Plakát: Volf Péter

„Tervezz vele!” mottóval Erasmus Napokat tart az egyetem nemzetközi lelkesedőinek csapata (HÖK- Külügyi Bizottság, GTK Nemzetközi Központ, Erasmus koordinátorok) november végén. A rendezvény sorozat célja, hogy minél alaposabban tájékozódhass az ösztöndíjról és a pályázás részleteiről. Lesz tájékoztató előadás a Tanulmányi Mobilitás Programról és a Szakmai Gyakorlat Mobilitás Programról is, valamit arról, hogy hogyan intézheted a legkönnyebben a külföldön teljesített tárgyak elfogadtatását. Első kézből szerezhetsz információt korábbi- és jelenlegi, magyar- és külföldi Erasmus ösztöndíjasoktól, illetve az Erasmus koordinátoroktól. Délutánonként pedig színes élménybeszámolók adnak ízelítőt az „Erasmus élményből”.

Miért fontos, hogy ott legyél? Mert az Erasmus-szal tervezni kell! Ahhoz, hogy ne csak az a szórakozás része legyen felhőtlen a kint töltött szemeszternek, érdemes alaposan tájékozódni a lehetőségekről, és arról, hogy hogyan tudod beilleszteni a tanulmányaidba az Erasmus félévet.

Nov. 27. (Kedd)

11:30 Tájékoztató előadás

12:30 Élő Könyvtár: „Személyes beszélgetések kölcsönzése Erasmus hallgatókkal és koordinátorokkal.”

16:00 Erasmus beszámoló külföldi diákoktól, helyszín: Hotel Magister

Nov. 28. (Szerda)

10:00 Erasmus felkészítő tréning ösztöndíjat már elnyert hallgatóknak

13:30 Tájékoztató előadás, helyszín: „B” épület, földszinti konferenciaterem

14:30 Workshop: „Ismerd meg az Erasmus hallgatókat egy kötetlen beszélgetés keretében!”

17:30 Erasmus beszámoló magyar diákoktól, helyszín: Központi Kollégium

Írta: Huják Janka