Világjáró Klub - Szenegál, Nyugat-Afrika gyöngye - színes vásárralIsmét megrendezésre kerül a Világjáró Klub – Fényképes élménybeszámoló a Központi Kollégiumban (8200 Veszprém, Egyetem u. 10.).

Előadás címe: Szenegál, Nyugat-Afrika gyöngye – színes vásárral
Időpont: 2018. december 4. kedd, 18:00
Helyszín: Központi Kollégium földszinti társalgó (Veszprém, Egyetem u 10.)
Előadók: Szilasi Ildikó, az utazzafrikaba.hu alapítója, Afrika-szakértő, Magyarország Tiszteletbeli Külgazdasági Tanácsosa Szenegálban

Szenegál az afrikai kontinens egyik legbiztonságosabb, legbarátságosabb országa. Ráadásul Magyarországról hét és fél órás repülőúttal, vízum és kötelező oltás beszerzése nélkül érhető el. Az is csábító, hogy a Teranga, azaz vendégszeretet országaként ismert legnyugatibb országban évi 360 napot süt a nap, és Magyarországról a szub-szaharai régió tekintetében ide lehet a legkönnyebben és legolcsóbban eljutni. Az Atlanti-óceán által körbe ölelt Dakarból kezdhetjük utazásunkat, melynek belvárosában kiváló művészeti piacokat és szép koloniális épületeket láthatunk. Itt található Afrika legmagasabb szobra, és a Gorée-sziget is (UNESCO), mely a transz-atlanti rabszolga kereskedelemnek állít emléket.

Szenegál változatos tájaival, hagyományőrző kultúrájával, világörökségi helyszíneivel rengeteg felfedezni való élményt kínál.

Előadás után szép iparművészeti termékekből színes vásár is várja az érdeklődőket.

Mindenkit sok szeretettel várunk ingyenes eseményünkön!

Kalandorok ne kíméljenek!

Világjáró Klub a Facebookon is!