Miniszteri Elismerő Oklevél Dr. Lőrincz KatalinnakOktóber 27-én a Bálna Kulturális Központban megtartott kitüntetés átadási ünnepségen dr. Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter Miniszteri Elismerő Oklevelet adott át Dr. Lőrincz Katalinnak, a Gazdaságtudományi Kar Turizmus Intézeti Tanszék egyetemi docensének, intézetigazgatójának, a Veszprémi Turisztikai Nonprofit Kft. korábbi ügyvezetőjének.

Az ünnepségen az alábbiak szerint méltatták igazgató asszony turizmus területén elért eredményeit:

Lőrincz Katalin elhivatott turisztikai szakember, aki hosszú évek alatt nyújtott kiváló szakmai munkájával hozzájárult Veszprém város, mint turisztikai desztináció ismertebbé és vonzóbbá tételéhez a potenciális vendégek körében. Szintetizáló képességével, stratégiai gondolkodásával, külföldi kutatói és munkatapasztalatainak köszönhető kultúrák közötti különbségek értékelése és jó példák személyes ismerete által gazdagította és segítette a város turisztikai működését, piacra jutását.

1998-ban megalapította a Tourinform Veszprém irodát, melyet 2009-ig önkormányzati intézményként vezetett. Elsők közt ismerte fel a turizmus strukturális átalakításának lehetőségét és szükségességét, és tevékenységének köszönhetően 2009-ben 001-es sorszámmal regisztrálták a Veszprémi Turisztikai Nonprofit Kft.-t, mint helyi TDM szervezetet. 2013-tól a Pannon Egyetem elismert főállású oktatója lett, ahol azóta is egyetemi docensként és intézetvezetőként dolgozik.

Miniszteri Elismerő Oklevél Dr. Lőrincz KatalinnakA 2005-ben alakult Veszprémi Turisztikai Egyesület oszlopos tagja, a helyi turizmusirányító és összefogó szervezetekkel mind mai napig szorosan együttműködik.

2017-ben a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának támogatásával jelent meg a Turizmusmarketing című kiadvány. A Lőrincz Katalin és Sulyok Judit szerzőpáros által szerkesztett kötet a magyar nyelven elérhető turisztikai szakkönyvek közül – a Marketing és Turizmus szakkönyvsorozat ikertagjaként – elsőként foglalkozik kizárólag a turizmusmarketinggel.

Dr. Lőrincz Katalinnak ezúton is szívből gratulálunk, további munkájához sok sikert kívánunk!