálunk nincs kötelező olvasmány!

Minden hónapban egy értékes könyvet sorsolunk ki klubtagjaink között!
Január hónapban egy szerencsés résztvevő P.D. James Original Sin c. könyvét viheti haza.

Időpont: keddenként 16:30-18.00
Helyszín: Amerikai Kuckó, Eötvös Károly Megyei Könyvtár és
Közművelődési Intézet, Veszprém, Komakút tér 3.

Angol Nyelvű Társalgási Klub (English Conversation Club)

Minden csütörtökön 16.30-18.00-ig az Amerikai Kuckóban.

Beszélgess a téged érdeklő témákról anyanyelvi résztvevőkkel, és csiszold a nyelvtudásod! A részvétel ingyenes, a program nyelve angol. Nyerj velünk egy ACH promóciós terméket akár minden részvétellel!

Időpont: csütörtök 16:30-18:00.
Helyszín: Amerikai Kuckó, Eötvös Károly Megyei Könyvtár és
Közművelődési Intézet, Veszprém, Komakút tér 3.

Read for Kids

Minden csütörtökön az angol nyelvű társalgási klubbal párhuzamosan
megrendezésre kerül “Read for Kids” elnevezésű programunk, amely során angolul jól beszélő önkénteseink angol nyelvű könyvekből olvasnak fel kicsiknek.

Miért lehet ez hasznos?
– A gyerekek bármely és bármennyi nyelvet képesek könnyebben elsajátítani.
– Személyiségük, befogadóképességük is fejleszthető.
– Már gyermekkorban megszerettethető velük az olvasás.

Várunk tehát minden angolul társalogni vágyó szülőt, és az angol nyelv iránt érdeklődő gyermeket!

A programra előzetes regisztrációt kérünk az American Corner elérhetőségein.

Időpont: csütörtökönként 16.50-17.45
Helyszín: American Corner, Videó szoba