Knoll Professzor Úr

2014. szeptember 30-án, kedden 12.00-16.00 óra között Prof. emeritus, Dr., Dr. hc. Knoll Imre, egyetemi tanár, MTA doktora, ELA Fellow előadást tartott „Innovatív bővített ellátási láncok és vállalkozási folyamatok (Business Process) kölcsönhatás függvényei a világgazdasági kihívások -incl. kockázatok- kivédésére” témakörben, “30/70 éves a magyar logisztika” címmel „Ellátási lánc menedzsment” óra keretében.

Professzor Úr látogatásáról Hornung Krisztina logisztika menedzsment mester szakos hallgató beszámolója az alábbiakban olvasható:

„Prof. Dr. Knoll Imre 2014. szeptember 30-án az „Ellátási lánc menedzsment” óra keretében előadást tartott „30/70 éves a magyar logisztika” címmel Pató Gáborné Dr. Szűcs Beáta tanárnő és Dr. Kovács Zoltán tanár úr meghívására. Az előadás címe magába foglal Professzor Úr életéből két fontos eseményt, amely a logisztikához való kapcsolódását erősítette: 70 éve vehette át diplomáját a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, és 30 éve alakult meg a European Logistics Association (ELA), amelynek társalapítója. Professzor Úr saját élményeivel, emlékeivel színesítette előadását, melynek középpontjában „Az innovatív bővített ellátási láncok és vállalkozási folyamatok (Business Process) kölcsönhatás függvényei a világgazdasági kihívások -incl. kockázatok- kivédésének kérdésköre” állt. Előadásában részletesen kitért az innováció, menedzsment és a megfelelő infrastruktúra fontosságára, valamint a logisztika jövőbeni kihívásaira.

Professzor Úr folyamatosan munkálkodik. Tervei szerint a jövőben a kibővített ellátási láncokon kívül a „Fenntarthatóság – Gazdaság – Társadalom” tényezők kölcsönhatásait fogja kutatni, kiemelve az emberiségre gyakorolt pozitív hatásait. Előadása végén azzal köszönt el, hogy életében fontosnak tartja, hogy emberi kapcsolatai mennyiségileg és minőségileg változatlanok maradjanak, és önmagára is kötelezőnek tartja a következőket: „Dolgozz tovább! Ésszel, hittel, akarattal.”