A HELMeTO nemzetközi felsőoktatási tanulási módszertanokkal és technológiákkal foglalkozó nemzetközi konferencia és műhely, melynek célja, hogy összehozza a felsőoktatási intézményekben dolgozó vagy online tanulási módszereket tanulmányozó kutatókat és szakembereket, azért, hogy kutatásaikat multidiszciplináris környezetben mutassák be és osszák meg.

A 2020. szeptember 17-18-án megrendezett több, mint 200 fős és 40 előadásos online konferencia fókuszában a COVID19 által generált felsőoktatási tanulás és tanítási kihívások voltak. A konferencia Legjobb kutatás és előadás díját Dr. Kővári Edit docens, PhD témavezető és Bak Gerda PhD hallgató nyerte el.

Kutatásuk „Digitális kompetenciák (DQ) és online társadalmi jelenlét (OSP) felmérés az egyetemi hallgatók körében a COVID19 alatt” hamarosan a Springer által kiadott „Communications in Computer and Information Science” folyóiratban jelenik meg. A kutatás magyarul a szombathelyi Savaria University Press kiadásában Kovács László (szerk.) „Globális kihívás – lokális válaszok: A koronavírus (Covid19) gazdasági és társadalmi összefüggései és hatásai” c. könyvében jelent meg.

Dr. Kővári Editnek és Bak Gerdának ezúton is szívből gratulálunk, további sok sikert kívánunk!

A kutatás elérhető itt. >>>