otdt2Április 9-11 között 32. alkalommal rendezték meg az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát. 2015-ben a Budapesti Gazdasági Főiskola adott otthont e kiemelt jelentőségű rendezvénynek. Bár már nem a Közgazdaságtan Szekció a legnépesebb szekció, így is minden 9-edik dolgozatot a Közgazdaságtan Szekcióba neveztek. A 442 bemutatott dolgozatot 43 tagozatba sorolták. A szabályok szerint minden tagozatban egy első díj születhetett. A 43 első díjból kettőt a Pannon Egyetem hallgatói kaptak. A tagozatban bemutatott dolgozatok közül a dolgozatok 1/3-a kaphatott I-III. helyezést, és kevesebb, mint fele kaphatott valamilyen díjat, amibe már a különdíjak is beleszámítottak. Sokszor a különdíjak is nagyon értékesek voltak: két hallgatónk pl. publikációs lehetőséget kapott különdíjként a Vezetéstudomány c. folyóiratba.

Összesen 25 pályamunkát neveztünk a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karáról. Ebből összesen 21-en mutathatták be munkájukat. Ez a szám 18-cal kevesebb, mint 2013-ban, mégis nagyszerű hír, hogy a dolgozatok közül 10-en I-III díj valamelyikét szerezték meg a hallgatók. Különdíjakkal együtt pedig alig volt olyan Pannonos hallgató, aki ne kapott volna valamilyen elismerést.

A tagozatokat járva jó volt hallani a bírálók hallgatóink munkája iránt megmutatkozó elismerését. Jó volt hallani sokhelyütt az elismerőleg hangoztatott „veszprémi iskola” kifejezést.

A hallgatók részvételét a Nemzeti Tehetség Program NTP-OTDKR-14 kódú pályázata támogatta, ugyanakkor ez a pályázat utófinanszírozású, így nagyon köszönjük a Kar támogatását, amely lehetővé tette, hogy részt vehessünk a 32. OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójában.

Következzenek a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar hallgatói eredményei:

I. díj: 2 db

II. díj: 6 db

III. díj: 2 db

Különdíj: 3 db

A hallgatóknak köszönjük a kiváló helytállást, valamint a konzulenseknek az áldozatos munkát és a felkészítést.

Dr. Kosztyán Zsolt Tibor
PE-GTK-KTDT elnök