Országos_esettanulmányi_versenyKorábbi blogbejegyzésünkben beszámoltunk arról, hogy a karunk hallgatóiból álló PEstel Consulting Kft. névre keresztelt csapat a XI. Esettanulmány-megoldó Verseny tett szereplésének köszönhetően továbbjutott az Országos Esettanulmányi Versenyre, amelyet március 3-5. között rendeztek meg, s amelyen szintén szép sikereket ért el. Eredményeikhez ezúton is gratulálunk! Az alábbiakban a csapattagok beszámolója olvasható.

„A hazai versenyhez képest jóval nagyobb volumenű megmérettetés várt a PEstel Consulting Kft. csapatára (Domján Enikő Mária, Muszka Aliz Beatrice, Pánovics Adrienn, Németh Gábor) hiszen lényegesen több felsőoktatási intézmény képviseltette magát:

• Babes Bolyai Egyetem (Kolozsvár)
  • Budapesti Gazdasági Föiskola
  • Budapesti Corvinus Egyetem (Közgazdaságtudományi és Gazdálkodástudományi Karok)
  • Budapesti Müszaki és Gazdálkodástudományi Egyetem
  • Debreceni Egyetem Közgazdaság- és Gazdaságtudományi Kar
  • Miskolci Egyetem
  • Nyugat-Magyarországi Egyetem
  • Pécsi Tudományegyetem
  • Sapientia-Erdélyi Magyar Tudományegyetem (Csíkszereda)
  • Selye János Egyetem (Révkomárom)
  • Széchenyi István Egyetem
  • Szegedi Tudományegyetem
  • Szent István Egyetem
  • Újvidéki Egyetem Közgazdasági Kar Szabadka
  • Pannon Egyetem

Némi könnyebbséget jelentett, hogy az intézményi fordulóban már összekovácsolódott, és a két hazai forduló után néhány esettanulmányt is kidolgozott és átbeszélt a csapat, így a problémamegoldás menetére is kész tervvel rendelkeztek, ami az időmenedzsment szempontjából nagyon fontos ezen a versenyen. Az eset kidolgozásához 14 óra állt rendelkezésre, két napra lebontva.

Az esettanulmány témája egy új sporthoz, a B33 kosárlabdához, és a B33-as torna leghatékonyabb kivitelezéséhez kapcsolódott. A torna előző évben nagy sikereknek örvendett, melynek főszponzora az OTP Nyrt. volt. A kezdeti sikerek utána azonban egyre kevesebb amatőr csapat jelentkezett a profi csapatok elleni megmérettetésekre. A fő probléma tehát a főszponzor elvesztése, valamint a játék amatőr és profi szintű megkülönböztetésének kérdése volt.

Az egyetemek itt 4 szekciókba voltak beosztva és 3 fős szakmai zsűri (üzleti élet jeles képviselői) előtt prezentálták megoldásukat. Bár csapatunk csak az elődöntőig jutott, ugyanakkor rengeteg tapasztalattal gazdagodtak, mind a problémamegoldás, a csapatmunka, mind pedig a prezentációs készségek fejlesztését illetően.

Fontos megemlíteni, hogy a Corvinus Egyetem szervezte a versenyt, melynek magas színvonala megkérdőjelezhetetlen. A szállás teljes mértékben biztosította a megfelelő pihenést, és a segítők, mindent megtettek, a problémamentes munkavégzés érdekében.”