A Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kara tudományos konferenciát szervez Modern Monetáris Elmélet címmel 2020. április 29-én.

A Modern Monetáris Elmélet követői szerint a megszorítások szükségtelenek, mert a költségvetés korlátlanul képes új források bevonására, hiszen a pénzteremtés állami monopólium. Az egyetlen korlát az inflációs nyomás. Meglátásuk szerint recesszió idején, a költségvetési kiadások bővítése nem teremt inflációt, hiszen a kínálati oldal rugalmasan képes követni a kereslet-bővítést. Infláció csak akkor következne be, ha a teremtett pénz mennyisége, így a pénzállomány gyorsabban nőne, mint a kibocsátás.

– Valóban rugalmas a kínálati oldal?
– Valóban a korlátlan pénzteremtés jelenti a felelős és modern monetarizmust?
– Mi lehet a hosszútávú hatása ennek a szemléletnek?

A meghívott előadók pro és kontra érvelnek majd a rendkívül izgalmasnak ígérkező április végi napon, melyet Lámfalussy Sándor professzor úr munkásságának tiszteletére és emlékére rendeznek.

A konferencia helyszíne: Soproni Egyetem, Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar – Sopron, Erzsébet u. 9.

További információk az eseményről itt. >>>

(Fotó: lamfalussy-sopron.com)