Photo by M.P.

Fotó: M.P.

Prof. Dr. Mihályi Péter egyetemi tanár, a Pénzügytani Intézeti Tanszék vezetője szeptember 20-21-én részt vett a Group for Research in Organisational Evolution (GROE) névre hallgató tudományos egyesület 2. nemzetközi szemináriumán.  A rendezvényt a Londontól 30 kilométerre található Hitchin faluban, a XIII. században épült Hitchin apátság ódon falai között rendezték meg szándékosan szűk körben, 39 meghívott szakember számára.   A GROE az evolúciós közgazdaságtan híveinek szervezete, melyet 1999-ben alapított Geoff Hodgson, s amely 10 éven át Centre for Research in Institutional Economics (CRIE) néven működött.  A GROE székhelye a Hertfordshire-i egyetem keretein belül működő Hertfordshire Business School.  A mostani szeminárium leghíresebb előadója a Stanfordi Egyetem japán származású professzora, Masahiko Aoki volt (a képen az 1. sor közepén).