„Először is hálámat szeretném kifejezni mindazok számára, akik a Tímár László Esettanulmányi Megoldó Verseny szervezésében részt vettek, annak lebonyolításában segítettek. Büszke vagyok rá, hogy a mi egyetemünk, a Pannon Egyetem is büszkélkedhet egy ilyen országos rendezésű, értékes és színvonalas eseménnyel.

A februári versenyen csapatommal meglepődtünk, mikor az eset leírását olvasva egy HR-es tanácsadó cég szerepében találtuk magunkat. Pénzügy és számvitel, valamint gazdálkodás és menedzsment szakos hallgatókként tanulmányaink során ugyan nem mélyültünk el a szakterület rejtelmeiben, azonban (leendő) közgazdászokként megtettünk mindent azért, hogy felvehessük a versenyt a többi nevezővel. Miután a zsűri a dobogó legfelső fokára szavazta a döntős prezentációnkat, sokszínű ajándékcsomagon osztozhattunk.

Az eredményhirdetést követően azonban nem tettem félre a munkánkat. Csikós-Nagy Katalin, aki egy átfogó kutatással járult hozzá az eset kidolgozásához, meghívott egy általa szervezett eseményre, a 2019-es nyugat-dunántúli HR konferenciára. A részvételi lehetőségen túl egy külön szekció állt rendelkezésemre, hogy az idei esetet nyújtó cég képviselőivel beszámolhassak a versenyen is előadott ötleteimről. Miután Mészáros Szilvia, a veszprémi Algida HR business partnere, valamint Soós András gyárigazgató hangsúlyozták az egyetemi kapcsolatokban rejlő potenciált, én a csapatom küldöttjeként felvázoltam a megoldásunkat. Úgy tűnik azonban, hogy ezzel még mindig nem lesz vége a februári verseny ezen szálának – az ötleteket hamarosan helyben adhatom elő az Algida gyárában, természetesen jó sok fagyiért cserébe. 🙂

Legyen szó egyetemi oktatóról, hallgatóról, vagy külsős támogatóról, a hallgatótársaim nevében is köszönettel tartozok minden olyan erőfeszítésért, amelyet a közvetlen kötelezettségek teljesítésén túl vállal valaki azért, hogy a mi utunkat támogassa, a jövőnkbe fektesse.”

Írta: Egei Gábor, pénzügy és számvitel alapszakos hallgató