Duális képzés a PE-GTK-n2016. július 6-án a Pannon Egyetem és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közötti szakmai egyeztetésen karunkat Dr. Kovács Zoltán dékán, és Dr. Csizmadia Tibor dékáni megbízott képviselte. A találkozó központi témájául a duális képzés szolgált, mellyel kapcsolatban pozitív tapasztalatokról számoltak be a résztvevők. A felvételizők körében rendkívül népszerűek a duális képzések, s a vállalatok is aktívak, segítőkészek mind a jelentkezők, mind az intézmény irányában.

A Gazdaságtudományi Karon 2016 szeptemberétől 6 alap- és 4 mesterképzési szakon indul duális képzés. A karnak közel 40 partnerrel van duális szerződése, de ez a szám folyamatosan bővül, hiszen jelenleg is több céggel folynak tárgyalások. A kar célja, hogy minél több felvételiző számára biztosítsa a duális képzés lehetőségét, melynek egyik nagy előnye, hogy a hallgatók az elméleti ismereteket, a tanulmányaik kezdetétől fogva, a gyakorlatban is elsajátítják céges környezetben.

„A jövő munkavállalóit a mában kell keresni! Ebből az elgondolásból kiindulva a Herendi Porcelánmanufaktúra örömmel kapcsolódott a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának duális és gyakornoki képzési rendszeréhez.” (Dr. Simon Attila, vezérigazgató, Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.)

Tovább a teljes nyilatkozathoz!>>>

Bővebb információ a PE-GTK duális képzéseiről itt!>>>