Európai UnióPályázat egyetemek és főiskolák hallgatói számára az alábbi témakörökben:

1. Egy szabadon választott uniós politika jelenlegi helyzete és várható fejlődési irányai.

2. Magyarország vagy egy másik új EU-tagállam európai uniós tagságának tapasztalatai.

3. Az európai egységes piac jelentősége.

4. Az Európai Unió jövőjéről folytatott vita.

5. Az Egyesült Királyság kilépésének lehetséges hatásai az EU27-re, az uniós intézményekre és politikákra.

6. Az Európai Unió válasza az új globális kihívásokra (pl. migráció, klímaváltozás, energiabiztonság).

7. A Visegrádi négyek és a regionális együttműködés jelentősége.

8. Az uniós csatlakozás társadalmi vonatkozásai, különös tekintettel a Kárpát-medencei kisebbségi közösségek helyzetére.

9. Az őshonos nemzeti közösségek helyzetének védelme és előmozdításának lehetőségei az Európai Unióban (pl. polgári kezdeményezés).

A pályázatra a magyarországi felsőoktatási intézmények alap-, mester- vagy osztatlan képzésében részt vevő, valamint a Magyarországgal szomszédos államok magyar nyelven is oktató felsőoktatási intézményeinek 30 évnél fiatalabb, nappali vagy levelező tagozatos, aktív státuszú hallgatói jelentkezhetnek.

A pályázat beküldésének határideje: 2017. december 15.

A pályázat díjazása:

• I. helyezett 400 000 Ft
  • II. helyezett 300 000 Ft
  • III. helyezett 200 000 Ft
  • valamint két különdíj, egyenként 150 000 Ft

További információk a pályázati kiírásban olvashatók ide kattintva.>>>