522088_10151436977372561_1380179619_nVéget ért az OTDK Közgazdaságtudományi Szekciója. Igaz, a konferencia két napja rövid időnek tűnik, de egyetemünk számára annál nagyobb büszkeség. 🙂

Az OTDK második napjának tagozati ülései sem voltak kevésbé izgalmasak, mint az első napon. Pénteken is akadtak bőven versenyzők, aki megcsillogtathatták tudásukat, és akik számára már azért is megérte a sok munka és energia, amit az előadásaikba fektettek, hogy eljutottak vele az OTDK-ra. Természetesen közülük a legjobbakat díjazták is, de én bízom abban, hogy azok, akik díj nélkül maradtak, ők is nyertesnek érzik magukat, mert ők ezzel az élménnyel mindenképpen többek lettek, és ez sem akármi! 🙂

Pénteken már az N épület is becsatlakozott a helyszínek közé, tehát a csütörtökhöz képest több teremben, több előadó versenyezhetett a zsűri elismeréséért. Az igazi tudás viszont mindig az utolsó 5 percben, a vita során mutatkozott meg, de szerencsére a legtöbben hősiesen állták az izzasztó kérdéseket.

908525_10151437911877561_143159042_nA tagozati ülések után már megkönnyebbülten érkezett mindenki a 18.30-kor kezdődő fogadásra a B épület Aulájába, ahol finomabbnál finomabb ételek várták a résztvevőket. A fogadást követően egy záróbulin engedhették ki a hallgatók és kísérőik a fáradt gőzt. A bulin Selector Emka zenéire táncolhattak hajnalig, közben diákrektorunk, Tibes dobta fel a hangulatot, 22.00 után pedig hallgatótársunk, a 2010-es X-Faktor győztese, Vastag Csaba gondoskodott a felhőtlen hangulatról. Péntek este már mindenki felszabadultan szórakozhatott, lazíthatott, hiszen szombaton már csak a záróünnepség és díjátadó volt hátra.

De nem csak a versenyzőkre várt a jól megérdemelt pihenés, hanem felkészítő tanáraikra, és nem utolsó sorban az OTDK rendezői csapatára. Minden a lehető legjobban zajlott le, és ez csak a stabil szervezői háttérnek volt köszönhető. Az előkészületek és a lebonyolítás is nagyon jó hangulatban telt, igazi csapatmunka volt az egész. Ki tudja, páran talán még kedvet is kaptak a következő TDK-hoz… 🙂

Fotók: Pánovics Dóra

„A rendezvény a TÁMOP-4.2.3.-12/1/KONV-2012-0026 azonosítójú projekt támogatásával valósult meg. A projekt a Magyar Állam és az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.”

„A konferencia az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett NTP-XXXI.OTDK-M-12 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.”