Felsőoktatásban részt vevő diákok jelentkezését várja a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) non-profit szervezet, akik közül egy sikeres pályázó csatlakozhat „A jövő vezetői” tehetségprogramjához 2021-ben.

A képzés során a nemzetközi trendek mellett a fenntarthatóságot stratégiai szinten képviselő hazai- és nemzetközi vállalatok sikeres gyakorlatait és megoldásait, valamint azok vezetőit és szakembereit ismerhetik meg.

– Szeretnéd megismerni leendő munkahelyed kulisszatitkait?
– Van kedved beszélgetni olyan vezetőkkel, akikről eddig csak a neten olvastál?
– Kipróbálnád magad olyan fiatal vállalati szakemberek között, akik már ismerik az üzleti világot?
– Szert tennél vezetői, szakmai tapasztalatra és értékes kapcsolati hálóra?
– Megismernéd a fenntartható fejlődés és üzleti világ kapcsolódását?

Mit nyújt az ösztöndíj?

Díjmentes részvételi lehetőséget „A jövő vezetői” tehetségprogramban, ami 2021 januárjában indul elsősorban budapesti helyszínekkel. Havonta egy teljes szakmai nap 8 alkalommal: szakmai előadások, esettanulmányok, vezérigazgatói interjúk, vállalati gyakorlatok bemutatása, gyárlátogatások és csoportfeladat – mind a fenntartható üzleti működéshez kapcsolódóan.

Ki pályázhat?

– Egyetemi vagy főiskolai képzésben résztvevő hallgató (a hallgatói jogviszony legalább 2021. június 30-ig tart, nappali tagozat preferált),
de nem múlt még el 30 éves
– Középfokú angol nyelvismeret szükséges, mert a program nyelve magyar és angol, tolmácsolás nélkül.
Fontos: egy pályázó egy pályaművet nyújthat be.

Hogyan pályázhatsz?

Küldj egy maximum három oldalas javaslatot, miként tennéd fenntarthatóbbá az egyetemed. Mi pedig az alábbi szempontok alapján fogjuk értékelni a javaslatokat:

– Komplex gondolkodás, problémafeltárási és priorizálási képesség (25%)
– Javaslatok szakmai megalapozottsága, előremutatósága, realitása és kidolgozottsága (50%)
– Stílus (25%)

Bővebb leírást a feladatról itt találsz >>>

Szükségünk lesz ezen kívül még egy egy oldalas motivációs levélre Tőled, hogy megtudjuk:

– Milyen vezetői tapasztalatokra tettél már szert, akár a magán-, akár a szakmai életedben? Mivel indokolnád vezetői potenciálodat?
– Miért gondolod, hogy részt kell venned ebben a programban?
– Mit jelent neked a fenntartható fejlődés és hogy van jelen az életedben?

A sikeres pályázathoz benyújtandó dokumentumok:

– Önéletrajz
– Javaslatod bemutatása
– Motivációs levél maximum egy oldalban

Jelentkezési határidő: 2020.10.31.

A pályázatokat vállalatvezetőkből és a BCSDH munkatársaiból álló szakmai zsűri bírálja el. A legjobbnak ítélt (short listre kerülő) pályamunkákat a szakmai zsűri november végén meghallgatja, és ez alapján hozza meg döntését.

A pályázati anyag a pályázó szellemi tulajdona, azonban a beküldő a dolgozat elküldésével hozzájárul ahhoz, hogy azt a szervezők a program kommunikációja során felhasználhatják.

Ha többet akarsz tudni a programról, itt találod a részleteket >>>

Ha kérdésed van, fordulj Szederkényi Zita, képzésvezetőhöz: zita.szederkenyi@bcsdh.hu