BAYHOSTA BAYHOST Közép-, Kelet-, és Dél-Európa államaival foglalkozó Bajor Iskolacentrum a 2017/2018-as tanévre felsőoktatási végzettséggel rendelkező magyar állampolgároknak tanulmányi ösztöndíjat hirdet. A Bajor Szabadállam által finanszírozott ösztöndíj egy bajor felsőoktatási intézményben végzett doktori-, Master-, és posztgraduális tanulmányokat támogat. A pályázat nyertese 8.400 EUR kifizetésére jogosult, melyet 12 alkalommal kap meg (havonta 700 EUR), a legalább egy gyermekkel rendelkező nyertes esetén az összeg 10.320 EUR (havonta 860 EUR).

A program célja Bajorország és a régió közötti tudományos együttműködés, valamint a diákcsereprogram támogatása. A pályázaton való részvétel korhatárhoz kötött, a Master képzésre jelentkezők az első kifizetés napján (2017.10.01-én) nem tölthetik be a 30. életkorukat, míg a doktori képzés esetén a korhatár a 35. életév.

A jelentkezési határidő 2016. december 1., a jelentkezést a jelentkezőknek postai úton a BAYHOST számára kell eljuttatniuk.

További információk megtalálhatók az alábbi weboldalon: http://www.uni-regensburg.de/bayhost/stipendien/incoming/index.html