Fotó: vehir.hu

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2015 szeptemberétől a régió felsőoktatási kínálatában hiánypótló Kereskedelem és marketing szakot indít nappali és levelező tagozaton Veszprémben és Nagykanizsán. A szakon a tanulmányi idő 6 félév + 1 félév szakmai gyakorlat.

A Kar a Kereskedelem és marketing alapképzési szakot azoknak ajánlja, akik meg szeretnék ismerni a marketing legújabb irányzatait, betekintést szeretnének nyerni többek között az online marketing világába, a reklám, a PR és az eladásösztönzés rejtelmeibe, valamint piackutatóként, reklámszakemberként, márkamenedzserként vagy marketingvezetőként szeretnének elhelyezkedni. A szak hallgatói megismerik a marketing fogalmát, eszközrendszerét, módszertanát és a fogyasztói, vevői magatartás folyamatát, képesek lesznek marketingstratégia kialakítására, elmélyítik ismereteiket a fogyasztóvédelem területén, betekintést nyernek az értékesítési tevékenység folyamataiba, jogi, etikai követelményeibe, valamint a speciális kereskedelmi és marketing szoftverek működésébe.

A szak hallgatói többek között olyan tárgyakat tanulnak, mint az Általános menedzsment, Vállalati pénzügyek, Európai Uniós ismeretek, Gazdasági jog, Marketingstratégia, Bevezetés a piackutatásba, Online marketing, Médiagazdaságtan, Turizmusmarketing, Környezetgazdaságtan, Projekt menedzsment, Üzleti kommunikáció, Gazdasági és üzleti szaknyelv (angol és német), Kereskedelmi vállalatok, Nemzetközi ügyletszervezés. A marketingszakmát a hallgatók nemzetközi hírű vezető oktatóktól tanulhatják, továbbá a kereskedelem és a marketing legmodernebb gyakorlatát sikeres vállalati szakemberek előadásain ismerhetik meg. Egyes tárgyakat a marketing nemzetközi nyelvén, angolul tanulják. A hallgatók tanulmányaik során lehetőséget kapnak arra, hogy olyan kutatásokba kapcsolódjanak be, amelyek során piaci tapasztalatokra tesznek szert, ezáltal is növelve versenyelőnyüket a munkaerőpiacon. A Kar nemzetközi kapcsolatai révén egy vagy több félévet külföldön is eltölthetnek, ezáltal is szélesítve látókörüket a marketing területén.

Fotó: vehir.hu

Az alapképzési szakon végzettek elhelyezkedhetnek kis- és középvállalatoknál, ahol megszervezhetik és irányíthatják a kereskedelmi és marketing tevékenységet, vagy üzletkötői feladatokat láthatnak el. A kereskedelem és marketing diplomával rendelkező szakemberek rendkívül keresettek a piackutatás és a reklám szakma területén is. A munkaerőpiaci visszajelzések mindazonáltal azt igazolják, hogy a Kereskedelem és marketing alapszakon megszerzett tudást nem csak marketinges munkakörben, hanem számos más vállalati területen is jól lehet hasznosítani.

Bővebb információk a szakról ide kattintva érhetők el!