Az Új Nemzeti Kiválóság Program célja, hogy ösztönözze és támogassa a felsőoktatásban résztvevő kutatói-alkotói kiválóságok révén az egyetemek tudományos teljesítményét. Emellett vonzóvá tegye a tudományos életpályát és erősítse a kutatói utánpótlást.

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karáról többen is részt vettek az ÚNKP 2018/2019-es tanévre vonatkozó pályázataiban, s ezen kutatók 2019. június 6-án egy rendezvény keretében lehetőséget kaptak arra, hogy szakmai bizottság előtt beszámoljanak vállalásaikról és eddig elért eredményeikről.

A bizottság tagjai Dr. Fehér Helga, Dr. Lőrincz Katalin és Dr. Veres Zoltán voltak.

Az előadóknak 20 perc állt rendelkezésükre a prezentációjuk bemutatására. Elsőként Bak Dorina Gerda mutathatta be „Tudásalapú networking eszközök alkalmazásának feltérképezése a Balaton régió, Balaton-felvidéki vállalkozások (borászatok, gasztronómiai egységek, start-up-ok) körében” című kutatását. Őt Pásztor Judit követte, aki a turizmussal összefüggő tanulmányokat folytató hallgatók nemzetközi mobilitási programokban való részvételének ösztönzési lehetőségeivel foglalkozott. Harmadikként Csányi Vivien Valériát hallgathatta meg a bizottság az Európai Unió által finanszírozott egészségügyi K+F projektek konzorciumi hálózatának vizsgálata kapcsán. Ezután Kurbucz Marcell kutatása következett, mely az európai felsőoktatási intézmények nemzetközi kutatási és fejlesztési hálózatokban való részvételét meghatározó tényezőket vizsgálta. Kántor Szilviának köszönhetően a „Kultúrával kapcsolatos asszociációk és kultúra fogyasztási szokások vizsgálata a magyarországi felsőoktatási intézményben tanulók körében” című kutatás részleteivel ismerkedhettek meg a jelenlévők. Majd Strack Flóriánnal evezhetett a hallgató közönség más vizekre, aki a „Fürdünk, vagy befürdünk? – A hazai gyógyfürdők keresletorientált elemzése” című kutatását prezentálta. Végül, de nem utolsó sorban Dr. habil Kosztyán Zsolt Tibor „Gazdasági hálózatok modellezése” című kutatása zárta az előadások sorát.

A bizottság minden előadás után lehetőséget kínált kérdések megfogalmazására – amivel éltek is a jelenlévők -, valamint építő jellegű észrevételeikkel támogatták a kutatókat.

(Logó: unkp.gov.hu)