Olasz látogatók a PE-GTK-nA forró augusztusi napok mediterrán hangulatát fokozva olasz vendégek látogattak egyetemünkre. Az Università degli Studi Mediterranea di Reggio Calabria-ról Angelo Viglianisi Ferraro professzor vezetésével tizenöt jogi- és gazdaságtudományi területen tanuló hallgató érkezett, őket a Gazdaságtudományi Kar látta vendégül.

Veszprémet és a Pannon Egyetemet Vajda Tünde, a Kommunikációs Központ vezetője mutatta be, a PhD programról Liska Fanny a PEDÖK alelnöke tartott rövid tájékoztatót.

Délelőtt különleges szemináriumon vehettek részt a vendég hallgatók „Globalisation and Tourism – juridical, economic and marketing issues” címmel, amelynek keretében a következő előadások hangzottak el:

• Olasz látogatók a PE-GTK-nDr. Veres Zoltán: Cross-cultural contradictions in global marketing
  • Dr. Raffay Ágnes: Impacts of tourism
  • Dr. Sulyok Judit: Health tourism in Hungary – insights from a product development process
  • Dr. Angelo Viglianisi Ferraro: The Italian Code of the Tourism and the framework of the civil liabilities

Délután a csoport Balatonfüredre tett kirándulást. Fontosnak éreztük megmutatni, hogy ez a fontos turisztikai központ miként fogadja a turistákat a nyári főszezonban. Raffay Ágnestől hallhattak történelmi érdekességeket, majd a főbb látnivalók megtekintése után a hallgatók rövid sétával, hűsítő élményekkel zárták a napot.

Mindkét részről érdeklődés mutatkozik a további együttműködés iránt, mind hallgatói és oktatói csereprogramok, mind közös kutatás, projektmunka, tudományos publikációk tekintetében. Közgazdasági területen Erasmus+ megállapodás előkészítését kezdtük meg a két egyetem között.